Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią (/showthread.php?tid=54004)



Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Oposus - 07-04-2023 21:28:58

Witam, to mój drugi wątek, mam problem.
Ustawiałem zapłon w ogarze 200, po ustawieniu motorower nie chciał zapalić, kilka razy kopnąłem rozrusznikiem i nagle kopniak zaczął bardzo ciężko chodzić, a tłok przestał się ruszać, lekko tylko drgnął, spróbowałem z pychu zapalić tłok też nic. Tłok nie mógł spuchnąć, bo tylko na chwile go zapaliłem przed ustawianiem zapłonu, zdjąłem głowice i cylinder, tłok i korbowód wygląda ok, więc podejrzewam, że cos w skrzyni się zakleszczyło tylko nie wiem co, czy ktoś z forumowiczów podejrzewa co się mogło stać?
Czy obejdzie się bez rozpaławiania silnika?
Pozdrawiam


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Norweski Zomowiec - 07-04-2023 21:39:43

a wrzuć luz, wciśnij sprzęgło i spróbuj odpalić kopniakiem. Kopniak się ślizga?


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - arturwietnamczyk - 07-04-2023 21:42:32

Wcisnij sprzęgło i kręć śrubą wirnika, ewentualnie zdejmij pokrywę sprzegla czy aby zabezpieczenie nie wypadło i nie zablokowało się o dekiel.


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Oposus - 07-04-2023 22:04:10

Jest luz i sprzęgło wciśnięte to kopniak idzie łatwo, ale jak próbuje zapuścić to kopniak idzie bardzo ciężko a tłok stoi w miejscu, dekiel sprzęgła zdjąłem i wszystko wygląda ok, więc to chyba musi cos w środku skrzyni być.


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Norweski Zomowiec - 08-04-2023 00:26:34

A jak wrzucisz bieg 1, 2 i 3, wciśniesz sprzęgło i kopniesz kopniakiem - tłok stoi, a skrzynia/koło tyle się kręci?


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Oposus - 08-04-2023 09:10:42

W tedy tłok stoi i koło też się nie rusza.


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Norweski Zomowiec - 08-04-2023 12:03:34

no to trzeba rozbierać


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Oposus - 08-04-2023 13:01:28

Akurat na początek sezonu, no cóż, jak rozbiore to dam znać co się stało.


RE: Tłok się nie rusza-problem ze skrzynią - Oposus - 17-04-2023 16:44:10

Wiem już co się stało, głupstwo straszne. Przy regulacji zapłonu wymieniłem śrubę mocującą przerywacz, bo stara miała wyrobioną główke, nowa śruba była minimalnie dłuższa i to ona właśnie blokowała wał korbowy.