Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
|
Autor |
Wiadomość |
hohowski
Nowy

Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
|
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
(13-08-2013 23:25:22)Romet drajwerV2 napisał(a): Mógłbyś podać wysokości okien czy to jakaś tajemnica ?
To nie jest rzadna tajemnica, nie piszę tego postu aby chwalić się tylko aby inni mogli też zrobić coś fajnego i cieszyć się z osiągnięć, ja musiałem chodzić po polu minowym zanim sam nauczyłem się czegoś na własnych błędach. Na forach połowa wypowiedzi, albo więcej to bzdury wprowadzające tylko zamęt, ale wracając do tematu to wydech zaczyna się na 25,5 mm a kanałów wydechowych mam trzy, zdjęcia z początku postu dokładnie pokazują jak jest to wykonane. Mogę też polecić ci gdzie to robiłem. Koszt takiego cylindra to około 300 zł (troszkę więcej). Wydaje się, że to bardzo nisko usytuowany wydech, ale przy skrzyni 3 biegowej silnik musi ciągnąć od samego dołu i moim zdanie to idealna wysokość. Simsonowcy piszą że to strojenie na 9,5 tyś a silnik chodzi na obrotach ponad 12 tyś. Obrotomierz opiera się o oorkę za podziałką, moim zdaniem jest tak dzięki bezpośredniemu napełnieniu czego brakuje w simsonach - tam jest to szalenie trudno wykonać. Dodam, że mam te osiągi na wydechu nie najwyższych lotów bo jest to Reso Sport lekko tylko przerobione, ma powiększoną średnicę kolanka dolotowego do dyfuzora i lekko zdławione połączenie za dyfuzorem z tłumikiem. Nie jest to specjalnie liczony wydech pod ten silnik. Osobiście nie wierzę zbyt w te wyliczenia ponieważ bardzo dobra firma niemiecka ZT tuning osiągająca na silniku simsona 26 PS i 150 km/h ma do wielu różnych cylindrów tak naprawdę dwa dobre wydechy i stosuje je do różnych wykonań cylindrów. Robią testy na hamowni i mają bardzo dobre wyniki stosując te same tłumiki. Tak więc to moim zdaniem tylko teoria z tym precyzyjnym wyliczaniem wydechu choć nie można go bagatelizować bo dziurę przed reso można zlikwidować tylko za pomocą dopasowania wydechu - takie jest moje zdanie.
(13-08-2013 23:08:19)Lagoon napisał(a): No tak, u mnie też tak bedzie, ja też mam cylinder z RV4 i Romet drajwer też, z tym że ja Polini, on Gilardoni i wszystkie będą pracować przy 44 mm skoku, przy zamianie z 40 na 44 mm skoku zwiększy się czas otwarcia, a dalsze konsekwencje to już wiadome.
Zwiększy się czas otwarcia i nic więcej, trzeba do tego dopasować wydech i mamy cylinder jeszcze bardziej tuningowy niż był w oryginale w silniku RV4. Tylko nie podoba mi sie to pośrednie napełnienie i aż kusi mnie aby to poprawić i mam nawet na to sposób ale chciałbym zobaczyć jak to będzie chodzić w oryginale.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2013 23:47:37 przez hohowski.)
|
|
13-08-2013 23:47:19 |
|
|
Wiadomości w tym wątku |
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień - hohowski - 13-08-2013 23:47:19
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
|
|