Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wypadła rączka manetki gazu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Wypadła rączka manetki gazu (/showthread.php?tid=54181)



Wypadła rączka manetki gazu - Szczepan - 11-07-2023 22:36:01

Witam was. Dzisiaj zastała mnie nieprzyjemna sytuacja albowiem dałem przejechać się bratu na komarku. Po powrocie się okazało, że wyrwał mi rączkę manetki... Wie ktoś może jak mogę to włożyć z powrotem?


RE: Wypadła rączka manetki gazu - romek - 12-07-2023 08:37:28

Jeśli nie urwał ząbków to na wyjętej manetce zaczepiasz linkę gazu o ząbki które ja ciągną, i prawa ręką napinasz w dół całą linkę a lewa celujesz żeby manetka weszła tymi ząbkami w swoje miejsce, jak wejdzie przekręcasz do oporu i hula. Tam powinno być jeszcze zabezpieczenie żeby manetka nie wypadła ale jak już wypadła to podejrzewam że go nie ma. Dla pewności przed naprawą możesz jednak, o ile jest, wykręcić wcześniej szpilkę (śrubę bez łepka) która jest centralnie na dole manetki, a potem ją wkręcić tak żeby trzymała rączkę a gaz odbijał, i zakontrowac nakrętka.

Bo zakładam że to manetka z metalowym wkładem, na zdjęciu nie widzę bo cała ostrosc poszła na wszystko dookoła. Jeśli jest plastikowa to różni się dość znacznie budowa. Ps. Jeśli brat zerwał ząbki (w metalowej) to zamiast kupować nowa lepiej zrobić nowe ząbki szlifierka.


RE: Wypadła rączka manetki gazu - Szczepan - 12-07-2023 11:50:05

Tak, ona ma metalowy wkład. Te ząbki to te co trzymają linkę gazu? Jeżeli tak, to nie urwał ich. Dzisiaj spróbuję i dam znać.


RE: Wypadła rączka manetki gazu - Szczepan - 12-07-2023 14:07:13

Niestety dalej nie wchodzi, próbowałem zrobić tak, jak napisałeś. W pewnym momencie nagle się blokuje i nie chce wcisnąć się dalej, nawet wtedy nie dotyka korpusu tej manetki. Chyba zostaje mi zakup nowej...[attachment=22560]


RE: Wypadła rączka manetki gazu - elmer - 12-07-2023 15:18:27

Obczaj jak to ma wchodzić bez linki a później pomyśl jak to zrobić z nią Wink Na bank się da.


RE: Wypadła rączka manetki gazu - romek - 12-07-2023 15:41:30

Jak kupisz nowa to dopiero będzie problemSmile

Jeśli tymi ząbkami celujesz w wycięcie w korpusie i nadal nie wchodzi to może jednak masz blaszkę blokująca ?

Blaszka blokująca w tym typie manetki powinna być wewnątrz korpusu, położona na płasko i podnosić się przy wkręcaniu tej szpilki na dole, a wygląda tak https://allegro.pl/oferta/blaszka-blokada-gazu-manetki-romet-komar-pegaz-pol-12187783853

Zobacz czy to masz i ewentualnie to wyjmij może to jakoś się wygięło i blokuje