Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 (/showthread.php?tid=54080)



Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Lubiestaremoto - 19-05-2023 08:56:48

Cześć,
Siedzę nad stopką hamulca do Ogiera. Mam na myśli całkowicie ręczną robotę i sprzedaż dla Was w cenie okolo 130 zl z wysyłką lub 117 jesli ktos będzie odbierał osobiście.
W zestaw wchodzi gotowa stopka+blaszka do podłączenia preta hamulca.
Zdjęcia w załączniku
Dajcie znać w ankiecie czy dla Was jest to oferta warta rozważenia i jak to w Waszym odczuciu wypada cena/estetyka/jakość
Materiał - stal nierdzewna w całości oprócz blaszki

Stopka posiada spory zapas gwintu na wypadek gdyby ktoś miał przerobione stopki kierowcy. Dzieki temu jest możliwość przesunięcia stopki dalej od dekla zaplonu jak i przesuwanie dowolne blaszki mocującej - w zasadzie nie ma możliwości aby nie pasowały do Ogar 200 jak i do podobnych sprzętów














RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Debesta - 19-05-2023 12:46:28

Wiem że jest problem z tymi stopami, żeby coś dobrego używanego trafić, więc chyba kilkanaście kompletów powinieneś szybko sprzedać. A co do ceny to ciężko powiedzieć, wiadomo ile teraz materiały kosztują, prąd i robota, ale na bazarach ludzie chyba nie są tego świadomi i szukają po śmietnikach rzeczy nie nadających się do naprawy za grosze, bo przecież 80zl za nowe gotowe do montażu to przesada...


RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Lubiestaremoto - 19-05-2023 14:01:20

Ależ jest wolny rynek, jak ktos ma tańszą nierdzewke i ceni czas jak i materiały spawalnicze poniżej najniższej krajowej - droga wolna, niech mnie wygryzie z rynkuBig Grin
Poza tym te "nowe" na rynku albo przesadnie tanie chinczyki nie wytrzymują hamowania w 2 osoby, także nie wiem czy jest w ogóle sens myśleć nad zakupem takiego szajsu...


RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Debesta - 20-05-2023 01:23:00

No wiesz statystyczny Polak mądry po szkodzie i lubi pocierać dupę szkłem bo taniej wychodzi, a że później jeszcze raz musi wydać bo się zepsuje to...


RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Lubiestaremoto - 20-05-2023 08:33:22

I właśnie do tych Polaków jest to kierowane - kupujesz raz i sie martwisz dopiero jak całkowicie zakażą jazdy spalinowymi ?


RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - wazniak96 - 20-05-2023 16:40:50

Jak dla mnie cena ok. Robota wygląda na solidną. Mi samemu nie chciałoby się bawić bo jeszcze bym materiału zjebczył na cenę 2 razy większą, a i słów w łacinie podwórkowej by zabrakło Big Grin

Małe info - wrzucone zdjęcia są w strasznie małym rozmiarze, kiepsko cokolwiek zobaczyć. Ja już widziałem gdzieś na Fb ale dla innych może być problem Wink


RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Lubiestaremoto - 26-05-2023 07:54:19

Niestety edycja jest możliwa do 15 min po opublikowaniu posta. Wrzucam wyższą jakość:



\



RE: Stopka hamulca tylnego Romet Ogar 200 - Lubiestaremoto - 08-06-2023 22:34:09

Cześć,

potrzebuje wymiarów tulei w ramie, w którą wkłada się stopkę hamulca. Doszły mnie słuchy, że w fabryczną nie pasuje, potrzebuje:
- średnicy otworu,
- długość całkowitą