Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rower szosowo turystyczny Universal - próba identyfikacji - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Rower szosowo turystyczny Universal - próba identyfikacji (/showthread.php?tid=9937)



Rower szosowo turystyczny Universal - próba identyfikacji - Dmoch - 23-12-2012 04:21:45

Czesć, po kilkuletnim odnawianiu samochodu, znalazłem sobie kolejny obiekt zainteresowań.
Od przyszłego tescia dostałem swietną kolarzówkę/rower szosowo turystyczny i zamierzam ją odnowić. Tu prosba do Was o pomoc, na poczatek przy identyfikacji i zebraniu informacji.

No więc tak, jest to wersja Rometa na eksport/eksport wewnetrzny czyli Universal.
Co udało mi się ustalić rower byl kupiony za talony w latach '80 ubiegłego wieku.
Próbuję znaleźć jego odpowiednik wsród Rometów i jak dotąd znalazlem dwa typy, mianowcie Wagant i Pasat.
I tu zaczynają się moje wątpliwosci ewentualnie pytania.
Mój rower ma niestandardowy osprzęt, różniący się od wyżej wymienionych.
Czy kto ma więcej informacji na temat tych rowerów?
Z tego co niezagłębiając się czytałem, wychodzi na to, że osprzet w tych rowerach mogł byc dobierany dosc losowo, jednakże tak, by zachęcić do kupna osoby z zagranicy.
w załaczniku zdjęcie roweru z dnia w którym go otrzymalem. Więcej wkleję w miarę rozwijania się watku.
Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.
Dzieki


RE: Rower szosowo turystyczny Universal - próba identyfikacji - Bartek_ - 23-12-2012 12:38:54

Zdjęcia nie działają Wink Też mam problem z identyfikacją mojego universala


RE: Rower szosowo turystyczny Universal - próba identyfikacji - Mati - 23-12-2012 13:33:15

Identyfikacja jest trudna bo często było również tak, że w dwóch różnych modelach ramy były identyczne, a różnica polegała właśnie w wyposażeniu i taki rower już zupełnie inaczej się nazywał. Poza tym, nie każdy Universal ma swój odpowiednik na rynek krajowyWink


RE: Rower szosowo turystyczny Universal - próba identyfikacji - Pitu - 25-12-2012 18:56:38

To zalezy Rowery mialy osprzet Shimano lub Polskie przerzutki

Tak Jak Koledzy wyzej napisali Universal nie zawsze mial swojego odpowiednika w zwyklych Rometach