Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Cofanie powietrza do komory pływaka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Cofanie powietrza do komory pływaka (/showthread.php?tid=54839)

Strony: 1 2


Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 22-08-2024 09:58:03

Witam
W moim Ogarze 205 023 , po dobrze nagrzanym silniku zaczyna cofać powietrze do komory pływaka przez kanał gdzie paliwo jest podawane do dyszy.
Po odkręceniu pokrywy pływaka wali powietrzem do komory aż miło . nawet widać , jak przewodem idzie do filtra.
Później mam problem z uruchomieniem silnika. Powietrze nie pozwala przedostać benzynie się do dyszy , dławi się , szarpie itp.
Czy to może być uszczelka pod głowicą , cylindrem, może co innego.
Za podpowiedzi z góry dziękuję .

Pozdrawiam


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - tomangelo - 22-08-2024 21:06:27

Gdy zacznie go dusić zobacz czy po otwarciu wlewu paliwa nie będzie słychać psyczenia, albo czy po jego otwarciu nie poprawi się praca silnika. Jeśli tak, to znaczy że otwór odpowietrzający w korku się zatkał.


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - elmer - 22-08-2024 21:47:02

Gotuje Ci się paliwo w gaźniku Smile
Daj grubą podkładkę pomiędzy cylindrem i gaźnikiem, albo dwie.
Sprawdź zapłon bo miałem to samo.
Temperatura z cylindra i zagrzanego zapłonu plus ta na zewnątrz i masz powód.


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 09:03:32

(22-08-2024 21:47:02)elmer napisał(a):  Gotuje Ci się paliwo w gaźniku Smile
Daj grubą podkładkę pomiędzy cylindrem i gaźnikiem, albo dwie.
Sprawdź zapłon bo miałem to samo.
Temperatura z cylindra i zagrzanego zapłonu plus ta na zewnątrz i masz powód.

Może być coś na rzeczy. Właśnie jak dostanie w pałę , to zaczyna się .
Tak samo miałem na zwykłym zapłonie, po zamontowaniu CDI , to samo.
Teraz jest 12 V , może trzeba mu wentylatorek zamontować do chłodzenia gaźnika dance3
Dzisiaj spróbuję bardziej odizolować gaźnik od cylindra

(22-08-2024 21:06:27)tomangelo napisał(a):  Gdy zacznie go dusić zobacz czy po otwarciu wlewu paliwa nie będzie słychać psyczenia, albo czy po jego otwarciu nie poprawi się praca silnika. Jeśli tak, to znaczy że otwór odpowietrzający w korku się zatkał.
Ja zrobiłem , coś jak w krosach , wyprowadzona rurka z korka pod bak do odpowietrzania baku.
To tez jest jak przewód paliwa jest odłonczony od baku. Zdejmuję pokrywę pływaka i widać jak z kanału z pod pompki wywala powietrze.


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - elmer - 23-08-2024 11:51:42

Zdejmiesz pokrywę zapłonu i możesz jeździć, ale nie polecam Smile


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 13:11:10

(23-08-2024 11:51:42)elmer napisał(a):  Zdejmiesz pokrywę zapłonu i możesz jeździć, ale nie polecam Smile
Chyba że dla szpanu . Przy silniku nie ma co się grzać . Chyba że dwie cewki zasilające moduł , a nawet nie wiem czy się grzeją .
Jak byś mi wysłał kontakt , nr.telefonu,email, itp.
to ci wyślę krótki filmik jak to u mnie wygląda z gotującym się paliwem ?


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 16:25:29

Zobaczymy
Najnowsze rozwiązanie inżynierów .
Uszczelka , uszczelka termiczna z kosiarki ,uszczelka


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 18:24:59

Jeszcze muszę poczytać jak dodać fotkę


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 20:56:57

(23-08-2024 11:51:42)elmer napisał(a):  Zdejmiesz pokrywę zapłonu i możesz jeździć, ale nie polecam Smile
Dzięki kolego , pomogło . Zrobiłem dzisiaj z 50 km i działa. Chyba że uszczelka pod głowicą , bo też wymieniłem. Ale dzięki temu zabiegowi gaźnik wyraźnie chłodniejszy


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - tramwajarz - 23-08-2024 21:00:43

zobacz podkładke ebonitową z chinskich silników


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 21:12:02

(23-08-2024 21:00:43)tramwajarz napisał(a):  zobacz podkładke ebonitową z chinskich silników

Dzięki za podpowiedź. właśnie mam taką z kosiarki. Pewnie po małych przeróbkach spasuje.


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - romek - 23-08-2024 21:20:57

Ale to rozwiązanie skutku a nie przyczyny, jeśli silnik grzeje się nadmiernie to albo jest za ciasno złożony, albo za uboga mieszanka albo nieprawidłowo ustawiony zapłon (CDI też się ustawia) pomijam już czynniki typu temperatura na dworze i obciążenie .


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - elmer - 23-08-2024 21:33:45

(23-08-2024 21:20:57)romek napisał(a):  Ale to rozwiązanie skutku a nie przyczyny, jeśli silnik grzeje się nadmiernie to albo jest za ciasno złożony, albo za uboga mieszanka albo nieprawidłowo ustawiony zapłon (CDI też się ustawia) pomijam już czynniki typu temperatura na dworze i obciążenie .

U mnie wystarczyło opóźnić zapłon i przestał się grzać.
Pokrywa po 10km była tak gorąca, że nie dało się dotknąć...


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - H34 - 23-08-2024 21:55:10

No tak ustawia się zapłon CDI . Tylko objawy były na starym jak i nowym . Teraz jest ustawiony na zegarze , jest taka dokładność że ten sprzęt takiej wcześniej nie widział.
Świeca dobrze wygląda.
Tutaj może być przyczyną zastosowany materiał cylindra , nie wiadomo jak ten chinczyk odprowadza ciepło. No i paliwo. Normalnie powinno być 80 parę oktanów , a nie 95.
Trzeba mu jakiś spowalniacz wlać , żeby mieszanka spalała się mniej gwałtownie, a dłużej. Pewnie by mu mocy doszło Smile


RE: Cofanie powietrza do komory pływaka - elmer - 23-08-2024 23:35:30

Głowicę założyłeś tak jak należy?
Zwóć uwagę, że dziury chłodzące masz mieć od dołu a nie u góry Wink