Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Inny] Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Inny] Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. (/showthread.php?tid=55884)



Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - krystian276 - Wczoraj 12:20:34

Siema! Otóż wpadły mi w ręce papiery do rometa, ogólnie właściciel ma taki syf w stodołach i szopach że nawet nie jest pewien gdzie i czy posiada do tego jeszcze rame, nie pamięta co to było. Niestety w papierach jest wpisane jak to za komuny marka : komar

Teraz tak z papierów:

Rok produkcji 1988
poj. 49.80
2 osobowy
Dość niski nr ramy ~007500
Jednocześnie dość wysoki nr silnika ~577500

Miałem podejrzenia że mógł to być ogar 200, chłop coś mówił że miał kiedyś kilka ogarów

Może uda się wykopać w śmieciach oryginalne manele do tego, ale nawet nie wiem za czym patrzeć w tej stercie złomu :F A uwierzcie że jest w czym przebierać.


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - romek - Wczoraj 12:54:55

To może być wszystko nie dojdziesz


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - krystian276 - Wczoraj 13:11:16

Właśnie to była moja najgorsza myśl xD No cóż, pozostaje przekopanie sterty złomu albo "dostosowanie" jakiegoś trupka po staremu.


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - Quake96 - Wczoraj 15:12:56

Jeśli faktycznie rokiem produkcji jest 1988 to może być to Ogar 200, najpewniej czerwony.

Tak mniemam bo mój ma numer 007458 więc blisko, oj bliiisko Big Grin


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - krystian276 - Wczoraj 16:58:37

Właśnie tego najbliżej jestem bo chłop mówił że miał kiedyś kilka ogarów


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - romek - Wczoraj 19:58:43

Fakt rokiem pasuje do ogara ale trzeba się z tym liczyć że często za rok przyjmowano datę ostatniego potwierdzenia zgłoszenia do rejestruWink


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - krystian276 - Wczoraj 20:23:58

Wiem bo w moim ogarze na ramie mam 89 a w dowodzie 90


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - Piotrekdriver1 - Wczoraj 21:59:47

(Wczoraj 13:11:16)krystian276 napisał(a):  Właśnie to była moja najgorsza myśl xD No cóż, pozostaje przekopanie sterty złomu albo "dostosowanie" jakiegoś trupka po staremu.

A jeśli już będziesz chciał zrobić przeglad to jest możliwość bez tablicy rejestracyjnej?


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - krystian276 - Wczoraj 22:02:29

Tablica jest, aczkolwiek prawdopodobnie będę brał czerwone blachy i tak


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - Piotrekdriver1 - Wczoraj 22:49:52

A czemu tak jeśli mogę wiedzieć?


RE: Identyfikacja modelu rometa po dokumentach. - romek - Dzisiaj 00:44:55

Jeśli pojazd nie został wygaszony jako martwa dusza z cepiku, a dokumentem jest dowód (nie potwierdzenie) to można zrobić na tym dowodzie