Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika (/showthread.php?tid=52937)

Strony: 1 2


Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 10-01-2022 21:38:48

Witam mam taki problem z autem ostatnio jak byl mroz rano -18 moja luba jechala do pracy i po wyjedzie z parkinku 2 km dalej auto sie zagotowalo zaswiecil sie znaczek STOP. Po kilku godz przyjechalem nim do domu pogazowalem rozgrzal sie do 90 wlaczylem klime trzymalem na obrotach zrobilo sie powyzej 100 stopni po chwili zalaczyl sie wentylator i auto sie schladzalo. Jezdzila potem trochę to juz pezocik nie chcail sie nagrzewac powyzej 70 stopni cieple powietrze leci w środku czyli grzeje. Wymiana termostatu nic nie dala. Plynu nie wywala masla nie ma plynu nie ubywa itp. Co moze byc przyczyną nie dogrzania sie silnika? Rece mi opadaja dodam ze uklad jest odpowietrzony prawidlowo. Co moze byc przyczyna tak niskiej temperatury? Silnik 1.4 8v peugeot 206 benzyna. Jak zły dział to proszę o przeniesienie watku Smile


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - bkrukl - 10-01-2022 22:51:48

Może czujnik temperatury się ugotował


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - romek - 10-01-2022 23:01:16

Zagotował się rzeczywiście czyli para poszła czy tylko kontrolka się zaświeciła ? Ja bym też stawiał na czujnik. 2 km trochę za szybko żeby się Zagotował.


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 11-01-2022 03:19:30

Podobno zadnwj pary nie bylo zaswicila sie kontrolka STOP. I pikalo jak to w pezocie Zatrzymała sie i panika jak to kobita heh. W sobote mam w planach wykonac test na obecnosc co2 w ukladzie i oby to nie byla uszczelka


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Odrestaurator - 11-01-2022 04:23:29

Jak kupiłem swoje peżo 1.6 16v to wywalona była delikatnie upg przez co cały układ chłodzenia i silnik zawalał się syfem/olejem. Objawy były podobne. Niestety poszło po grubości - wymiana upg, chłodnicy, szklanek, termostatu, czujnika, nagrzewnicy, czyszczenie silnika i zbiorniczka... Cały układ nowy. Teraz już rok jeździ baja.

Mojego naprawiałem w kilku etapach i u ciebie wygląda mi to na czujnik temperatury lub zepsuta (zatkana) nagrzewnica. u mnie miałem tak że zrobiłem już wszystko i potem caly syf poszedł na nagrzewnice i się zatkała i znowu rozbiórka. Zrób też test na upg.


Btw przy -18 niemożliwe jest że po 2km auto sie zagotowało nawet na małym obiegu - czujnik.


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 11-01-2022 11:18:58

(11-01-2022 04:23:29)Odrestaurator napisał(a):  Jak kupiłem swoje peżo 1.6 16v to wywalona była delikatnie upg przez co cały układ chłodzenia i silnik zawalał się syfem/olejem. Objawy były podobne. Niestety poszło po grubości - wymiana upg, chłodnicy, szklanek, termostatu, czujnika, nagrzewnicy, czyszczenie silnika i zbiorniczka... Cały układ nowy. Teraz już rok jeździ baja.

Mojego naprawiałem w kilku etapach i u ciebie wygląda mi to na czujnik temperatury lub zepsuta (zatkana) nagrzewnica. u mnie miałem tak że zrobiłem już wszystko i potem caly syf poszedł na nagrzewnice i się zatkała i znowu rozbiórka. Zrób też test na upg.


Btw przy -18 niemożliwe jest że po 2km auto sie zagotowało nawet na małym obiegu - czujnik.
Ooo to wspolczuje pewnie spore koszta naprawy byly jak umiesz i masz gdzie to pewnie sam zrobiles u mnie na odwrot jest nie bardzo sie znam na samochodach. Test zrobie w sobote, patrzylem juz za czujnikami to koszt 20-40zł. Pytanie czy jest jakis srodek co przeczysci mi uklad chłodzenia bez spuszczania plynu itp...?


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - arturwietnamczyk - 11-01-2022 11:27:47

Niestety trzeba płyn wymienić, do czyszczenia polecam ten środek https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-2699-srodek-do-czyszczenia-chlodnic-10196201629 , dziala bdb, testowaliśmy już z k2 i moje auto, efekty były mizerne,


Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - dimmus - 11-01-2022 15:43:28

Może termostat źle się otwiera, dla tego nie chce się dogrzać. Mógł się zagotować bo np zluzował się wirnik na pompie. Sprawdź czy prawidłowo przełącza obiegi wody.
Do płukania kwasek cytrynowy daje radę na kamień, na olej i tego typu syfy to lepiej coś dedykowanego. Ale nie wydaje mi się żeby płyn miał wpływ na niedogrzewanie silnika.
Raczej sprawdziłbyś ciśnienie w układzie żeby wykluczyć uszczelkę pod głowicą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 11-01-2022 17:38:42

Czyjnik zamowie i wymienię jak zrobię tak na upg. Dzisiaj jeździła po mieście to ponizej 70 było. Po 15 min postoju auto znowu odpalone to bylo pomiedzy 80-90 i rosło do poziomu 90 stopni x hehe dziwne te objawy zachowania... Masakra najlepsze jest to że z chlodzeniem nie ma żartów Wink


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Odrestaurator - 12-01-2022 02:52:33

W e36 tak miałem to termostat, no ale piszesz że wymieniłeś. Normalnie jak się jeździło to ok 70* a przy lataniu bokiem łapała 90*
jeśli czujnik nic nie da to sprawdź jeszcze raz termostat (wrzuć go do garnka i podgrzej wodę i zobacz jak się otwiera a może jest cały czas otwarty)
może być też nieszczelność jakaś przy termostacie przez którą woda przedostaje sie na duży obieg
W beemce było jeszcze tak że mimo że termostat był git to łapki które go trzymały mogły być ułamane i była wtedy szpara i chodził cały czas jak na otwartym termostacie - te same objawy.


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 14-09-2022 21:03:53

Witam wracam po dluzszym czasie temperatura z czasem sie ustabilizowala moze odpowietrzyl sie do konca nie wiem do teraz zero problemu. Dzieki za odpowiedzi Smile


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Debesta - 15-09-2022 12:57:22

Kolejne potwierdzenie słuszności tezy, ze jak jeździ to nie dotykać. "Jeździć, paczec, obserwować i tak dalej".


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 15-12-2022 10:32:03

Odswiezam temat dzisiaj bylo -14 kobieta jadac do pracy (3km) dojezdza do zakladu i temperatura podskoczyla powyzej 100 stopni.... Znowu mrozy i znowu problemy z temperatura. Zadnego dypu-pary nie bylo z pod maski... Cale lato te upaly jezdzil dobrze nie przegrzewal sie wyjazdy nad moze stanie w korkach zawsze jak juz bylo zle to zalaczal wenta i sie schladzal bylo wszystko okej. Moze szwankuje czujnik od tak niskiej temperatury? Moze woda w ukladzie chlodzenia ? Nie wiem ... :/


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Michał - 15-12-2022 12:12:10

Górny wąż od chłodnicy jest ciepły? Termostat podmieniałeś?


RE: Niedogrzany silnik niska temperatura silnika - Kamils182 - 15-12-2022 13:15:06

Termostat byl rok temu wymieniany. Nie sprawdzalem nie mialem jak a powinien byc cieply?