Temat dla nowych polskich rowerów, niekoniecznie z Rometu.
|
Autor |
Wiadomość |
Knight_in_fire
Nowy

Liczba postów: 49
Imię: Tobiasz
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
|
Temat dla nowych polskich rowerów, niekoniecznie z Rometu.
http://cyklopasja.pl/polski-rower/
Cytat:„Cudze chwalicie, swego nie znacie, Sami nie wiecie, co posiadacie”. Te słowa Stanisława Jachowicza można użyć także w stosunku do rowerów. Polskich rowerów. Okazuje się, że w branży rowerowej Polska ma się czym pochwalić.
W polskich sklepach rowerowych jest sprzedawanych wiele marek, jednak w większości są to marki zagraniczne. Szkoda, ponieważ polski rower wcale nie odbiega jakościowo od zagranicznych produktów, a w wielu przypadkach okazuje się, że je znacznie przewyższa. Jest to szczególnie widoczne w segmencie rowerów do 2 tysięcy złotych, czyli tych najbardziej popularnych wśród kupujących. Często zdarza się, że zagraniczna firma produkująca rowery dokłada 300-400 zł do ceny końcowej produktu na którym znajduje się znane logo.
Oczywiście powyższa opinia nie jest regułą, więc każdorazowo należy porównać specyfikację rowerów z poszczególnych firm. Oto lista polskich firm produkujących polskie rowery:
UNIBIKE http://www.unibike.pl/Na rynku od 1990 roku. Nieustannie się rozwija, a nieoficjalnie zajmuje pierwsze miejsce w produkcji sprzętu o najwyższej jakości w stosunku do ceny.
KROSS http://www.kross.pl/ Od wielu lat lider wśród krajowych producentów sprzętu rowerowego, jednak na coraz bardziej konkurencyjnym rynku zaczyna się to powoli zmieniać.
MBIKE http://www.mbike-rowery.pl/ Stosunkowo świeża marka na naszym rynku rowerowym, jednak przebojem zdobywa coraz więcej zwolenników. Początki w 2007 roku.
NORTHTEC http://nrowery.pl/ Początki firmy sięgają roku 1996, a produkcja rowerów pod własną marką zaczęła się w 2005r.
ARKUS & ROMET http://www.arkus.com.pl/ Romet jest znany na polskim rynku już od 1948 roku, jednak obecny koncern występujący pod nazwą Arkus & Romet Group powstał w 1991. Zdobywa coraz większą popularność, a rok 2013 ma być podobno dla nich przełomowy.
ZASADA GROUP http://www.zasada-rowery.pl/ Marka stworzona przez Jana Zasadę, zaczynająca w 1991 roku od produkcji kół rowerowych. Dziś ma dwie flagowe linie produkcyjne rowerów występujących pod nazwą: Maxim i Medano.
MAGNUM Nazwa ta jest kojarzona zwykle z rowerami pochodzącymi z marketów. I to jest błąd, ponieważ firma ta posiada także w swojej kolekcji kilka przyzwoitych sprzętów. Jednak niewątpliwie udział marki na marketowym rynku znacznie jej zaszkodził.
NS BIKES http://www.ns-bikes.com/ Ta firma to doskonały przykład, że Polak potrafi! Produkuje rowery i części do zastosowań ekstremalnych, a na rynku zagranicznym jest chyba lepiej znana niż na rodzimym.
CREME CYCLES http://cremecycles.com/index.php/ Polskie rowery miejskie w światowej jakości. Tak krótko można ich scharakteryzować. Patrząc na listę dystrybutorów (od Japonii po USA) aż dziwne, że to tak mało znana u nas marka.
EUROBIKE http://www.eurobike.pl/ W swojej bogatej ofercie ma rowery trekingowe, miejskie, crossowe, mtb i młodzieżowe. Warto wiedzieć, że firma Eurobike jest również oficjalnych dystrybutorem wielu prestiżowych marek rowerowych.
FOLTA http://www.folta.pl/ Producent rowerów z Malborka. W swojej ofercie ma rowery wszystkich rodzajów, które prezentują zadowalającą jakość w przystępnej cenie.
TOLIN http://www.tolin.com.pl/ Jest to polskie przedsiębiorstwo wielobranżowe, które zajmuje się również produkcją rowerów, głównie prostych modeli miejskich i trekingowych. Jako jedna z nielicznych firma ma w swojej ofercie rowery składane.
MBM http://www.mbmrowery.pl/ Firma działa od 1989 roku, obecnie oferuje do sprzedaży głównie nieskomplikowane, składające się z podstawowych podzespołów rowery.
…………………………………………………………………………
Aktualizacja 29.01.2013
Podziękowania dla: pkaq, Adaś, Łukasz, tytan, gierczol za przypomnienie o ważnych firmach.
DARTMOOR http://dartmoor.pl/ Producent rowerów do zastosowań ekstremalnych, ma w swojej ofercie BMX, fulle, rowerki do dirtu, streetu i xc. Poza tym uznany producent komponentów i akcesoriów rowerowych.
TOLEK http://www.rowertolek.pl/ Polski producent rowerów medycznych. Ich trójkołowe produkty są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.
PERITUS http://jagu.biz.pl/ Firma skupiająca się głównie na produkcji wysokiej jakości ram karbonowych, jednak posiada w swojej ofercie kilka kompletnych rowerów, głównie szosowych. Ich produkty są wyposażone w elementy marki Jagu (własność tej samej firmy) głownie koła, sztyce, mostki i kierownice.
TRANS ROWER http://transrower.pl/ Firma produkująca rowery marki Kands, Laguna i Apollo, jednak najbardziej znane są te pierwsze. Wizerunkowi rowerów marki Kands nieco zaszkodził fakt pojawiania się ich w ofercie marketów.
COSSACK http://cossackofficial.pl/ Marka rowerowa firmy WIT-POL. Na rynku dopiero od 3 lat, a już zdobyła uznanie wśród klientów. W ofercie posiada piękne rowery miejskie, trekingowe i holenderskie.
I teraz pytanie: czy chcecie nowy dział dla rowerów od 1989 do dzisiaj? Ponieważ forum zyskałoby nowych forumowiczów i nowe doświadczenia, związane z nowymi rowerami z tych firm. I kolejna rzecz - jak zapatrujecie się na te inne, nierometowskie, polskie firmy rowerowe no i ich produkty?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2016 00:41:23 przez Knight_in_fire.)
|
|
12-04-2016 00:38:26 |
|
|
PawełBike
Uczeń mistrzów prowizorki

Liczba postów: 479
Imię: Paweł
Skąd: Iława
Pojazd: Inny
|
RE: Temat dla nowych polskich rowerów, niekoniecznie z Rometu.
folta kross etc to polskie firmy które składają rowery na częściach importowanych czyli głównie chiny (niech nikt nie naskakuje, bo w jakimś stopniu faktycznie nie są to złe rowery, ale kupując rower w 4 klasie gdzie osprzęt ten był powszechnie znany długo nadal w niezmienionej formie jest zakładany do obecnych rowerów, które nawet takie same często jeszcze są. Taki o Romet tylko z gorszą jakością)
Co do rowerów do szeroko pojętego kolarstwa grawtacyjnego (BMX Street DH FR itp (FIRMY SPECJALIZUJACE SIĘ nie felt folta itp)) są to faktycznie nasze konstrukcje części, pomijając produkcje w taiwanie przez tanią siłe roboczą. Są to dobre konstrukcje, konkurujące dość konkretnie, lecz mało znajdziesz tutaj osób, siedzacych w ich temacie, zresztą np ja niemam pojęcia czy bym nadążał za wątkami, to rowery modernizowane na bierząco.
Dziesiątki rowerów romet, niezliczone ilości innych, 4 motorowery, 1 motocykl, a zapał nadal nie ustaje...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2016 16:19:16 przez PawełBike.)
|
|
12-04-2016 16:14:08 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
|
|