Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: Co wam najczęściej pada w Ogar 205 (/showthread.php?tid=54753)



Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - MacRoial - 24-06-2024 14:57:53

Witam
Dzisiaj pytanie głównie dla posiadaczy modelu ogar 205, chciałbym porozmawiać o tym co w waszych dwieście piątkach najczęściej ulega awarii. U mnie jest to zdecydowanie zapłon dlatego coraz bardziej zastanawiam się nad zapłonem CDI w rozsądnej cenie.


Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - łogór 200 - 24-06-2024 16:00:02

Prościej by było odpowiedzieć na pytanie co jest sprawne w waszych 205


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - Semmao - 24-06-2024 18:31:36

Mi np padł zapał do odbudowy tego tworu jak mi zaproponowali ceny za brakujące części. Brakuje kilka pierdół, a musiałbym dać 2x więcej jak dałem za to czego nie brakuje.............. Big Grin


Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - łogór 200 - 24-06-2024 22:17:57

Niestety to co piszesz jest prawdą i to nie tylko w przypadku 205 ale każdego śmietnika z tamtego okresu i ogólnie jeśli chodzi tamta motoryzację,Koszty urosły już do jakiś chorych kwot i tak naprawdę zniechęca do to odbudowywania-czego kolwiek,widać to nawet po cenach ze lekko spadły jeśli chodzi o całe gruzy.ludzie już chyba trochę przejrzeli na oczy że za cenę zgniłego Rometa albo Wsk można mieć całkiem fajnego chinola do jazdy na codzień albo stara Japonię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - Debesta - 24-06-2024 23:01:47

Na dzień dzisiejszy nie mam 205, ale miałem jakiś czas temu 2375. W silniku zrobiłem remont mieszany, czyli na współczesnych i oryginalnych częściach. W ciągu 2000 kilometrów raz późną jesienią padł mi kondensator i porzuciłem go przy płocie pod domem. Na roztopy dostał nowy kondensator i dalej radośnie brzęczał w okolicy.
Podsumowując u mnie bolączka była z lichymi kondensatorami, oraz przepalającymi się od czasu do czasu żarówkami.


RE: Co wam najczęściej pada w Ogar 205 - MacRoial - 24-06-2024 23:17:49

(24-06-2024 22:17:57)łogór 200 napisał(a):  Niestety to co piszesz jest prawdą i to nie tylko w przypadku 205 ale każdego śmietnika z tamtego okresu i ogólnie jeśli chodzi tamta motoryzację,Koszty urosły już do jakiś chorych kwot i tak naprawdę zniechęca do to odbudowywania-czego kolwiek,widać to nawet po cenach ze lekko spadły jeśli chodzi o całe gruzy.ludzie już chyba trochę przejrzeli na oczy że za cenę zgniłego Rometa albo Wsk można mieć całkiem fajnego chinola do jazdy na codzień albo stara Japonię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też zdaje sobie z tego sprawę sporo włożyłem w swój motorower kasy a wątek założyłem żeby zorientować się co jeszcze może jeszcze się uszkodzić i na jakie wydatki być gotowym.