Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Fiat 126p - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Fiat 126p (/showthread.php?tid=54029)



Fiat 126p - rider - 19-04-2023 20:22:00

Cześć, mam maluszka w garażu, niestety dowód gdzieś się zawieruszył więc brak dokumentów ubezpieczenia itd.Ogolnie stan ocenilbym jako dobry , odpali ,jednak brak wstecznego . I teraz mam dylemat co z nim zrobić , zarejestrować raczej się nie będzie dało , sprzedać? Nie wiem czy ktokolwiek byłby na takiego chętny , co myślicie ?

(19-04-2023 20:22:00)rider napisał(a):  Cześć, mam maluszka w garażu, niestety dowód gdzieś się zawieruszył więc brak dokumentów ubezpieczenia itd.Ogolnie stan ocenilbym jako dobry , odpali ,jednak brak wstecznego . I teraz mam dylemat co z nim zrobić , zarejestrować raczej się nie będzie dało , sprzedać? Nie wiem czy ktokolwiek byłby na takiego chętny , co myślicie ?

(19-04-2023 20:22:00)rider napisał(a):  Cześć, mam maluszka w garażu, niestety dowód gdzieś się zawieruszył więc brak dokumentów ubezpieczenia itd.Ogolnie stan ocenilbym jako dobry , odpali ,jednak brak wstecznego . I teraz mam dylemat co z nim zrobić , zarejestrować raczej się nie będzie dało , sprzedać? Nie wiem czy ktokolwiek byłby na takiego chętny , co myślicie ?

(19-04-2023 20:22:00)rider napisał(a):  Cześć, mam maluszka w garażu, niestety dowód gdzieś się zawieruszył więc brak dokumentów ubezpieczenia itd.Ogolnie stan ocenilbym jako dobry , odpali ,jednak brak wstecznego . I teraz mam dylemat co z nim zrobić , zarejestrować raczej się nie będzie dało , sprzedać? Nie wiem czy ktokolwiek byłby na takiego chętny , co myślicie ?



RE: Fiat 126p - Dawdzio - 19-04-2023 21:14:35

Dlaczego mówisz, że nie da się go zarejestrować? Da się spokojnie.


RE: Fiat 126p - rider - 19-04-2023 21:55:37

(19-04-2023 21:14:35)Dawdzio napisał(a):  Dlaczego mówisz, że nie da się go zarejestrować? Da się spokojnie.

Nie był opłacany kupę lat , a za to chyba są duże kary


RE: Fiat 126p - wazniak96 - 19-04-2023 23:07:36

Jak już to ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny za brak OC.

To teraz w ramach wytłumaczenia. Karę mogą Ci wlepić w każdym momencie gdy to wykryją ale tylko, za brak ciągłości w roku kontroli. Zapewne maluszka masz na starych blachach i nie figuruje w systemie. Stąd brak kary.
To teraz jak ominąć - skoro mogą Cię ukarać tylko za lukę w roku kontroli to wystarczy, że sprzedasz / ubezpieczysz 31 grudnia. W ciągu jednego dnia na 90% sprawy nie wykryją, a od nowego roku OC już jest więc... Z resztą trik już opisywany na innych forach ;P

Inna sprawa, jak miałeś ubezpieczenie podpisane z jakąś firmą i nie opłacałes. Nie wiem jak wtedy sprawa wygląda. Czy zamykają polisę czy jak.


RE: Fiat 126p - Dawdzio - 20-04-2023 00:31:23

OC się samo przedłuża, chyba że zmienił się właściciel. Ale wtedy firmy się upominają o swoje.
Sprawa UFG już została wyjaśniona, nic więcej nie grozi. Teraz jedynie została kwestia czy dokumenty zaginęły, czy "zaginęły". Od tego zależą kolejne kroki. Ale sprawę da się spokojnie naprostować.


RE: Fiat 126p - romek - 20-04-2023 08:04:07

To jest town, 99/2000 r więc myślę że już jest w systemie jednak. Plus na szybie chyba widzę naklejkę więc miał białe. Co z tym teraz zrobić to zależy na kogo stoi, czy były jakieś umowy pisane itp.