Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Licznik nabija źle kilometry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Licznik nabija źle kilometry (/showthread.php?tid=54678)



Licznik nabija źle kilometry - kuba812 - 09-05-2024 19:48:31

Witam co zrobić jeśli mój licznik pokazuje prędkość dobrze lecz kilometry nabija źle w cepiku miał 27 k kilometrów diagnosta wpisał 293 ale to już kilka wcześniejszych miało ten pojazd ogar 205 tym się nie przejmuje lecz przy kolejnych kontrolach żeby jako tako bił kilometry do przodu tylko i wyłącznie dziś jadąc może z 5 kilometrów ruszając było 6km po wczorajszej jeździsz wróciłem i patrzę a tu 6 tysięcy kilometrów dodam że ślimak jestt jaki taki nie zamontowałem ale zamontowany jest średnio i linka chyba cala chodź przy końcu coś izolacją lekko i pancerz widać na kawałku próbować coś kupic ślimak i linkę czy od razu licznik komplet cały licznik z ślimakiem i linka pomóżcie


RE: Licznik nabija źle kilometry - Piotrekdriver1 - 09-05-2024 21:56:22

Na trzeźwo to napisałeś?


RE: Licznik nabija źle kilometry - romek - 09-05-2024 22:35:43

Najlepiej wymienić cały licznik lub możesz się pobawić, prawdopodobnie na ośce bębenki są za luźno, może pomóc ściśnięcie troche kluczem żaba tego elementu większego w którym chodzi ośka (ja tak miałem ale w sztywniaku tyle że tam ktoś grzebał i jego żerował), ogólnie polecam sprawdzić jak to wszystko wygląda. Jak ta operację dokładnie zrobić nie umiem prosto napisać. Jeśli wymienisz licznik to pamiętaj że trzeba w ciągu 14 dni zgłosić na stację diagnostyczna wymianę (50 zł).


RE: Licznik nabija źle kilometry - kuba812 - 10-05-2024 10:31:17

(09-05-2024 22:35:43)romek napisał(a):  Najlepiej wymienić cały licznik lub możesz się pobawić, prawdopodobnie na ośce bębenki są za luźno, może pomóc ściśnięcie troche kluczem żaba tego elementu większego w którym chodzi ośka (ja tak miałem ale w sztywniaku tyle że tam ktoś grzebał i jego żerował), ogólnie polecam sprawdzić jak to wszystko wygląda. Jak ta operację dokładnie zrobić nie umiem prosto napisać. Jeśli wymienisz licznik to pamiętaj że trzeba w ciągu 14 dni zgłosić na stację diagnostyczna wymianę (50 zł).

Zamowilem slimak i linke bo jest troche slabo zalozony slimak


RE: Licznik nabija źle kilometry - romek - 10-05-2024 17:36:40

No spoko ale licz się z tym że problemu z nabijaniem km to nie rozwiąże.


RE: Licznik nabija źle kilometry - Spaceman164 - 10-05-2024 19:36:23

Załóż licznik od jawki, ja mam ten z odwróconą wskazówką dostępny na gmoto, nowy ślimak, nowa linka i u mnie taki zestaw działa już 15 000km. Oryginał rozleciał się po 10k km...


RE: Licznik nabija źle kilometry - tramwajarz - 10-05-2024 19:59:58

(10-05-2024 10:31:17)kuba812 napisał(a):  
(09-05-2024 22:35:43)romek napisał(a):  Najlepiej wymienić cały licznik lub możesz się pobawić, prawdopodobnie na ośce bębenki są za luźno, może pomóc ściśnięcie troche kluczem żaba tego elementu większego w którym chodzi ośka (ja tak miałem ale w sztywniaku tyle że tam ktoś grzebał i jego żerował), ogólnie polecam sprawdzić jak to wszystko wygląda. Jak ta operację dokładnie zrobić nie umiem prosto napisać. Jeśli wymienisz licznik to pamiętaj że trzeba w ciągu 14 dni zgłosić na stację diagnostyczna wymianę (50 zł).

Zamowilem slimak i linke bo jest troche slabo zalozony slimak

nowe ślimaki długo nie pochodzą,pozatym mają za duży otwór na linke


RE: Licznik nabija źle kilometry - Spaceman164 - 10-05-2024 20:41:15

Jak pisałem wyżej nowy ślimak z nowa linką działa u mnie już 15 000km i nic mu się nie dzieje. Na pewno lepiej wykonany niż oryginał.