Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy (/showthread.php?tid=54718)



Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy - sandri - 26-05-2024 00:19:14

cześć mam problem z moim ogarem 205.
Romet nie chce jechać w ogóle nie ma mocy na 1 fajnie śmiga a jak dasz na 2 to chwilę jedzie a potem już jedzie bo jedzie gdy w trakcie jazdy pąpujesz paliwo jedzie bardzo fajnie a potem znowu to samo..
wymieniłam w nim
-tlok wraz z cylindrem
- kondersator
-magneto
-gaznik
- te kowadełko obok magneta
- tarcze sprzęgła
- linka gazu
- dobra mieszanka paliwowa (nie żaden motul)
iglica jest przedstawiona na największe pobieranie paliwa
ja już nie wiem co robić proszę o pomoc


RE: Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy - olon - 26-05-2024 12:14:59

Ustaw idealnie zapłon, jeśli masz gaźnik chińskiej produkcji to zmień na stary , po trasie 2/3km bedzie można zobaczyć po świecy czego mu brakuje jeśli bedzie szara to ma za małą dysze ,jeśli czarna to dostaje za dużo paliwa świeca powinna mieć kolor starej cegły. Apropo motula to robi jedne z lepszych olejów Big Grin


RE: Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy - arturwietnamczyk - 26-05-2024 12:50:26

Czy nowy gaźnik był rozbierany przed montażem? Niestety nowe gaźniki trzeba czasami czyścić z pozostałości po obróbce. Druga sprawa to odpowiednia regulacja, sama wymiana podzespołów to nie wszystko, trzeba teraz zgrać podzespoły ze sobą. A tak ogólnie to podejrzewam zamienione dysze główna z wolnych obrotów.


RE: Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy - elmer - 26-05-2024 18:40:36

Kranik nie zapchany? Filtr paliwa możesz mieć odwrotnie (jak masz) Wink


RE: Romet ogar 205 nie chce jechać,mało mocy - Wodnik - 26-05-2024 20:48:02

Dysza główna do sprawdzenia. Bo objawy jak by była przytkana. Poziom paliwa w komorze pływakowej też może być za niski. W tych gaźnikach nie ma możliwości regulacji. Ale w plastikowych pływakach gdzie iglica jest wciskana jest możliwość jej cofnięcia. Wystarczy wziąć pływak i docisnąć pionowo iglice tak żeby jej nie skrzywić do kawałka drewna. Nie przesadz tylko żeby za dużo jej nie wcisnąć.