Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
słaby romet kadet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: słaby romet kadet (/showthread.php?tid=54050)

Strony: 1 2


słaby romet kadet - igzys - 02-05-2023 19:54:06

czołem,
mam rometa kadeta z silnikiem dezamet 023
mam z nim wszelakiego rodzaju problemy
3 miesiące temu zamontowałem nowy gaźnik gm12f duellsa
do niedawna chodził nie najgorzej, palił na kopa co prawda jechał 30kmh ale przynajmniej jechał
teraz po zabawie z iglicą w gaźniku prawie nie jezdzi wcale gaśnie od razu po odpaleniu
iglice ustawiłem tak jak była i nadal lipa, jak daje gazu troszke to chodzi równo, regulacja nic nie daje
nie wiem czemu ale jak miałem chińskiego k60b na spokojnie wyciągał 45 kmh jednak za to w tamtym wolne obroty były straszne


RE: słaby romet kadet - Bob_Harley - 02-05-2023 19:57:51

trzebaby standardowo przepatrzeć instalacje elektryczną, zapłon itd. ale z tego co obserwuje to tego typu problemy czesto są powodowane przez lewe powietrze, u mnie w ogarze 200 jest podobnie że silnik nie pracuje ładnie mimo że zapłon cewki instalacja itp. są w porząsiu


RE: słaby romet kadet - igzys - 02-05-2023 20:13:19

(02-05-2023 19:57:51)Bob_Harley napisał(a):  trzebaby standardowo przepatrzeć instalacje elektryczną, zapłon itd. ale z tego co obserwuje to tego typu problemy czesto są powodowane przez lewe powietrze, u mnie w ogarze 200 jest podobnie że silnik nie pracuje ładnie mimo że zapłon cewki instalacja itp. są w porząsiu

dzisiaj próbowałem ustawić zapłon, wydaje mi sie że dobrze ustawiłem
a co do lewego powietrza to do lewej kapy nie mam uszczelki, czy to może być powód?


RE: słaby romet kadet - Norweski Zomowiec - 02-05-2023 21:13:34

A masz jakiś inny gaznik do przetestowania na nim jak chodzi?


RE: słaby romet kadet - romek - 02-05-2023 22:01:16

Uszczelka pod lewą kapa jest tylko po to żeby syf na zapłon nie leciał , lewe powietrze to na pewno nie przez to. A dyszami czasem nie kreciles?


RE: słaby romet kadet - igzys - 03-05-2023 03:35:41

na k60b jezdził szybciej ale za to obroty wolne były do bani, musiałem prawie że ustawić minimalne obroty na maxa żeby nie gasł, mogło mieć to związek z filtrem powietrza albo bardziej z jego brakiem (gąbka przyklejona do gaznika w jakiś totalnie druciarski sposób), wyrzuciłem go już dawno bo go zalewało i próbowałem pływak wyregulować ale zepsułem, co do dysz to możliwe że z ciekawości kiedyś rozkręcałem jak kupiłem (chciałem porównać z innym gaźnikiem)
czy dysze mogą sie popsuć? jak tak to czy moge je poprostu zmienić?
jutro spróbuje ustawić linke gazu, zabawy z minimalnymi obrotami na gaźniku nie dają nic a z tego co wyczytałem to można linke ustawić żeby podawała troche gazu (z lekkim gazem chodzi bardzo płynnie)

możliwe ze po prostu mam źle ustawioną linke gazu


RE: słaby romet kadet - romek - 03-05-2023 09:14:08

Mogłeś po prostu zamienić dysze miejscami.

Regulacja linki nie wyregulujesz obrotów, jak już to możesz podnieść przepustnice śrubka 7 przy gaźniku.


RE: słaby romet kadet - igzys - 03-05-2023 11:46:54

próbowałem ale ta śrubka nic nie zmienia, spróbuje z tymi dyszami


RE: słaby romet kadet - wazniak96 - 03-05-2023 12:55:28

Weź go wykręć, porozkręcaj i wydmuchaj sprężarką. Może po prostu załapał syfu na dyszę.


RE: słaby romet kadet - igzys - 03-05-2023 15:13:51

możliwe ale uzywałem go może 15 razy, przejechałem 15km
wątpie że sie ubrudził
dziś testowałem inne ustawienia i zauwazyłem że jak zostawie go to po 10 min zwiększają sie obroty i gaśnie


RE: słaby romet kadet - Dawdzio - 03-05-2023 15:23:48

Czyli paliwo nie dochodzi jak powinno. Przeczyść przewody i kranik.
I nie zostawiaj go tak samego sobie, silnik ma wtedy zdecydowanie za słabe chłodzenie.


RE: słaby romet kadet - igzys - 04-05-2023 21:37:03

tylko że on gaśnie jakby dostawał za dużo paliwa a przez to go zalewało
obstawiam że pływak to pływak ale nie zbyt wiem jak go poprawnie ustawić
blaszke podginam ale to chyba ma znaczenie tylko jak chodzi o pompowanie (tak mi sie wydaje)
mam iglice wysunąć troche do góry?


RE: słaby romet kadet - łogór 200 - 04-05-2023 22:03:45

W tym gaźniku blaszka nic nie reguluje to nie jawka,jak go przelewa to bym zobaczył czy aby napewno os pływaka równo trafia w otwór w pokrywkę i czy nie jest krzywa przez to się zacina.o tym czy pływak jest szczelny to już nawet nie mówię ze jest do sprawdzenia


RE: słaby romet kadet - Dawdzio - 04-05-2023 22:10:06

Jak wchodzi na obroty i gaśnie to znaczy, że brakuje paliwa.

Jeśli go zalewa to świeca będzie mokra. Dużo mówi kolor izolatora, im jaśniejszy tym więcej jest powietrza, im ciemniejszy tym więcej paliwa. Tylko to się sprawdza jak już chwilę pochodzi, a najlepiej się przejechać kawałek.

W gaźnikach serii GM pływaka się nie ustawia. Blaszka zatapiacza nie powinna go dotykać w stanie spoczynku, inaczej pływak nie zamknie dopływu paliwa i będzie zalewać silnik.

Wysunięcie iglicy zwiększy dawkę paliwa. Ustaw na środkowym wycięciu. Tym można się bawić jak już wszystko działa w celu idealnego ustawienia, ale przeważnie nie ma takiej potrzeby.

Poszukaj sobie w pdf książki typu "Jeżdżę motorowerem" czy "Motorowery Romet - obsługa i naprawa". Może być nawet do Komara, wszystkie dwubiegowe silniki są prawie identyczne w budowie. Nikt Ci nie pomoże lepiej niż Ty będąc na miejscu.


RE: słaby romet kadet - igzys - 05-05-2023 12:16:15

spróbuje popatrzeć, ale nadal nie rozumiem jakim cudem na k60b chińskim jechał 45 kmh, a na rometowskim 34 ledwo jedzie, jakim cudem jest taka różnica?!
kolor był ładny brązowy jak patrzyłem ostatnio na świecy, iglice w gąźniku mam na 2 najwyższy ząbek (mam 4 ząbkową iglice)
jeszcxze zauważyłem że z filtra powietrza cieknie troszke czasem