Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50 T-1 1980r. by krycha119
Autor Wiadomość
krycha119 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 52
Imię: Krystian
Skąd: Chrzanów
Pojazd: Romet Chart
Post: #1
Romet 50 T-1 1980r. by krycha119
Witam chciałbym wam zaprezentować mój motorower , jest to Romet 50 T-1 z 1980r. z papierami za kwotę 250zł myślę że się opłacało. Kupiłem go od starszego pana który był 1 właścicielem Rometa. Romet posiada org silnik 019 który na początku ledwo co działał, przyjechałem nim do domu na 1 biegu, do domu miałem jakieś 600m. Romet wyglądał kiepsko, dziadek pomalował go spreyem.




Oczywiście posiadam do niego lampę i błotnik, tutaj foto części jakie do niego dostałem:



Gdy dojechałem do domu zabrałem się za rozbieranie silnika, do wymiany było jedynie tryb 2-biegu i tryb zdawczy, no i oczywiście kupiłem simeringi,łożyska skf, tarcze sprzęgła no i złożyłem silnik ale lał mi olej. Był pęknięty karter, przy składaniu tego nie zauważyłem i musiałem ponownie rozebrać silnik.












A tu nowy tryb zdawczy i tryb 2-biegu, i kartery do 019:


No i zacząłem rozbierać ramę i czyścić z tej okropnej farby, było chyba 4 warstw lakieru, każda warstwa inny kolor Tongue.
Zregenerowałem też automat zmiany biegów,kupiłem też nowy cylinder z tłokiem do silnika 019 i oddałem tłok do anodowania, zakupiłem także zapłon tyrystorowy i cewkę butelkową no i oddałem rometa do malowania. Po miesiącu romet pomalowany był już u mnie:

2 warstwy podkładu i 2 warstwy lakieru akrylowego. Co zostało zakupione nowe:









A tu obręcz:

No i po paru dniach gdy pieniążki wpadły w dłoń zakupione zostały następne części:

Tutaj parę fotek lekkiej polerki:





Instrukcja obsługi 50 T-1 w bdb stanie wylicytowana za 15,50 Tongue


Zębatka 35z i gumy zawieszenia:

Naklejki , naklejkę 50 t-1 trzeba skrócić:


Pokrywy schowka z nakrętka i podkładką na kolanko do 019:

Na następny dzień przyszła lampa i 3x oring rozrusznika:

Kupiłem nową fajkę z kablem wn , 2 łożyska do przedniego koła i żarówki.
Cewka butelkowa + zapłon tyrystorowy Smile

A tu wyczyszczony przedni bęben:

No i po paru dnaich zacząłem coś działać, kupiłem wszystkie śruby chyba Tongue zaplotłem 1 koło , 2 będę zaplatał dopiero jak kupie jakiś bęben bo w tym moim były gniazda wyjeb*** foto koła (szprychy i nyple też kupiłem nowe):



Na razie przykręciłem tylni błotnik i bagażnik , hmm dziwnie ten kolor wygląda na tym zdjęciu:

No i przykleiłem na zbiornik naklejki i na pokrywy schowka:



A tu wspornik tłumika:

A tu nowy pokrowiec na siedzonko , oczywiście tapicer je wykonał Smile


A tu powoli zacząłem składać


Strasznie dziwnie wygląda ten kolor na tych zdjeciach, muszę rozebrać przednie zawieszenie i muszę znów do malowania dać bo mama przypadkiem tyrpła romka i upadł i się porysował ;P
Oczywiście musiałem to przerejestrować , ubezpieczyć i przegląd zrobić:

Powoli do przodu Big Grin Foty :








Któregoś tam dnia wyjeżdżając z podwórka wrzuciłem 1 i zablokowało mi skrzynie biegów.... zdenerwowałem się , zmuszony byłem rozpołowić silnik , okazało się że tryb 2 biegu się rozpadł :


Kupiłem nowy tryb i wszystko złożyłem oraz umyłem romka:

Aktualny stan rometa. Zrobione już wtedy było ponad 300km od remontu bez awarii , bardzo się z tego cieszę Smile na zimnym zawsze za 2 kopem odpala a na ciepłym za 1-szym Smile Tutaj zdjęcia z przed 2 tyg. robione telefonem Big Grin No i jeszcze muszę wybrać się do WK bo zauważyłem że mam błąd w dowodzie , zamiast 50 T-1 jest napisane 50-1 .




A tutaj silnik z odpalania Smile
http://www.youtube.com/watch?v=4S48qAlRUgQ
No i sezon zakończyłem 1 grudnia 2012 roku. Nabite już 500km na liczniku i mogę z ręką na sercu powiedzieć że romek mnie nie zawiódł. Woził mnie wszędzie , zawsze odpalał od kopa , czy zimny czy ciepły. Wystarczy dobry remont poczciwego silnika 019 i oczywiście dobra regulacja skrzyni biegów jak i zapłonu, gaźnika i romet wozi wszędzie bez awarii. No jedynie co musiałem zrobić to parę razy naciągnąć łańcuch bo tak się wyciąga że masakra. Teraz oczywiście romet poszedł pod kocyk i czeka na sezon. Pozdrawiam Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013 00:25:27 przez krycha119.)
12-01-2013 00:16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50 T-1 1980r. by krycha119 - krycha119 - 12-01-2013 00:16:37
RE: Romet 50 T-1 1980r. by krycha119 - Pompuś - 04-04-2013, 12:35:56


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 293
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3077
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 772
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 540
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 599
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34638
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 154
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 430
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 805

Reklama