![]() |
|
"Blokujący się" bieg - Wersja do druku +- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl) +-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13) +--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221) +--- Wątek: "Blokujący się" bieg (/showthread.php?tid=55880) |
"Blokujący się" bieg - Kapiromet - 22-06-2026 21:55:59 Witam. Mam taki problem ze skrzynią biegów (dezamet 023), na odpalonym silniku jedynka nie wchodzi a dwójka wchodzi ale z takim szarpnięciem. Czasem podczas jazdy jest możliwość przełączenia z dwójki na jedynkę ale dość rzadko. Jeszcze taki mały szczegól który myślę że może mieć wpływ, po pierwszym odpaleniu jedynka wchodziła bez problemu, lecz później okazało się że w silniki było mniej niż 250mil oleju. Mam teorię że z powodu tak niskiego poziomu oleju okładziny sprzęgła mogły się zfajczyć ale nie wiem ja pewno bo jestem początkujący i to tylko takie podejrzenia. Czy ktoś miałby pomysł co to powoduje?[/align] RE: "Blokujący się" bieg - romek - Wczoraj 00:56:17 To sprzęgło jest winne ale wątpię żeby niski stan oleju był przyczyna RE: "Blokujący się" bieg - Kapiromet - Wczoraj 01:32:35 (Wczoraj 00:56:17)romek napisał(a): To sprzęgło jest winne ale wątpię żeby niski stan oleju był przyczynaOkej, a wymiana tych ogładzin powinna pomóc czy całe sprzęgło najlepiej wymieniać? Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka RE: "Blokujący się" bieg - romek - Wczoraj 18:08:52 Najlepiej chyba ten zestaw z przekładkami itp bez kosza RE: "Blokujący się" bieg - Kapiromet - Wczoraj 19:57:26 (Wczoraj 18:08:52)romek napisał(a): Najlepiej chyba ten zestaw z przekładkami itp bez koszaDobra dzięki bardzo A jeszcze przy okazji w temacie żeby nie robić nowego wątku. ta zębatka przy sprzęgle mi się tak dziwnie chwieje (film: https://youtube.com/shorts/fE4R3hgsmlw ) Chciałem ją dokręcić ale jakby podkładka pod jej śrubą jest tak jakby zagięta na śrubę i nie da się za bardzo. Taki luz raczej nie powinien występować prawda?
RE: "Blokujący się" bieg - romek - Wczoraj 20:20:20 No ta podkładka jest zagięta żeby zabezpieczyć śrubę przed odkręceniem i jak chcesz ją odkręcić czy dokręcić trzeba ją odgiąć a na koniec zagiąć z powrotem z tym że niestety to wygląda tak jakby łożysko było już skrajnie zużyte... RE: "Blokujący się" bieg - Kapiromet - Wczoraj 20:41:43 (Wczoraj 20:20:20)romek napisał(a): No ta podkładka jest zagięta żeby zabezpieczyć śrubę przed odkręceniem i jak chcesz ją odkręcić czy dokręcić trzeba ją odgiąć a na koniec zagiąć z powrotem z tym że niestety to wygląda tak jakby łożysko było już skrajnie zużyte...Czyli to już by była większa robota? ![]() A póki jeszcze nie robi to dużych problemów to można to tak zostawić? bo szczerze nie bardzo mi się widzi rozbieranie silnika w pół |