Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wigry 4 przeróbka kierownicy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Poradniki i instrukcje napraw (/forumdisplay.php?fid=212)
+--- Wątek: Wigry 4 przeróbka kierownicy (/showthread.php?tid=53556)



Wigry 4 przeróbka kierownicy - Kubcio - 28-08-2022 12:32:42

Witajcie,
posiadam Wigry 4, mam jednak problem z mocowaniem mostka kierownicy do widelca- zacisk nie trzyma tak jak powinien i mostek do mojego wzrostu jest za krótki. Chciałbym zamontować bardziej współczesne rozwiązanie, składany mostek, coś takiego jak w nowej odsłonie tego modelu. Zależy mi na takim rozwiązaniu bo rower ma być często składany i przewożony pociągiem.

Czy macie doświadczenie z tego typu przeróbkami, jeśli tak to czy było to w miarę bezbolesne i z jakich części korzystaliście?

Dzięki


RE: Wigry 4 przeróbka kierownicy - Dawdzio - 28-08-2022 12:57:23

Jeśli zgadza się średnica to zapewne podejdzie bez problemu.


RE: Wigry 4 przeróbka kierownicy - JackTheVip - 09-09-2022 05:08:31

Miałem onegdaj taki mostek/sztycę kierownicy (z epoki), bardziej wygiętą w przód "niż norma przewiduje". Ale to chyba rzadkość - zapomnij, że znajdziesz współczesny zamiennik.
Ogólnie rzecz biorąc wigruski były rowerkami tylko teoretycznie przeznaczonymi dla osób "dorosłych".
No bo przecież starsza kobieta 1,50 w kapeluszu jest nawet bardziej dorosła niż przerośnięty chłopiec około dwóch metrów. Czyż nie?
Kiedy miałem 17 lat i 1,88 wzrostu, zdarzyło się tak, że przegub mojego komunijnego Wigry wziął się i wygł (zdecydowanie przez przypadek rzecz jasna) i pedały zaczęły ciągnąć się po ziemi.
Pojechałem więc do wujka, ten stosując przemoc (spawarkę) usunął mi ów przegub, wstawił w to miejsce sztukówkę (spłaszczoną rurę), która ogólnie przedłużyła mój "rower" o dobre 10cm i.... okazało się, że znów "idzie" na tym czymś jeździć.
Pozdrawiam serdecznie.


RE: Wigry 4 przeróbka kierownicy - zaz - 09-09-2022 09:58:44

Jak zacisk nie trzyma to może śruba zacisku jest uszkodzona.