Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[S] Silniki S38 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Archiwum ogłoszeń (/forumdisplay.php?fid=188)
+--- Wątek: [S] Silniki S38 (/showthread.php?tid=7861)



[S] Silniki S38 - Artur - 27-09-2012 16:57:57

Sprzedam dwa silniki S38 na kopkę.
Jeden jest w pełni kompletny (nie widać na zdjęciu, ale jest jeszcze druga prądnica-iskrownik z nowymi konektorkami i gumą na kable oraz dołączona na innym zdjęciu pokrywa lewa wraz z uszczelką oraz śrubami), wyczyszczony, z piękną kompresją, nowymi uszczelkami, zębatką i sprężyną kopniaka. Silnik się kręci, kopniak sprawny, paliwo dochodzi, iskra jest. Posiada jednakże jedną wadę - nie pali. Ani z popychu, ani z kopki. Ma najprawdopodobniej krzywy wał, oraz - jak widać na zdjęciu - niedokręcone magneto. Z tego też powodu nie wiem, czy biegi należycie działają (aczkolwiek wszystkie mechanizmy są sprawne).
Drugi natomiast jest troszkę rozebrany i zdekompletowany. Brakuje prądnicy-iskrownika, lewej pokrywy, magneta i świecy. Gaźnika, głowicy i prawej pokrywy nie widać na zdjęciu, ale mam je w swoim posiadaniu i dołączam do silnika. Tłok trzyma się cylindra jak Łukaszenka władzy. Wał pordzewiały, tak samo jak wnętrze cylindra. Nie kręci się przez to, aczkolwiek skrzynia biegów jak i kopniak działa koncertowo. Po odkręceniu prawej pokrywy stwierdzam, że część zalewana olejem powinna być w stanie doskonałym (przynajmniej tak to wygląda).

Zdjęcia:
Silnik pierwszy:


Prawa pokrywa:

Silnik drugi:


Ceny:
Silnik pierwszy - 100 zł
Silnik drugi - 70 zł

Możliwa wysyłka pobraniowa (płatność przy odbiorze) jak i zwykła (płatność przelewem)


RE: [S] Silniki S38 - Artur - 01-10-2012 18:18:09

Ogłoszenie cały czas aktualne!
Ew. można na GG pisać - 12427308 (cały czas, najwyżej odpowiem z opóźnieniem).


RE: [S] Silniki S38 - Artur - 07-10-2012 22:31:13

Mała aktualizacja dot. silnika pierwszego - jest założone inne magneto, wał chyba naprostowałem - w każdym razie silnik złożony kręci się bez większych oporów. Iskra jest, paliwo jest, ale nadal nie pali. PILNIE SPRZEDAM za 100 zł bądź wymienię na pełnosprawny S38.