Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
powitanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: powitanie (/showthread.php?tid=52811)



powitanie - olsztyniak - 22-11-2021 11:54:57

Witam wszystkich,
Zawsze chciałem mieć Charta i w końcu dojrzałem do decyzji o zakupie. Oczywiście sprzęt do remontu/odnowienia - wygląda fatalnie, ale za to odpala od pierwszego kopnięcia oraz jest zarejestrowany i ubezpieczony. Mam fatalne wspomnienia z Ogara 205 - od nowości w rodzinie i mam nadzieję, że historia zawsze zepsutego sprzętu i niekończącego się remontu coraz to innych elementów nie powtórzy się.


RE: powitanie - romek - 22-11-2021 12:34:15

Siema Olsztyn Smile


RE: powitanie - Odrestaurator - 22-11-2021 17:24:43

Witamy na forum Wink


RE: powitanie - Debesta - 22-11-2021 17:50:45

Witaj. 205 to sprawiedliwy sprzęt, nie wiem czym okazał sie byc nieakuratny.


RE: powitanie - olsztyniak - 27-12-2021 09:36:30

Ogar 205 jest lepszy chyba tylko od Stelli. On nowości w 1987 r. zrobił u nas w domu 3200 km, zanim poszedł w świat. Pojechaliśmy z bratem go kupić w GS w Dywitach. Była jesień, juź ciemno za oknem. W środku pomiędzy taczkami i łopatami stały dwa Kadety i jeden Ogar z odpryskami na lakierze. Pamiętam, jak przez mgłę, bo miałem wtedy 8 lat. Super był! Ale po tym zaczęło się życie z Rometem. Od początku spadał łańcuch i nie dało się tego wyregulować. Okazało się, że wahacz nie trzyma wymiarów. Potem pękła rama pod silnikiem. W tym czasie ciągle odkręcały się śruby, a nie można było tego dokręcić mocniej, żeby gwintu nie zerwać .Po drodze pękła rama przy silniku. Elektryka wymieniana była kilka razy, ciągle cewki się uszkadzały. Potem rozpadł się kosz sprzęgła - oderwała się zębatka od koła, itd. Nie dało się przejechać 50km bez awarii. Finałem było pęknięcie karteru i konieczność spawania aluminium, co za komuny było prawie niewykonalne. Późniejsza wymiana silnika na mniej trefny egzemplarz na niewiele się zdała. Najpierw odpuścił sobie naprawianie mój brat z moim ojcem, potem ja jako nastolatek z pomocą sąsiadów motocyklistów próbowałem to ogarnąć. Poszło do ludzi z powodu narastającej frustracji. Dopiero jak dostałem w swoje ręce malucha, to okazało się, że jak coś naprawisz, to przynajmniej na rok jest naprawione


RE: powitanie - dantoma - 27-12-2021 15:47:59

Witam,
Jestem tu nowy acz pewnie najstarszy wiekiem. Mam wiadomość w szkicu i nawet nie wiem jak wysłać.
Ktoś może pamięta znamienne słowo: "Pomożecie??".


RE: powitanie - Wojtasik - 27-12-2021 19:20:44

Witaj Klawisz z polem Wyślij wiadomość, a nie "szkic" czy "podgląd" Wink


RE: powitanie - dantoma - 27-12-2021 22:57:19

(27-12-2021 19:20:44)Wojtasik napisał(a):  Witaj Klawisz z polem Wyślij wiadomość, a nie "szkic" czy "podgląd" Wink
Teraz to nawet tego szkicu nie mogę znaleźć...
Czy w ogóle jest tu ktoś, kto zna praktycznie kwestie cewek świetlnych w M06B1? Robił pomiary przy róznych, jest praktykiem? Prosiłbym w razie czego o konkretną łopatologię- gdzie co jest i co zrobić. Najlepiej linkami. Kliknij tu. To będę umiał zrobić. Bo drapię się po siwej łepetynie i jaki byłem głupi, tak i jestem.


RE: powitanie - Wojtasik - 27-12-2021 23:50:07

"Teraz to nawet tego szkicu nie mogę znaleźć..."
Starość nie radość, młodość...Big Grin masz babo placek (a raczej miałaś)
"...Bo drapię się po siwej łepetynie i jaki byłem głupi, tak i jestem."
To przywilej nie kara, a ja z kolei po brodzie Tongue Big Grin


RE: powitanie - Debesta - 28-12-2021 00:29:22

To faktycznie się trafił jakiś odrzut z taśmy. Tak zwana druga, lub dalsza jakość.Takie przygody co Ty miałem ze swoją 205, to moi koledzy mieli z 200, a ja w jafkq... A poczciwy dezamet zawsze tłukł mega trasy, choć się psuł i trzeba było naprawiać, coś wymieniać, to raczej nie trzeba było ingerować w konstrukcję, tudzież jej poprawienie.