Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z torpedo - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Problem z torpedo (/showthread.php?tid=52918)



Problem z torpedo - Kamils182 - 04-01-2022 16:49:21

Witam poskaldalem rower do kupy i no i oczywiscie zawsze misi byc cos nie tak. Jak prowadze rower to korba sie kreci czy to normalne? Piaste rozbieralem i wydaje mi sie ze przy kupnie nie wystepowal ten problem co moglem zle zrobic? Dodam ze smaru nie walilem na koleczki tylko wianki ... Kolo też pracuje z oporem Sad


RE: Problem z torpedo - Kamils182 - 04-01-2022 17:54:57

(04-01-2022 16:49:21)Kamils182 napisał(a):  Witam poskaldalem rower do kupy i no i oczywiscie zawsze misi byc cos nie tak. Jak prowadze rower to korba sie kreci czy to normalne? Piaste rozbieralem i wydaje mi sie ze przy kupnie nie wystepowal ten problem co moglem zle zrobic? Dodam ze smaru nie walilem na koleczki tylko wianki ... Kolo też pracuje z oporem Sad
Mam jeszcze caly wklad do piasty favorit ... Czy taki tez bedzie pasowal do mojego skladaczka? Szczerze powiem ze juz mi odechcialo znowu to rozkrecac Sad



RE: Problem z torpedo - Dawdzio - 04-01-2022 18:50:14

Nie skręciłeś za mocno?


RE: Problem z torpedo - KadetDezamet023 - 04-01-2022 19:27:28

pewno łożyska za mocno skręcone


RE: Problem z torpedo - Kamils182 - 04-01-2022 19:47:57

Skrecone tak zeby luzu nie bylo ... Zobacze ale jak mam sciagac kolo i potem ustawiac to chory jestem Smile rano sprawdze


RE: Problem z torpedo - Dawdzio - 04-01-2022 22:35:50

Luz ma być, ale bardzo delikatny. Im mniejszy tym lepiej, ale brak luzu to już źle.


RE: Problem z torpedo - luki124 - 16-02-2023 12:07:53

A może rolki zabieraka mają za dużą średnicę?

Przy okazji właśnie o to zapytam: jaki był standardowy rozmiar rolek zabieraka w piastach torpedo produkcji Romet? Znalazłem gdzieś info, że 6.8 i żaden inny. Po co w takim razie sprzedają rolki 6.7 a nawet 6.6 do tych piast?

Kupiłem używaną piastę Romet torpedo. Podobno sprawna, ale wiadomo, że sprawdzić podczas jazdy nie mogłem, w środku nadmiar starego smaru i ogólny syf. Łożyska całe w dobrym stanie. Chcę to zamontować do swojego koła (czyli z inną piastą). Zastanawiam się nad wymianą rolek zabieraka, aby uniknąć ewentualnych problemów. Tylko jaki rozmiar rolek zastosować?

Niektórzy mówią, że mam kupić 6.8 i nie kombinować. Inni mówią żeby zmierzyć te co mam i kupić o 0.1 większe. Czy 0.1mm robi w tym przypadku dużą różnicę?

Pozdrawiam
luki124