Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo i reszta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Polo i reszta (/showthread.php?tid=9835)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 12-02-2013 00:19:30

W montażu trafiłem na kolejny problem. Podnóżki, które mam były jakieś naprawiane, spawane, w każdym razie chyba nie zostały zrobione dokładnie, poprzednio uchwyt był na siłę wciśnięty. Teraz jak wszystkie blachy są dobrze wyprostowane i polakierowane uchwyt podnóżka nie chce się zmieścić między blachy ramy. Będę musiał podnóżki rozciąć i pospawać od nowa. W tym celu potrzebuję szerokości oryginalnego uchwytu podnóżków. Czy ktoś jest w stanie podać mi ten wymiar? Z góry dziękuję.

Aktualnie Polo już stoi na kołach. Złożony jest na gotowo przód, wahacz z teleskopami i stopka.


RE: Romet Polo i reszta - simsons51c - 12-02-2013 10:31:03

Pięknie robisz. Powodzenia Big Grin


RE: Romet Polo i reszta - marek0398 - 12-02-2013 10:43:29

Piękny sprzęt. Powodzenia w renowacji.


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 16-02-2013 21:39:52

Przypominam się z pytaniem o szerokość tego uchwytu podnóżków w Polo lub Pegazie (taka sama rama).

Czy Polo i Pegazach w ogóle były takie podnóżki czy może jakieś inne?


Problem w tym, że w moim Polo odległość między blachami ramy, w miejscu dolnego mocowanie silnika (i jednocześnie podnóżków) jest 65mm (i wydaje mi się, że to już nawet po lekkim rozgięciu), natomiast szerokość uchwytu podnóżków jest 70mm. O co chodzi?


RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 16-02-2013 22:09:18

Jeżeli Ci się nie spieszy to w poniedziałek mogę pomierzyć to wszystko w moim Polo. A jeżeli stopki Ci nie pasują to pospawaj nowe, prosta robota a stopki są lepsze niż stare spawane milion razy.


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 16-02-2013 22:45:52

Byłbym bardzo wdzięczny. Spokojnie mogę poczekać. Będę przy tym majstrował dopiero w przyszłą sobotę. Zgadzam się nie ma co starych stopek za wszelką cenę naprawiać. Te co mam (pokazane na zdjęciu) poza uchwytem są zrobione z nowego materiału. Mój błąd, że nie przymierzyłem ich przed lakierowaniem i nie uwzględniłem grubości lakieru, która też jest znacząca.


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 17-02-2013 15:45:13

Już całkowicie zgłupiałem z tymi podnóżkami.
Na zdjęciach w tym wątku są całkiem inne. Co prawdo to Pegaz ale rama w Polo jest praktycznie taka sama.
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=11596


RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 20-02-2013 00:08:27

U mnie wymiary są takie same prócz wymiarów uchwytów podnóżków, zresztą podnóżki w moim Romecie Polo wyglądają zupełnie inaczej...


RE: Romet Polo i reszta - krycha119 - 20-02-2013 14:46:26

Takie podnóżki jak ty masz ja mam w 50 T-1 ale nie wiem czy ja mam oryginalne Smile


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 21-02-2013 03:16:02

Skuter007, czy w takim razie Ty masz takie jak te: http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=11596
http://moto.allegro.pl/podnozki-ogar-romet-i3038234541.html , czy może jeszcze jakieś inne? Rozumiem, że szerokość uchwytu jest mniejsza od 70mm, tak?

Krycha, no właśnie mam duże wątpliwości czy te moje są właściwe bo znajomy który ma Polo w oryginale ma inne podnóżki, ale niestety ich nie widziałem.

...chociaż z drugiej strony, te podnóżki były pomalowane tym samym lakierem co reszta blach, więc można wnioskować, że siedziały tam od nowości.


RE: Romet Polo i reszta - Kanilox - 21-02-2013 03:33:34

Świetny Polo, kolor wybrałeś idealny, lepszy niż oryginał. Zastanawiam się czy swojej stelli też na taki kolor nie pomalować. Życzę powodzenia w remoncie.


RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 21-02-2013 14:19:35

wojtex, mam podobne do tych co pokazałeś.


RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 21-02-2013 18:40:17

Te co wcześniej pokazałeś (zielone) są od T-1 bądź Ogarów i nie pasują do Polo, bo mierzyłem. Pasować będą te z Allegro i co ma Młody w swoim Pegazie. Ciężko takie dostać, a nie chcę wydawać 45 zł na podnóżki...


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 22-02-2013 07:21:46

No to sprawa się wyjaśniła. Trzeba będzie po prostu uciąć ten uchwyt i dospawać pod odpowiednim kontem dwie blaszki z otworem w rozstawie 60 - 62mm.

Dzięki chłopaki za pomoc.

"kątem"


RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 25-02-2013 00:56:59

Następny krok w montażu końcowym.
Założone zostały dętki, opony, błotniki i bagażnik. Blachę siedzenia polakierowałem proszkowo na czarno i poszła do tapicera po nowy pokrowiec.
Podnóżki są do przerobienia. Ostatecznie - w Polo podnóżki powinny być z uchwytem w postaci dwóch blaszek w rozstawie 70mm i te blaszki idą na zewnątrz ramy. Ja swój przerobię inaczej -tak, żeby te blaszki uchwytu chowały się wewnątrz ramy, czyli w rozstawie 60mm. Moim zdaniem będzie to ładniej wyglądało.