Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przerywacz led
Autor Wiadomość
naveintre Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 478
Imię: Michał
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: przerywacz led
Cytat:w zasadzie żelówki do końca nigdy nie wyładujesz,- zawsze coś na nim zostanie no chyba że pusty zostawisz na rok, ale w sumie akum zwykły od żelówki rużni sie tylko tym że tego pierwszego nie położysz w każdej pozycji
Jak masz pisać takie bzdety to nie pisz wcale.
Aku żelowe wymaga ładowania ładowarka stabilizowaną i nie można ładować go za wysoki napieciem i zbyt wysokim prądem.
Jest bardziej "długowieczny" od kwasowego ale przy odpowiednim ładowaniu i warunkach eksploatacji. Żelowy gorzej znosi niskie temperatury i głębokie rozładowanie ale jest bardziej odporny na przechyły i wstrząsy. Żelowy może pracować na boku czy w przechyle ale nigdy "do góry nogami"!
Kwasowy znowu a wiekszą tolerancje na ładowanie i jest bardziej odporny na głębokie rozładowanie. Do Simsona czy charta lepszy będzie kwasowy(dłużej wytrzyma). Co do zastosowania aku żelowego w ładowaniu samoróbce w jakimś ogarze to lepiej sobie odpuścić. Aku bedzie cały czas niedoładowane i szybko padnie. No chyba ,że wydatek tych kilku ZŁ raz na pół roku czy tam rok to dla nas nie problem to w tedy śmiało można brać żelowy.
Cytat:w zasadzie żelówki do końca nigdy nie wyładujesz,- zawsze coś na nim zostanie no chyba że pusty zostawisz na rok, ale w sumie akum zwykły od żelówki rużni sie tylko tym że tego pierwszego nie położysz w każdej pozycji
Jak masz pisać takie bzdety to nie pisz wcale.
Aku żelowe wymaga ładowania ładowarka stabilizowaną i nie można ładować go za wysoki napieciem i zbyt wysokim prądem.
Jest bardziej "długowieczny" od kwasowego ale przy odpowiednim ładowaniu i warunkach eksploatacji. Żelowy gorzej znosi niskie temperatury i głębokie rozładowanie ale jest bardziej odporny na przechyły i wstrząsy. Żelowy może pracować na boku czy w przechyle ale nigdy "do góry nogami"!
Kwasowy znowu a wiekszą tolerancje na ładowanie i jest bardziej odporny na głębokie rozładowanie. Do Simsona czy charta lepszy będzie kwasowy(dłużej wytrzyma). Co do zastosowania aku żelowego w ładowaniu samoróbce w jakimś ogarze to lepiej sobie odpuścić. Aku bedzie cały czas niedoładowane i szybko padnie. No chyba ,że wydatek tych kilku ZŁ raz na pół roku czy tam rok to dla nas nie problem to w tedy śmiało można brać żelowy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2012 21:57:56 przez naveintre.)
18-12-2012 21:57:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
przerywacz led - CRAZY_ROMET - 16-12-2012, 14:26:07
RE: przerywacz led - bykuu - 16-12-2012, 15:02:19
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 16-12-2012, 22:17:53
RE: przerywacz led - dragon - 16-12-2012, 23:26:02
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 17-12-2012, 12:48:14
RE: przerywacz led - sokół2001 - 17-12-2012, 13:37:21
RE: przerywacz led - bykuu - 17-12-2012, 16:12:56
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 17-12-2012, 17:55:06
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 17-12-2012, 23:21:37
RE: przerywacz led - Romet Ogar 205 xD - 17-12-2012, 23:27:08
RE: przerywacz led - motoryniarz123 - 18-12-2012, 02:09:21
RE: przerywacz led - gryf114 - 18-12-2012, 02:19:35
RE: przerywacz led - gryf114 - 18-12-2012, 02:19:35
RE: przerywacz led - motoryniarz123 - 18-12-2012, 02:26:51
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 18-12-2012, 19:01:57
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 18-12-2012, 21:37:01
RE: przerywacz led - tramwajarz - 18-12-2012, 21:51:28
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 18-12-2012, 21:55:33
RE: przerywacz led - naveintre - 18-12-2012 21:57:12
RE: przerywacz led - motoryniarz123 - 18-12-2012, 22:15:05
RE: przerywacz led - chart21050 - 18-12-2012, 22:19:10
RE: przerywacz led - motoryniarz123 - 18-12-2012, 22:20:41
RE: przerywacz led - naveintre - 18-12-2012, 22:45:42
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 18-12-2012, 22:45:42
RE: przerywacz led - motoryniarz123 - 18-12-2012, 22:59:25
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 21-12-2012, 15:41:30
RE: przerywacz led - motoryniarz123 - 21-12-2012, 17:19:10
RE: przerywacz led - CRAZY_ROMET - 21-12-2012, 20:30:34


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 468
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 488
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34415
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2972
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 259
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5179
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 166
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 350
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 703
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama