Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: RTV i AGD PRL'u (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Unitra + Zefir czyli mój mały PRL (/showthread.php?tid=53149)



Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - zaz - 25-03-2022 15:38:20

Chciałem zaprezentować swoją małą kolekcję unitry i wiatraka zefir. Radia są sprawne i przestrojone i odbierają cały UKF i dźwięk jest bardzo fajny. Radia kupiłem ponieważ miałem dość tych współczesnych a wiem że pochodzą dłużej niż te współczesnej produkcji. A Wiatrak Zefir spełnia swoją role w upalne dni..


RE: Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - romek - 25-03-2022 15:47:03

Śnieżka solidna rzecz kupiłem za 20 czy 30 zł na allegro nie do końca sprawna ale wizualnie ladna, za 50 zł dałem do zakładu gdzie facet naprawił i przestroil, teraz fajnie gra i wygląda w moim retro mieszkaniu Smile


RE: Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - zaz - 25-03-2022 18:20:31

Ja za lenę dałem 100 zł ale kupiona w moim mieście i miałem okazję przed kupnem sprawdzić czy działa. A śnieżkę kupiłem poprzez olx z 130 ale jestem zadowolony z tych radyjek i grają sobie u mnie w domu


RE: Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - Dawid22 - 25-03-2022 21:19:15

ja niedawno kupiłem kasprzaka 221, 180zł, wygląd- jak ze sklepu, na magnetofonie nowe paski, tryby itp. , radio odbiera bardzo dobrze, ale musze go oddać do naprawy bo kilka dni temu gdy słuchałem radia wyłączyli prąd i radia w ogóle nie odbiera, jak wyłączam głośnik trzeszczy, kasety odbierają ale tez trzeszczą - chyba coś z głosnikiem sie stało


RE: Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - Wojtasik - 25-03-2022 21:27:11

Ładne radyjka i fajny Zefir Wink Ja mam takiego (prezentowałem też w swoich postach), ale mam wtyczkę bez dziurki na uziemienie i jest problem z bolcami w gniazdkach gdyż nie podłączę ? A tu widzę dziurka jest czyżby zrobiona ? Jeden z forumowiczów też prezentował wiatraczki i jeden model miał zainstalowany znowu wyłącznik na kablu ?


RE: Unitra + Zefir czyli mój mały PRL - zaz - 25-03-2022 23:37:00

Dawid22 Być może jest to głośnik ale nie mam pewności. A co do Kasprzaka to sam chciałem kupić ale ceny mnie zwaliły z nóg sprawne kasprzaki po renowacji sięgają nawet cen 500-600 zł więc odpuściłem a do renowacji Kasprzaki są w cenach 50-150 pln + jeszcze naprawa

Wojtasik Dzięki. Dziurka jest fabryczna z wtyczką ja nic nie robiłem. Zawsze możesz zmienić wtyczkę. A co do włącznika to pewnie ktoś pewnie sam zrobił lub mogły niektóre zefiry mieć fabrycznie zamontowany włącznik.