Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. (/showthread.php?tid=53171)

Strony: 1 2


RE: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - Liissu - 14-04-2022 12:09:14

Dzięki wszystkim, będę sprawdzał wszystko co podaliście.

Dam znać jaki efekt.

Swoją drogą, nie mam filtra paliwa, rozumiem że warto zainwestować i zamontować? Staram się trzymać na maksa oryginalnego wyglądu i części.

Filtr powietrza mam również oryginalny, warto kupić współczesny, pasujący?


RE: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - Bob_Harley - 14-04-2022 15:25:50

moim zdaniem - pewnie ze warto wymienić/zamontowac te filtry, jak jezdzilem bez filterka paliwa ogarem 200 to co rusz jakis syf był w komorze pływakowej a koledze wrecz zapychało dysze. po zamontowaniu filterka nawet nie musze zagladac do gaźnika, to samo z filtrem powietrza, jesli on pamieta jeszcze PRL to raczej niezbyt dobrze spelnia swoje zadanie Smile


RE: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - Quake96 - 14-04-2022 19:28:40

Jak ktoś nie umie zadbać o czystość zbiornika to najlepsze filtry mu nie pomogą. Kranik paliwa ma już swój własny filtr i dokładanie kolejnych to bezsens. Jeśli masz czysty zbiornik to nic się nie stanie, a jak nie to po prostu go porządnie wyczyść. Od lat jeżdżę bez żadnych filtrów paliwa i jakoś nie mam z tego powodu problemu.


RE: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - tomangelo - 14-04-2022 22:49:17

(14-04-2022 15:25:50)Bob_Harley napisał(a):  to samo z filtrem powietrza, jesli on pamieta jeszcze PRL to raczej niezbyt dobrze spelnia swoje zadanie Smile

Nie wiem jak to wygląda w Ogarach, Google pokazuje przeróżne modele, ale jeśli to też siatkowy jak w Komarze to ten "filtr" jest jedynie szkieletem, a faktycznym filtrem jest olej który powinien znajdować się na tej siatce. Tak działają zwykle filtry stożkowe, które na sucho zatrzymają najwyżej zassaną przypadkiem muchę czy kawałek liścia.


RE: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - Liissu - 15-04-2022 09:44:04

(14-04-2022 19:28:40)Quake96 napisał(a):  Jak ktoś nie umie zadbać o czystość zbiornika to najlepsze filtry mu nie pomogą. Kranik paliwa ma już swój własny filtr i dokładanie kolejnych to bezsens. Jeśli masz czysty zbiornik to nic się nie stanie, a jak nie to po prostu go porządnie wyczyść. Od lat jeżdżę bez żadnych filtrów paliwa i jakoś nie mam z tego powodu problemu.

Dokładnie tak samo uważam.

Zbiornik czyściutki. Dysze eleganckie. W wężyku grama syfu nie widziałem nigdy Smile

Czyli co, filtr powietrza kupić? Czyściłem ten oryginalny i chyba jest z nim wszystko ok, ale jeśli warto zamontować coś współczesnego, to nie widzę przeszkód.


RE: Ogar 200. Gaśnie po przejechaniu kilku km. Pali na zimnym. - Wodnik - 15-04-2022 21:36:21

Koledzy dobrze piszą. Jak zbiornik jest czysty to nie potrzeba żadnych dodatkowych filtrów. Siatka nad odstojnikiem kranika jest wystarczającym filtrem. Tyle że w nowych kranikach jej nie ma. Trzeba przełożyć ze starego. Ważne są też rurki sporo osób je wyjmuje przez co leci syf z dna.

Zbiornik najlepiej się czyści łańcuchem takim jak od wiązania psa. Ładnie się sam układa i nie ma żadnego problemu z usunięciem go w przeciwieństwie do nakrętek lub gwoździ. Tylko chaczyk z drutu już usunięte. Wystarczy poprzechylać na każdą stronę żeby ładnie szurał i zrywał rdzę i brud. Potem wylewamy tam gdzie kranik. Bo przy korku jest kołnierz i popłuczyny nie wylecą do końca.