Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet typ 100
Autor Wiadomość
Chmielu17 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 372
Imię: Ardian
Skąd: Nowa Sól
Pojazd: Romet 100
Post: #31
RE: Romet typ 100
Wczoraj nie pojechałem na zlot w Zwierzyńcu. Romet w ogóle nie palił. Z początku, jeszcze się odzywał jednak przestał reagować na gaz. Sprawdziłem z tatą gaźnik, ale to nie był on. Dzisiaj mieszaliśmy z zapłonem niestety też nic. Szybka decyzja ściągamy cylinder, to co się tam ukazało nas zszokowało.
Tłok wygląda jak zatarty, ma ścięte zamki na pierścienie (ma 31 lat), pierścienie luz około 1,5mm, sworzeń aż zmienił swój kolor i pod palcami można wyczuć jego nierówność, wał luzy góra dół i na boki. Uogólniając silnik 025 odszedł śmiercią naturalnąsad - uczcijmy jego pamięć minutą ciszy. A tak na poważnie czeka go poważny remont bez kompromisów. Mój tata mówi mi żebym kupił nowy wał i zestaw cylinder, tłok, pierścienie. Wiem jaka jest dzisiejsza "jakość" wykonania, więc cylinder oryginalny pójdzie do szlifu z tłokiem ZMD na 1 szlif(muszę go znaleźć), a wał do regeneracji. Zamierzam użyć najlepszych części. Jakie łożyska polecacie? Cena nie gra roli.

A teraz tłoczek i tulejkabest:

https://www.facebook.com/Zastava-Mediter...847651863/ - moja Zastava 1100p Mediteran
20-07-2014 17:46:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet typ 100 - Chmielu17 - 05-01-2014, 18:48:45
RE: Romet typ 100 - Barto5050 - 05-01-2014, 18:51:34
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 05-01-2014, 20:31:07
RE: Romet typ 100 - motomaniak - 12-03-2014, 22:39:26
RE: Romet typ 100 - Rafku - 13-03-2014, 01:14:49
RE: Romet typ 100 - simi81 - 13-03-2014, 01:18:01
RE: Romet typ 100 - alek736 - 13-03-2014, 12:24:03
RE: Romet typ 100 - Rafku - 13-03-2014, 12:43:13
RE: Romet typ 100 - alek736 - 13-03-2014, 12:49:28
RE: Romet typ 100 - Jakchwal205 - 13-03-2014, 16:14:24
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 13-03-2014, 21:09:11
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 20-03-2014, 21:28:34
RE: Romet typ 100 - przemek95 - 20-03-2014, 21:44:01
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 20-03-2014, 22:15:22
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 21-03-2014, 21:50:29
RE: Romet typ 100 - Norbi96 - 21-03-2014, 22:29:58
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 19-05-2014, 23:28:06
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 12-06-2014, 22:09:21
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 14-06-2014, 17:38:19
RE: Romet typ 100 - motomaniak - 14-06-2014, 17:44:10
RE: Romet typ 100 - dawi98dawid - 14-06-2014, 17:46:20
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 14-06-2014, 17:57:43
RE: Romet typ 100 - alek736 - 15-06-2014, 14:16:34
RE: Romet typ 100 - komarinho - 15-06-2014, 23:09:36
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 24-06-2014, 15:15:58
RE: Romet typ 100 - kolesgit01 - 24-06-2014, 15:56:16
RE: Romet typ 100 - Przemi998 - 25-06-2014, 01:38:20
RE: Romet typ 100 - Malibu122 - 25-06-2014, 14:07:34
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 12-07-2014, 22:11:24
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 20-07-2014 17:46:33
RE: Romet typ 100 - Jakchwal205 - 20-07-2014, 18:29:43
RE: Romet typ 100 - alek736 - 20-07-2014, 19:20:07
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 26-02-2015, 22:03:32
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 05-08-2015, 23:41:01
RE: Romet typ 100 - hvil - 06-08-2015, 09:44:56
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 06-08-2015, 11:24:21
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 11-08-2015, 17:16:39
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 21-08-2015, 10:24:40
RE: Romet typ 100 - maly - 21-08-2015, 23:13:39
RE: Romet typ 100 - jurek_j - 21-08-2015, 23:15:06
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 22-08-2015, 01:50:22
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 27-08-2015, 01:40:00
RE: Romet typ 100 - ananas - 27-08-2015, 11:05:59
RE: Romet typ 100 - Majerano - 27-08-2015, 22:19:19
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 07-11-2015, 15:09:00
RE: Romet typ 100 - komarinho - 07-11-2015, 15:44:30
RE: Romet typ 100 - maly - 13-11-2015, 19:53:14
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 17-03-2016, 01:13:40
RE: Romet typ 100 - Emikel - 17-03-2016, 15:03:29
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 19-04-2016, 19:57:26
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 21-04-2016, 01:37:20
RE: Romet typ 100 - hanysbl - 02-05-2016, 22:02:56
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 23-04-2017, 22:55:11
RE: Romet typ 100 - Emikel - 23-04-2017, 23:39:16
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 10-12-2017, 20:34:05
RE: Romet typ 100 - charper - 10-12-2017, 21:46:14
RE: Romet typ 100 - joozek - 11-12-2017, 00:01:10
RE: Romet typ 100 - Chmielu17 - 11-12-2017, 00:56:01


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Dzisiaj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 89
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 22:49:52
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 86
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 501
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 525
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34523
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2994
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 115
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 314
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5203
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 175
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 340
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 363
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 758
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 252

Reklama