Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik wymiary, Romet Kadet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Silnik wymiary, Romet Kadet (/showthread.php?tid=53104)



Silnik wymiary, Romet Kadet - Gumerlak - 08-03-2022 23:03:33

Witam, mam chińczyka 50ccm, chcę włożyć do niego silnik 110/125ccm i by ten z 50 stał, to pomyślałem że skoro w szopie po prababci stoi rama od kadeta to może tam bym go włożył. To teraz pytanie (dodam że mój silnik to typowy 139fmb) jakie wymiary ma sam silnik w kadecie (023 chyba), i czy w ogóle jest możliwe wykonanie swapa w kadecie, bo jak ma stać silnik to i tak lepiej raz na miesiąc się nim karnąć (potrzebuje tego silnika na coroczne przeglądy).


RE: Silnik wymiary, Romet Kadet - jakubekM780 - 09-03-2022 00:31:01

Szkoda przerabiać... Jak robić Kadeta to silnik 023 i już. Tuning praktykują tylko małolaty pamiętaj!


RE: Silnik wymiary, Romet Kadet - Gumerlak - 09-03-2022 07:50:03

(09-03-2022 00:31:01)jakubekM780 napisał(a):  Szkoda przerabiać... Jak robić Kadeta to silnik 023 i już. Tuning praktykują tylko małolaty pamiętaj!

Nie chce wydawać w niego pieniędzy, i zaliczam się do wspomnianej przez ciebie grupy wiekowej.Big Grin. I nadal twierdzę że lepiej chyba tak niż miałoby tak stać ciągle.


RE: Silnik wymiary, Romet Kadet - Dawdzio - 09-03-2022 08:57:05

Wrzuć jakieś zdjęcie Kadeta.
Uwierz, paradoksalnie taniej i lepiej może być sprzedać Kadeta i kupić coś oryginalnie z 139fmb.
Poza tym dokładasz sobie pracy, zamiast wziąć silnik z półki to jeszcze go będziesz musiał demontować.


RE: Silnik wymiary, Romet Kadet - Gumerlak - 10-03-2022 19:06:05

(09-03-2022 08:57:05)Dawdzio napisał(a):  Wrzuć jakieś zdjęcie Kadeta.
Uwierz, paradoksalnie taniej i lepiej może być sprzedać Kadeta i kupić coś oryginalnie z 139fmb.
Poza tym dokładasz sobie pracy, zamiast wziąć silnik z półki to jeszcze go będziesz musiał demontować.

Taniej nie będzie, silnik mam, ramę mam, i ogólnie wszystko jest, tylko trzeba założyć koła i kierownicę z hamulcami , tylko elektrykę trzeba której już większą część mam. Zdjęcie postaram się jeszcze dziś wrzucić, ale ogólnie czy dało by radę zmieścić tam silnik? I jak bardzo trzeba przerobić mocowania? A na robotę póki co mam czas.

(09-03-2022 08:57:05)Dawdzio napisał(a):  Wrzuć jakieś zdjęcie Kadeta.
Uwierz, paradoksalnie taniej i lepiej może być sprzedać Kadeta i kupić coś oryginalnie z 139fmb.
Poza tym dokładasz sobie pracy, zamiast wziąć silnik z półki to jeszcze go będziesz musiał demontować.

Taniej nie będzie, silnik mam, ramę mam, i ogólnie wszystko jest, tylko trzeba założyć koła i kierownicę z hamulcami , tylko elektrykę trzeba której już większą część mam. Zdjęcie postaram się jeszcze dziś wrzucić, ale ogólnie czy dało by radę zmieścić tam silnik? I jak bardzo trzeba przerobić mocowania? A na robotę póki co mam czas.


RE: Silnik wymiary, Romet Kadet - Tomasz-pr110 - 10-03-2022 20:16:13

A po co pytasz skoro masz i ramę i silnik i czas, bierz jedno i drugie i próbuj to spasować.


RE: Silnik wymiary, Romet Kadet - Gumerlak - 10-03-2022 20:17:45

(10-03-2022 20:16:13)Tomasz-pr110 napisał(a):  A po co pytasz skoro masz i ramę i silnik i czas, bierz jedno i drugie i próbuj to spasować.

Rama nie stoi u mnie i musiałbym jechać po nią, a teraz nie mam z kim.
I może ktoś ma jakieś doświadczenie to może coś doradzi albo pomoże.