Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Kadet M780W '88 tabakowy, miedziany a może to g
Autor Wiadomość
romek Online
019 rzondzi
*


Liczba postów: 3,019
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #31
RE: Romet Kadet M780W '88 tabakowy, miedziany a może to g
Muszę napisać uczciwe

Mam wiele rometów ale żaden jeszcze mnie tak nie zdenerwował i nie upodlil jak ten

Po złożeniu motoroweru pełen radości założyłem tabliczkę i przy okazji połamalem ramkę. To był znak że lekko nie będzie. Kupiłem paliwka , odpalił po kilku kopach. Ale zaraz zaczął się dusić, zgasł i koniec. Okazało się że leje się paliwo z gaźnika. Pływak dziurawy. Wsadziłem inny - tym razem paliwo przelewa się filtrem, lecz w samym pływaku nie słychać nic. Nie wiem. Miałem nowyn chiński gaźnik to wstawiłem. Efekt taki że odpala na strzał, wkręca się... Ale nie ma siły jechać. Dużo było kombinacji. Wziąłem z motorynki gaźnik. Bez roznicy. Okazało się że tłumik jest zapchany. Nie bardzo da się go wypalić i ogólnie tam jakiejś gąbki jest napchane między przegrody. Wziąłem z motorynki również tłumik. Na tym już dało się jechać. Ale nie jest to przyjemna jazda. Jest po prostu słaby. W dodatku mimo wcześniego czyszczenia, smarowania i regulacji tylnej piasty całe koło lata. Postanowiłem zrobić to jeszcze raz, kupiłem nowe kulki. Na nowych kulkach strzela..złozylem na starych. I znów jest okej tylko na kilka metrów, zaraz kołom się luzuje tak że aż Kadet lata po drodze. Na dzień dzisiejszy są 4 problemy:

-brak mocy (być może wada chińskiego gaźnika, cylindra lub niedokładnie wypaliłem kolanko)
-twarde sprzęgło (sprężyna ?)
-luz tylnego koła (zamówiłem zestaw do konwersji na lozyska)
-zapchany wydech (zamówiłem nowy współczesny)

Mam jego po prostu dosyć. To z pewnością już ostatni Romet jakiego kupiłem. Ale niekoniecznie ostatni motorower.

Mam jeszcze pytanie, w zasadzie czemu się moze lać z gaźnika i zalewa on silnik jeśli pływak jest szczelny i zamyka zaworek iglicowy ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2025 18:32:23 przez romek.)
22-04-2025 18:30:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Online
019 rzondzi
*


Liczba postów: 3,019
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #32
RE: Romet Kadet M780W '88 tabakowy, miedziany a może to g
W końcu

Pierwotny plan zakładał zrobienie go do świąt lub majówki. Niestety. Najpierw uszkodzony pływak, potem zatkany wydech, w końcu udało się zrobić tak żeby dało się nim jechać o własnych siłach. Ale był słaby choć jak się napędził to jakoś jechał. Ostatecznie doszedłem do wniosku że jest to wina najtańszego cylindra a moje przypuszczenia potwierdziły się gdy na jednej z grup ludzie pisali o podobnych problemach z tym pseudo produktem. Na dzień dzisiejszy w silniku jest: wał Moretti, łożyska NSK, cylinder ZMD po szlifie, tłok Almota, gaźnik oryginalny, głowica splanowana 1,5mm. Jest dobrze, naprawdę. Kompresji nie mierzyłem ale jest taka że ciezko kopnąć. Do zrobienia jest jeszcze parę drobiazgów: trzeba doregulować porzadnie gaźnik, wymienić świece (bo mam jakąś starą z malucha wyjeta), dokupić opaski spinające linki i może z czasem wymienić opony bo czuć że w czasie jazdy podskakuje (to są radzieckie opony do Wierchowiny). Być może też puszcza simmering albo za dużo rozrobilem chłopskiego. Jak już pisałem, ogólnie ta cała zabawa kosztowala mnie kosmiczne pieniądze porównywalne z zakupem idealnego egzemplarza o znikomym przebiegu. To z pewnością już mój ostatni Romet lecz niekoniecznie ostatni motorower Smile






(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2025 06:57:31 przez romek.)
24-05-2025 06:51:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Online
019 rzondzi
*


Liczba postów: 3,019
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #33
RE: Romet Kadet M780W '88 tabakowy, miedziany a może to g
Silnik śmiga wyśmienicie, musiałem wymienić gaźnik na chiński bo na oryginalnym przerywał. Dziś ostatecznie wyregulowalem , a Wczoraj pojeździłem i ogarnialem różne sprawy np pojechałem po farbę do motorynki


Czy do sklepu



Największa wada jego jest że koła są krzywe i czuc bicie góra-dol w czasie jazdy. Ale chyba na razie musi tak zostać. Ważne że silnik jest naprawdę super.
04-06-2025 19:05:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Online
019 rzondzi
*


Liczba postów: 3,019
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #34
RE: Romet Kadet M780W '88 tabakowy, miedziany a może to g


Po wycentrowaniu bicia promieniowo i założeniu nowych opon już nie skacze Smile Opony tym razem Awina - nie takie straszne jak je malują. W jednej z motorynek po 4 latach sporadycznej eksploatacji wyglądają dalej jak nowe, a podobno niektórzy piszą że momentalnie parcieją. Tutaj są miękkie, wyglądają fajnie i co ważne mają homologację drogową. Za komplet dałem 76 zł, śmieszna cena. Do tego mały smaczek, kapturki na wentyle takie jak w oryginale. Musiałbym sprawdzić dokładnie ale od remontu silnika bezawaryjnie już setka gdzieś pękła.



Jakby ktoś szukał do Wierchowiny oryginalnych opon to za czteropaka oddam .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2025 20:32:38 przez romek.)
23-06-2025 20:31:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 413
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3138
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 787
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 182
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 553
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 633
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34673
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 168
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 482
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 394
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 412
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 833

Reklama