Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Luz na korbie w wigry 3 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Luz na korbie w wigry 3 (/showthread.php?tid=53579)



Luz na korbie w wigry 3 - Kamils182 - 09-09-2022 00:35:35

Witam stalem sie posiadaczem wigry 3 z 88 roku jeszcze nie zabralem sie za kompletna rozbiorke pelen serwis itd... chodzi mi o luz w suporcie korbie a mianowicie jak ramiona korby sa w pionie to jest luz na boki a jak w poziomie to luzu nie ma... O xo tu chodzi oska moze byc wygieta???
Druga sprawa zeby nie zaczynać drugiego watku to gdy jade pedaluje i chce zahamowac to jest jedno stukniecie z tylu w piascie za kazdy razem jedno... Ktos sie wypowie co moze tak nie domagac? Pozdro rometowcy Smile


RE: Luz na korbie w wigry 3 - zaz - 09-09-2022 09:56:41

Jak jest luz w korbie to korba do wymiany. A co do hamulca to niestety się nie wypowiem jak ja robiłem remont to koła dałem do serwisu.


RE: Luz na korbie w wigry 3 - pioteron - 09-09-2022 18:23:09

Ewentualnie miski mogą być zużyte i stąd takie dziwne luzy na korbach. Stuknięcie w tylnej piaście to może być wszystko Tongue Najlepiej rozebrać, przesmarować, złożyć od nowa i zobaczyć czy coś tam wewnątrz nie lata albo czegoś nie brakuje.


RE: Luz na korbie w wigry 3 - Kamils182 - 10-09-2022 02:12:36

Luzy wyeliminowalem ... Pozostaje torpedo mysle zeby oddac do fachowca. Luzu na piascie nie ma a za kazdym razem jak chce zahamowac to jest jedno stukniecie mysle ze tak fabrycznie to nie mialy te rowerki Wink


RE: Luz na korbie w wigry 3 - Dawdzio - 10-09-2022 02:54:38

Jedno stuknięcie, pewnie na początku hamowania? Sprawdź czy ramię hamulca nie uderza o ramę roweru.


RE: Luz na korbie w wigry 3 - Kamils182 - 10-09-2022 18:52:48

Nic o nic nie uderza. Dzisiaj zrobilem sobie przejazdzke i nie za kazdym razem lapie hamulec. Stukniecie za kazdym razem jak chce zahamowac. Mam zle doswiadczenia z piasta torpedo za kazdym razem po zlozeniu krecila sie korba jak prowadzilem rower teraz oddam do serwisu. Miski wymienie mysle ze to pomoze ja nie lubie jak cos jest nie tak jak powinno inni by jezdzili i nie zwracali na to uwagi Wink