Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Syczenie z głowicy 4t - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet Motors (/forumdisplay.php?fid=228)
+--- Dział: RM - Problemy techniczne - Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=234)
+--- Wątek: Syczenie z głowicy 4t (/showthread.php?tid=53950)



Syczenie z głowicy 4t - romek - 08-03-2023 21:30:54

Witam, problem może się wydać głupi ale pierwszy raz robię coś przy tym silniku.

Pacjent to skuter 4t chiński z silnikiem gy6/139qmb.

Problemem było ciężkie zapalanie (zimny tylko na plaka) oraz gaśnięcie po szybkim otwarciu manetki. Wymieniłem gaźnik, odpala jakby lepiej (po nocy odpalił z lekkim bólem od kopa ale to moja wina bo go chyba trochę zalałem), na manetkę reaguje dobrze, był problem z falującymi obrotami ale i z tym sobie poradziłem (trzeba było dłużej posiedzieć nad regulacja). Wcześniej jednak zdecydowałem się ustawić zawory i zauważyłem że po zdjeciu pokrywy zaworów przy powolnym kręceniu ręką wału słychać z głowicy syczenie. Po założeniu pokrywy cisza. Domyślam się że tak byc chyba nie powinno, i pytanie czy to kwestia samych zaworów , czy może tylko uszczelniacze? A może to normalne w tym silniku?

Cylinder CHYBA 50cm3
Głowica bez pseudo-egr (ale fabrycznie był raczej bo z pokrywy idzie wąż)
Czy olej bierze ciężko powiedzieć bo robi bardzo małe przebiegi


RE: Syczenie z głowicy 4t - tomangelo - 08-03-2023 23:52:23

A kompresja jaka? Bo tak pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że zaworami leci kompresja. A pokrywa wygłusza syk, bo zwyczajnie dźwięk ma do pokonania dłuższą drogę.


RE: Syczenie z głowicy 4t - Debesta - 09-03-2023 00:19:48

Albo słabo wykonane frezowanie gniazd zaworów (standard przy nowych, budżetowych częściach), albo pierścienie przepuszczają.


RE: Syczenie z głowicy 4t - romek - 09-03-2023 08:55:04

No zaworami, tylko ciekawi mnie czy to mogą być uszczelniacze. Kompresja nie wiem, pożyczyłem zegar ale nie było takiej przejściówki żeby wkręcić, a żeby przyłożyć to się nie mieścił. Ale jak już zapali to jedzie dobrze, jest mocny. Ej ale gdyby były pierścienie to chyba by było słychać i bez zdjętej pokrywy?

W sumie czytałem o tym że w nowych niby uzbrojonych głowicach należy dotrzeć zawory pasta (nawet niektórzy sprzedawcy o tym piszą w aukcji) i myślę że mogło tak być tutaj że ktoś wymienił i nie dotarł myśląc że skoro złożone to gotowe do montażu. W sumie skuter od nowości w rodzinie więc można dopytać. Ciekawe czy na pierwszy montaż też idą niedotarte ?


RE: Syczenie z głowicy 4t - Debesta - 09-03-2023 15:41:34

Jak coś robiłem przy skuterach to zawsze rozbierałem i docierałem, ale najlepszy efekt byłby po frezowaniu, bez docierania. Raczej nie byłoby słychać, chyba że chodzi Ci o dzwonienie. Odkrec wydech, lub gaźnik i będziesz wiedział.