Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
opis na ramie, nalepki jubilat 1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: opis na ramie, nalepki jubilat 1 (/showthread.php?tid=53964)



opis na ramie, nalepki jubilat 1 - dannenberg - 14-03-2023 20:05:29

Witam Panstwa Big Grin
czy ktoś moze mi dokładnie powiedzec jak bylo z napisem, czy nalepkami- bo juz zglupialem, a nie pamietam jak bylo naprawde , hehhehe na Jubilacie 1 z roku 1975 -1977 ??? ..
Prosze o konkret, a nie gdybania,
Pozdrawiam


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - zaz - 15-03-2023 00:44:31

Z tego co pamiętam to napis jubilat był malowane i one były od 75 chyba do 77 a od 77 do 79 były naklejki. Napis jubilat lux było też malowane. W tych samych latach.


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - dannenberg - 15-03-2023 11:26:49

Dzieki za pomoc, Tak wlasnie podejrzewałem... pamietasz, moze, czy napis byl koloru czarnego, czy bialego? bo widzialem takie kolory... a na slupku rury siedzenia.. byla naklejka standardowa juz w latach 75 - 77 ? czy inna niz w pozniejszych rocznikach ?


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - zaz - 15-03-2023 19:33:27

Biały. Czarnego nien widziałem. Nalepka była taka sama jak w późniejszych rocznikach. Nie które romety miały jeszcze nalepkę na słupsku 50 lecie Rometa lub dla domów towarowych centrum.


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - Dawdzio - 15-03-2023 23:00:10

Czarny napis, pierwsze zdjęcie z brzegu:


Nalepka w początkowych latach miała czerwone paski o innym odcieniu, znacznie ładniejsze. Ale za nic nie pamiętam kiedy dokładnie i z tego co wiem nikt ich nie dorabia.
Naklejki jubileuszowe były tylko przez jeden rok, te dla domów towarowych chyba jeszcze krócej, bo w życiu na oczy żadnej nie widziałem. A jak już tak wszystkie wymieniamy to warto wspomnieć też o wersji "DORO 76" występującej bodajże gdzieś do początku lat '80.


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - zaz - 16-03-2023 00:03:03

A. To nie wiedziałem że były czarne


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - dannenberg - 16-03-2023 13:27:07

ok, jak juz zapodałes temat to zapytam... czym sie rozniły wersje DORO 76 ?
Tak wypytuje Was, poniewaz dorwałem Jubilata 1 z 1976 roku Smile - troszke zlom Sad


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - Dawdzio - 16-03-2023 20:58:02

Oczywiście jakością wykonania. Dzięki samokontroli pracowników jakość jest utrzymana na najwyższym poziomie, a rowery z Polskich zakładów Predom Romet niedługo zagoszczą w każdym domu umożliwiając szybki i bezproblemowy dojazd do pracy i szkoły. Wydajność pracy, gospodarność, oszczędność. To klucz do dobrobytu narodu! Chwała ludziom dobrej roboty!

A tak naprawdę to naklejką...

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polski_System_DO-RO_(Dobra_Robota)
W Romecie wprowadzono system Dobrej Roboty w 1976, stąd też cyfry.


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - dannenberg - 17-03-2023 09:45:19

Oooo, warto cos nowego wiedziec.... Dziekuje wszystkim jeszcze raz za pomoc...
czyli smiało moge nalepic z DORO 76, hehehehe.
Ps. poszukuje dobrej opony Zebra z niskim rocznikiem...


RE: opis na ramie, nalepki jubilat 1 - zaz - 17-03-2023 14:21:33

I rowery które szły na eksport też były dużo lepiej składane np miały lampkę z przodu z górna częścią w chromie lub czarną. Tak samo były lepiej składane dla domów towarowych centrum nie które romety miały lakier metalik.