Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Jaguar - nietypowa średnica sztycy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Romet Jaguar - nietypowa średnica sztycy (/showthread.php?tid=54484)



Romet Jaguar - nietypowa średnica sztycy - trapczyk - 03-01-2024 22:51:25

Witam,
jakiś czas temu zakupiłem Rometa Jaguara. Na lewym haku widnieje wybity rocznik 80'. Rurki podsiodłowe są zagięte a nie ścięte. Teraz pojawia się problem: mierząc średnicę wewnętrzną rury podsiodłowej odczytywałem wyniki rzędu 25,4mm. Jak dobrze pamiętam wymiar ten w zwykłych Jaguarach wynosił 27,2mm, w specialach 26,4mm. Dlatego też zastanawiam się, skąd taka duża przepaść pomiędzy moimi odczytami? Poniżej dodaję zdjęcia bolida. Może ktoś zna się lepiej i potrafiłby mi doradzić co to może być za model Huh .

Rozmiar ramy 570.


RE: Romet Jaguar - nietypowa średnica sztycy - siwy1958 - 04-01-2024 11:01:55

Witam !
Mozliwe ze to rama z HURAGANA i stad te wymiary i splaszczone rurki.
U mnie jest od 26.3 mm rura podsiodlowa.
Pozdrawiam
Marek.


RE: Romet Jaguar - nietypowa średnica sztycy - Tomek_dx - 22-01-2024 21:02:43

Ładny, zwykły, w miarę kompletny Jaguar na tzw gazrurkach czy "kanalizie":) Rozmiar sztycy typowy 25,4mm. Speciale na Reynolds były 26,4mm a na Columbusie 27,2mm. Potwierdzeniem będzie waga solo ramy bez widelca około 2,5kg. Special ok 2 - 2,1kg
Czasami nawet do "kanalizy" wrzucali jedną - dwie rury 26,4 mm więc waga ramy będzie wyznacznikiem czy to standard czy coś "lepszego" jak Jaguar w 100% na rurach Reynolds'a