Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? (/showthread.php?tid=54583)



czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - ZjemCiMeble - 11-03-2024 01:58:37

Zastanowił mnie ostatnio temat mojego rometa dueta w wersji eksportowej. Chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej powstało takich egzemplarzy, czy ktokolwiek na forum takiego posiada i ile jest mniej więcej wart w stanie oryginalnym. Z góry dziękuję c:


RE: czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - Norweski Zomowiec - 11-03-2024 19:24:42

Kiedyś uzyskałem takiego zielonego. Wystawiłem go za 400zł na olx i tego samego dnia sprzedałem...


RE: czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - elmer - 11-03-2024 23:58:25

Miałem od dziadka jako łebek. Rowej z prototypowej produkcji na specjalne zamówienie.
Pamiętam jak przyszedł do niego w częściach i składał na strychu. Były z nim niezłe jaja Smile


czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - miszel - 12-03-2024 09:15:40

Jakiej tam prototypowej serii. Zwykły lekko styrany życiem Romet duet z eksportową naklejką. Bardzo często na rynek krajowy trafiały takie sztuki jako tzw. odrzuty z eksportu


RE: czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - elmer - 12-03-2024 11:36:18

(12-03-2024 09:15:40)miszel napisał(a):  Jakiej tam prototypowej serii. Zwykły lekko styrany życiem Romet duet z eksportową naklejką. Bardzo często na rynek krajowy trafiały takie sztuki jako tzw. odrzuty z eksportu

Chodzi mi o to, że jak go dostarczyli to jeszcze nie był w oficjalnej sprzedaży.
Dziadek z ojcem byli nim tak podjarani, że do tej pory pamiętam ten entuzjazm.


czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - miszel - 12-03-2024 17:29:40

A no chyba, że tak. To faktycznie w tamtych czasach musiało robić robotę


RE: czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - Wojtasik - 12-03-2024 22:16:33

@ZjemCiMeble Każde koło inne przód starego typu obręcz, a tył nowszego - brak trzech szprych. Ogólnie kombinowany i który rok nabity na ramie ?


RE: czy ktoś posiada takiego oprócz mnie? - ZjemCiMeble - 14-03-2024 11:14:09

(12-03-2024 22:16:33)Wojtasik napisał(a):  @ZjemCiMeble Każde koło inne przód starego typu obręcz, a tył nowszego - brak trzech szprych. Ogólnie kombinowany i który rok nabity na ramie ?

Z tego co pamiętam to 1986 rok, rama jest oryginalna, lakier tak samo, jedynie wiele części zostało pozmienianych przez wcześniejszego właściciela, które wymienię na oryginalne.