Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo i reszta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Polo i reszta (/showthread.php?tid=9835)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 25-02-2013 01:33:35

No proszę, kreuje się piękny Polo. Oby mój tak wyszedł, choć wątpię Smile Można wiedzieć, ile dałeś za tapicera?


RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 25-02-2013 01:43:52

W moim Polo te blaszki są wewnątrz ramyWink Całkiem fajnie zaczyna wyglądać;D


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 26-02-2013 01:04:20

U mnie tapicer wycenił pokrowiec z montażem na 40zł. Jest taki pewny swoich umiejętności, że powiedział, że jak nie będę zadowolony to mogę zrezygnować bez płacenia. Za 2 - 3 tygodnie będzie gotowe to pokażę jak wyszło.

Z tymi podnóżkami to już brak głowy :-)


RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 26-02-2013 01:24:44

Serio tak tanio? Myślałem że prędzej w setkach będzie wołać. To i ja chyba oddam swoje siedzenie Smile


RE: Romet Polo i reszta - mateusz110396729@wp.pl - 26-02-2013 11:03:37

Kolego widzę , że robisz bardzo dokładny remoncik. Bardzo podoba mi się kolor jaki do niego dobrałeś i wg wszystko to pięknie na pierwszy rzut oka wygląda. Podoba mi się
również ten silniczek taki czysty aż miło na niego popatrzeć , taki silnik to tylko jako ozdobę na półkę . Masz piękną również jawę . Też jestem tego samego zdania co ty robić powoli a dokladnie . pozdrawiam i powodzenia w pracach końcowych.


RE: Romet Polo i reszta - oleczek112 - 26-02-2013 14:46:46

Super maszyna się szykuje a kolor rewelacyjny, powodzenia w dalszych pracach.


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 26-02-2013 20:21:19

MichałSR50, jeżeli ten pokrowiec będzie ok to mogę oddać i Twoje siedzenie do niego. Otwock od Pruszkowa nie jest przecież daleko. Oczywiście ten tapicer jest w Nowej Sarzynie - na Podkarpaciu. Facet zawodowo zajmuje się tapicerstwem więc na pewno nie jest to jakiś mietek ale zobaczymy jak wyjdzie mu siedzenie do Polo.

Jeżeli chodzi o remont to na samym początku postanowiłem, że nie będzie w tym romeciku żadnej prowizorki i jak najwięcej oryginalnych części ale niestety przez to remont ciągnie się już chyba z rok no i ma to też swoje koszty.


RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 26-02-2013 20:31:00

Ok to czekam na relację, jak zrobił to siedzenie Smile


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 04-03-2013 22:24:19

Tak jak pisałem kilka postów wcześniej Romecik na pewno nie jest moim ostatnim motorem. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Osy M50 (1960r.) i Komara sztywniaka z 1971r. (chyba 2320). Za tydzień od tego samego gościa odbieram jeszcze Komara 2. Osa jest kompletna w 95% i powiedzmy że jest w przyzwoitym stanie natomiast Komary są kompletne i z oryginalnym lakierem. Sztywniak ma zamieniony silnik na okragły z kopniakiem, ale w gratisie dostałem tez ten oryginał na pedały tylko bez cylindra, iskrownika i sprzęgła. Komar 2 ma jedynie jakiś obcięty tłumik. Jeżeli chodzi o papiery to facet jest ich prawnym właścicielem ale niestety nie ma dowodów do Osy i sztywniaka bo się spaliły w pożarze domu. Komar 2 nie był nigdy rejestrowany i jest do niego dowód zakupu z jakiegoś sklepu metalowego także jest gotowy do rejestracji. Była to prawdziwa okazja - Osa za 1300 zł, a Komary po 100 zł. Wydaje się to nieprawdopodobne ale to fakt :-) Zdjęcia wstawię za tydzień bo mam tylko słabe zrobione telefonem w ciemnym garażu i wygląda to gorzej niż jest w rzeczywistości.

ps. Była to odpowiedź na moje ogłoszenie, że kupie stary motor. Facet ma 68 lat i chce zrobić porządek w szopie.


RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 05-03-2013 17:04:51

1300zł za OSE ? loo loo Chłopie ! Interes życia ! Gratuluję Big Grin Czekam na zdjęcia Smile To, że nie ma dowodu rejestracyjnego to nie znaczy, że nie zarejestrujesz, niech napisze kwitek, że zgubił i tyle...co oznacza dałeś 1300zł za osę z papierami...jak teraz po 5k do remontu i bez papierów stoją. Okazja mega, zazdroszczę Ci jej jak nigdy nic innego nikomu.


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 06-03-2013 00:05:54

Muszę się wybrać do Wydziału Komunikacji. Mam nadzieję, że będzie im się chciało szukać tych papierów w archiwum.


RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 06-03-2013 00:21:17

Piękna maszyna! Moje marzenie! Smile Oby Ci się udało! Smile


RE: Romet Polo i reszta - krycha119 - 09-03-2013 12:57:02

Gratuluje Osy ale jednak szkoda , że jest to M50 a nie M52 , M50 może się grzać i z tym jest problem.


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 09-03-2013 22:40:48

To prawda, M50 potrafi się zagrzać ale to może się dziać przy dłuższych przejażdżkach powiedzmy około 40 km w ciepły dzień - tak powiedział mi ostatnio koleś który ma Osy M50. Takie przebiegi za jednym strzałem będę raczej rzadko robił - jak to starym motocyklem. W zamian za tę niedogodność M50 jest rzadszym modelem od M52 no i jest starsza, co przypadku starych maszyn jest dużym plusem :-)

Mnie jednak martwi coś innego - to, że do osy jest bardzo mało dostępnych części, a jak już są to są cholernie drogie. Z tego co ostatnio zaobserwowałem na Allegro to najmniejszy oryginalny dupersztyk potrafi kosztować 100 - 200 zł. Na razie przegrałem dwie aukcje w których wydawało mi się, że dałem taką cenę, że muszę wygrać a tu zonk - przebili mnie.

No ale mam nadzieję że za te około dwa lata uda się zrobić remont będzie cieszyć oko.


RE: Romet Polo i reszta - michalh-91 - 10-03-2013 01:19:55

KurdeSmile....zazdroszcze Ci tego polo,chcialbym takie miec,juz slicznie wyglada,dawaj foty na biezacoWink