Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar Sport 1974 - remont skwarka
Autor Wiadomość
Romeciarz351 Offline
Mechanik z powołania


Liczba postów: 424
Imię: D
Skąd: jestem?
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Komar Sport 1974 - remont skwarka
(23-09-2012 13:55:03)skwarek napisał(a):  Mimo, że nie jest to mój pierwszy post na forum chciałem się przywitać jak i wszystkich forumowiczów. Mam na imię Darek 27lat ale przyjęło się 'skwarek', mimo że głównie zajmuję się samochodami to motocykle nie są mi obce. Przed wrzuceniem zdjęć, chciałbym troszkę opisać historię mojego Sporta, uprzedzam że choć nie jestem gaduła mogą mi się wątki poboczne wplątywać.
Komar Sport jaki posiadam (narazie w częściach) jest z 1974 i jest to oryginalny Sport, należał on do mojego dziadka, którego niestety nigdy nie miałem okazji poznać, później komarem sporadycznie jeździł mój tata, który jednak dość szybko przerzucił się na Osę, potem Junaka z wózkiem bocznym (którego potem po kilkuletnim postoju w szopie sprzedał pewnemu nauczycielowi, który po 3 latach odbudowy nas odwiedził, a był to gdzieś 1998r, teraz z bratem wiemy że sprzedaż Junaka to była najgorsza decyzja Smile ). ale wracamy do Sporta, na którym tato uczył mnie jazdy na jednośladach. miałem ok 10-11 lat jak uczyłem się na nim jeździć jak jeszcze do ziemi nogami nie dostawałem. Później był jakiś problem z silnikiem i kupiliśmy zielonego komara 2350, z którego przełożyliśmy silnik i nie pamiętam dlaczego przełożyliśmy cały przód do Sporta. Potem jednak Sport poszedł w odstawkę bo były 2 WSK, MZ TS 150 (MZ była brata i tą mz wspominam dlatego że był to super wygodny motor).
Następnie motory zostały sprzedane, całą rodziną zmieniliśmy miejsce zamieszkania ale o Sporcie nie zapomniałem, przywiozłem go i wstawiłem do piwnicy, niestety oryginalny przód z kierownicą i silnik z resztą zielonego dawcy zostały w starym domu, do którego (jak i innych opuszczonych domów w okolicy) włamali się gówniarze złomiarze i zabrali wszystko co do komara, co prawda policja ich dorwała ale większość żelastwa już posprzedawali.
Tak mijały lata i Sport czekał na swoją kolej, ja zrobiłem prawo jazdy, kupiłem samochód Ford Escort 1991 i tyle krwi mi napsuł że bardzo źle go wspominam. Potem jednak zacząłem się interesować starszymi samochodami i w 2008 kupiłem w KRK Opla Mantę B, którą mam do dziś, została przeze mnie odremontowana i tak jeździ na co dzień, a na czas remontu i zimę miałem jeszcze Malucha przerobionego lekko na Rosta, maluch jakiś miesiąc temu został sprzedany.
Ale wracamy do jednośladów, Sport czekał i czekał a że chciało mi się pojeździć na motorku to kupiłem w lutym tego roku nowego Rometa K125 (pozdrawiam przeciwników nowych chińskich rometów Smile ).
W końcu w wakacje zebrałem się i zacząłem rozbierać Sporta w celu odnowy, którą mam zamiar zrobić w miarę na poziomie, nie mam określonego czasu na to bo też nie jest to mój główny projekt, ale już nic nie napiszę o nim bo i tak sie rozpisałem.
no dobra ten kto przeczytał i dotrwał do zdjęć - gratuluję Wink
moje klocki lego:

malowanie sporta typowe dla serii, rama czarna, wahacz, przód i błotniki jasno czerwone, bak szary, błotnik tył stan bdb bez dziur.
jak widać org kierownicy brak,



silnik ma braki i się nie kręci

podnóżka spawana i troche krzywa-będę coś szukał

zbiornik w fajnym stanie-korka brak

rama w stanie bdb poza miejscem ograniczania stopki centralnej - już naprawione

nie wiem jakim cudem akurat podstawa siedzenia cała zardzewiała, pokrowiec na odcinku 15cm szyty (będzie nowy) - gąbka stan ok.

przodu będę szukał innego, podstawa wahaczy spawane, wachlarze błotników też, błotnik kiepski.

numery ramy zgodne z dowodem, w dowodzie za rodzaj pojazdu wpisano 'motorower', za marka wpisano 'Sport' (nie wiem czemu nie wpisano Romet lub 2361), dokumentów zakupu komara przez dziadka brak.

Jak widać jest się czym zająć, ale nawet patrząc ile pracy, czasu i kasy potrzeba szkoda mi go sprzedać (kupcy byli nie raz) szczególnie przez sentyment bo jest od początku w rodzinie, uczyłem się na nim jeździć jak i pamięć o dziadku zmusza mnie aby go odremontować.

Z uwagi na braki chętnie zakupię komara 2350 na części, potrzebuje szczególnie przód prosty nie spawany, błotnik przód, podnóżkę prostą, jedną osłonę gaźnika.

Zapraszam do podpowiadania na każdym etapie, konstruktywna krytyka mile widziana, namiary na części itp.

przeglądnąłem większość tematów z maszynami na forum, niektóre udane, niektóre mniej, cześć kiepska, podoba mi się podejście Błażeja i co prawda nie wiem skąd bierze oryginalne części ale postaram się zbliżyć na ile to możliwe do poziomu jaki osiągnął w swoich maszynach.

pozdrawiam i przepraszam że tyle czytania Was spotkało ale same zdjęcia nie przedstawiają historii jaką chciałem przekazać.
A będziesz go rejestrował czy nie???
26-12-2012 15:49:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
skwarek Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Darek
Skąd: RZ
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Komar Sport 1974 - remont skwarka
Romeciarz351 napisał(a):A będziesz go rejestrował czy nie???

nie musiałeś cytować mojego długaśnego posta żeby zapytać.
Co do rejestracji to taki jest plan i z tymi dokumentami nie powinno to stanowić problemu, niemniej żeby nie zaczynać do du.. strony to najpierw Sporta odnowię.
26-12-2012 16:18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Sprzedam Romet Ogar 200 1...
Ostatni post: Kacperek_77u
Dzisiaj 02:34:11
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
hello
Ostatni post: Lancepar
Wczoraj 15:05:47
» Odpowiedzi: 36
» Wyświetleń: 3607
Pompka do Komara 2351
Ostatni post: romek
18-03-2026 06:31:13
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 354
Części do wigry 3 gdzie k...
Ostatni post: zaz
18-03-2026 06:16:36
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 278
Zerwany gwint w łapie pop...
Ostatni post: Jakub.200
18-03-2026 01:35:28
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 320
Problemy wszelakie z moim...
Ostatni post: romek
17-03-2026 20:35:51
» Odpowiedzi: 425
» Wyświetleń: 69156
Jakie obręcze w Wigry 3.0
Ostatni post: Andy1211
16-03-2026 14:36:59
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 215
Problem z działaniem lamp...
Ostatni post: Wojtas29
16-03-2026 10:54:27
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 368
Sprzęgło nie działa - pow...
Ostatni post: tramwajarz
14-03-2026 00:09:51
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 15515
Dellorto 15mm jaka dysza ...
Ostatni post: tramwajarz
13-03-2026 22:33:01
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 171
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: tramwajarz
13-03-2026 22:28:15
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 56967
Problem skrzynia Romet50t...
Ostatni post: Elektronik
13-03-2026 21:37:04
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 508
Kadet - problem po złożen...
Ostatni post: romek
12-03-2026 10:13:24
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 710
CDI Rakso - parametry, ak...
Ostatni post: grissley
12-03-2026 03:44:38
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 1067
Naklejki Wigry 3
Ostatni post: Miczix
12-03-2026 01:08:41
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 240

Reklama