Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 4.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 205 lub 200 przy 158 cm
Autor Wiadomość
Piotrek175 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 81
Imię: Piotr
Skąd: Piotrków Trybunalski
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #40
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm
No dobra, powracają wspomnienia Big Grin
Wsiądź na rometka, odkręć kranik, przelej go (taką pompką na gaźniku) a następnie odpal go kopiąc nogą w dźwignię startera. Jeśli jest sprawny, powinien odpalić za pierwszym, drugim razem. Wsiądź na niego, co chwile dodając gazu (jeśli jest zimny), a jeśli ciepły to po prostu wsiądź. Teraz tak... Jeśli twój wujek ma Ogara 200 to wciśnij sprzęgło i dźwignią po lewej stronie obok nogi, stopą wciśnij do góry. Właśnie wrzuciłeś tzw. jedynkę. Powoli dodawaj coraz więcej gazu, puszczając przy tym coraz bardziej sprzęgło. Może ci się nie udać, jak to zawsze na początku, ale w końcu się przyzwyczaisz. Jak już uda Ci się ruszyć, jedź sobie na jedynce, ale w końcu musisz wrzucić drugi bieg. Wciskasz sprzęgło, stopą wciskasz o dwa stopnie w dół (ponieważ najpierw był tzw. luz. Potem wrzuciłeś jedynkę, czyli teraz, żeby wrzucić dwójkę musisz stopą przesunąć bieg na luz, a potem na dwójkę.) puszczasz sprzęgło, gaz i jedziesz. I tak cały czas aż do trójki. Jeśli chcesz się zatrzymać wciśnij sprzęgło, wrzuć luz i wciśnij hamulec. Jeśli wujo ma Ogara 205 to robisz tak samo tylko że jedynkę w dół, dwójkę w górę (tylko dwa biegi). Jeśli chcesz go zgasić przekręcasz stacyjkę (takie ,,przekrętło" na lampie) w prawo. No tak powinna wyglądać początkowa jazda Smile Mam nadzieję, że pomogłem Wink

Piszę poprawnie po polsku
18-06-2013 21:24:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Piotrek175 za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 00:07:50
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - kamil97 - 31-05-2013, 00:26:11
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 00:27:55
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - lada97 - 31-05-2013, 01:48:31
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 11:33:52
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 12:31:36
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 12:49:39
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Mysiu - 31-05-2013, 12:52:22
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 12:57:20
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 14:01:13
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 31-05-2013, 17:06:58
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 02-06-2013, 23:34:21
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - oggie - 03-06-2013, 10:24:12
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 03-06-2013, 11:35:09
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 03-06-2013, 22:20:10
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 03-06-2013, 22:31:37
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Ćmaga - 05-06-2013, 18:24:57
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 17-06-2013, 19:17:07
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 18-06-2013, 14:31:58
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 18-06-2013, 14:42:14
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Daw8 - 18-06-2013, 14:57:05
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 18-06-2013, 17:47:41
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Daw8 - 18-06-2013, 19:55:10
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 18-06-2013, 21:04:00
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Piotrek175 - 18-06-2013 21:24:35
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 18-06-2013, 23:14:42
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 19-06-2013, 19:43:48
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Mysiu - 19-06-2013, 20:56:17
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 19-06-2013, 21:09:08
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 30-06-2013, 21:32:09
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 01-07-2013, 18:49:40
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 04-07-2013, 20:36:46
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - TypeR - 19-07-2013, 10:59:34
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Arhkoe - 02-01-2014, 02:24:43
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Taśma - 02-01-2014, 03:36:11
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - Taśma - 02-01-2014, 10:37:15
RE: Ogar 205 lub 200 przy 158 cm - DominiX - 02-01-2014, 11:32:37


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 722
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:44:55
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 95
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 94
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 504
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 532
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34523
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2997
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 71
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 115
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 316
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5204
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 176
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 341
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 364
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 765

Reklama