Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romety kiedyś a teraz
Autor Wiadomość
Barto5050 Offline
Współczesny Romeciarz :F
*


Liczba postów: 1,146
Imię: Bartek
Skąd: Turze Pole (RBR)
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: Romety kiedyś a teraz
(25-01-2014 23:25:40)szopen45 napisał(a):  
(25-01-2014 23:21:52)Błażej napisał(a):  
(25-01-2014 23:12:04)krzysiu1505 napisał(a):  Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mającymi silnik, a ludzie tym jeździli, bo nie było czym(gdy zaś tylko otworzono granice i zaczęto sprowadzać używane samochody z zachodu, większość ludzi dotychczas użytkujących motorowery Romet przesiadło się do samochodów, listonosze i młodzież wiejska w większości przesiedli się na simsony, których wtedy masę sprowadzono do Polski, bo po upadku NRD kojarzyły się tam z komuną i nikt nie chciał tym jeździć(tak jak u nas romet Big Grin ). Romety trafiły zaś do szop, a użytkowane były głównie przez ludzi starszych, i (zwłaszcza motorynki) przez młodzież, której nie było stać na nic lepszego). Jednak dzisiaj to, co jeszcze 5-10 lat temu było uważane za największy złom, okazuje się sporo lepsze jakościowo od chińców(słyszał ktoś, żeby w rometach ramy pękały? ;P ), oraz staje się nawet obiektem kolekcjonerskim, i osiąga zawrotne ceny(aż śmiać mi się chce, kiedy widzę w internecie jakąś tam motorynkę czy komara za 2000zł). I w zestawieniu z dzisiejszymi dalekowschodnimi pojazdami sprzedawanymi pod nazwą "Romet Motors" dawne romety jednak wygrywają(i tu pewnie ma wpływ na to to, że dawniej pojazd miał jeździć, jeździć i jeździć, a dziś ma dotrwać tylko do końca gwarancji, potem niech się rozpadnie, żeby klient kupił nowy)


Robię taki jeden myk... wciskam Ctrl i literkę F... wiesz co dalej ?
piszę "sims" podkreśla mi wyraz na zielono...
wiem już wtedy, że...


nie warto czytać twojego posta
Simson jest najlepszy banan
Szopen


I loveromet Romet Exclamation

One mają Duszę, a nie plastiki Wink
25-01-2014 23:52:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 8 użytkowników postawiło piwo Barto5050 za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romety kiedyś a teraz - DominiX - 25-01-2014, 22:45:48
RE: Romety kiedyś a teraz - kamil97 - 25-01-2014, 22:50:15
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 25-01-2014, 22:53:29
RE: Romety kiedyś a teraz - barcelxxl - 25-01-2014, 22:54:09
RE: Romety kiedyś a teraz - kamil97 - 25-01-2014, 22:56:00
RE: Romety kiedyś a teraz - Paweł96 - 25-01-2014, 22:56:49
RE: Romety kiedyś a teraz - Marwerick - 25-01-2014, 22:58:40
RE: Romety kiedyś a teraz - kamil97 - 25-01-2014, 23:02:42
RE: Romety kiedyś a teraz - Semmao - 25-01-2014, 23:03:17
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 25-01-2014, 23:12:04
RE: Romety kiedyś a teraz - Błażej - 25-01-2014, 23:21:52
RE: Romety kiedyś a teraz - szopen45 - 25-01-2014, 23:25:40
RE: Romety kiedyś a teraz - Barto5050 - 25-01-2014 23:52:19
RE: Romety kiedyś a teraz - komarek2 - 26-01-2014, 11:47:56
RE: Romety kiedyś a teraz - Błażej - 26-01-2014, 11:55:15
RE: Romety kiedyś a teraz - chart21050 - 26-01-2014, 00:02:30
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 26-01-2014, 12:31:15
RE: Romety kiedyś a teraz - Taśma - 26-01-2014, 12:38:00
RE: Romety kiedyś a teraz - Latos - 26-01-2014, 12:58:45
RE: Romety kiedyś a teraz - Damian4570 - 26-01-2014, 16:28:08
RE: Romety kiedyś a teraz - Patryk200 - 28-01-2014, 15:15:07
RE: Romety kiedyś a teraz - nie_mientki - 28-01-2014, 15:24:40
RE: Romety kiedyś a teraz - Magister - 28-01-2014, 16:58:50
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 28-01-2014, 18:11:06
RE: Romety kiedyś a teraz - Macklemor - 28-01-2014, 19:52:04
RE: Romety kiedyś a teraz - misiek7991 - 28-01-2014, 20:07:43
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 28-01-2014, 20:08:57
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 28-01-2014, 20:11:15
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 28-01-2014, 20:13:39
RE: Romety kiedyś a teraz - nie_mientki - 28-01-2014, 20:23:32
RE: Romety kiedyś a teraz - Wojtek3362 - 28-01-2014, 21:09:53
RE: Romety kiedyś a teraz - Magister - 28-01-2014, 20:18:49
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 28-01-2014, 21:43:33
RE: Romety kiedyś a teraz - Wojtek3362 - 28-01-2014, 21:50:39
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 28-01-2014, 22:26:35


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: tie.my.r0pe
Dzisiaj 00:02:10
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 4
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
Wczoraj 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5134
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 21:55:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 26
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 243
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 123
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 356
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 217
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 256
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 517
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 200
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6351
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19861
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96750
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 441
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 252

Reklama