Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wyciszenie komara - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Wyciszenie komara (/showthread.php?tid=52808)



Wyciszenie komara - KOMBI - 21-11-2021 16:06:21

hej próbował ktoś już wyciszyć trochę komara? jakiś inny układ wydechowy?


RE: Wyciszenie komara - Norweski Zomowiec - 21-11-2021 16:17:04

Z simsona wydech oraz zamocuj puszkę szmerów do gaźnika lub gumę z wężykiem, aby zagłuszyć szmer
https://iv.pl/images/7dfa6927d19cf0b5737468b1de142c08.jpg


RE: Wyciszenie komara - Dawdzio - 21-11-2021 20:57:27

Komara? Przecież one są cichutkie.
Jak masz zajechany silnik i latające luzem bebechy w tłumiku to i woda z Wisły nie pomoże.


RE: Wyciszenie komara - tomangelo - 21-11-2021 21:14:27

Do wyciszenia pyrkania silnika to musiałbyś chyba zabudować silnik jakimiś owiewkami z zamontowanymi matami wygłuszającymi. Ale niezbyt mogę wyobrazić sobie Komara w plastikach niczym wyścigówka. Jak skrzynia wyje, to może olej nie taki, albo istnieje problem mechaniczny. Gaźnik fabrycznie powinien być połączony gumą z rurą ramy, więc powinien być już wyciszony. A żeby całkiem wyciszyć to musiałbyś silnik zmienić na elektryczny.


RE: Wyciszenie komara - romek - 21-11-2021 21:24:38

Albo wstaw silnik na pedały, tylko ze daleko na tych pedałach nie ujedziesz Smile

Ciężki temat, tak naprawdę jedyne co możesz zrobić to zadbaj tak jak koledzy napisali o gumę przy gaźniku i szczelny, cały tłumik (ogólnie to te nowej produkcji są głośniejsze). No chyba ze rzeczywiście tłumik z Simsona ale to nie wiem czy nie będzie rzeźby z kolankiem itp


RE: Wyciszenie komara - Debesta - 21-11-2021 21:35:51

Najlepiej nie odpalać jego.


RE: Wyciszenie komara - Norweski Zomowiec - 21-11-2021 22:11:00

(21-11-2021 21:24:38)romek napisał(a):  ogólnie to te nowej produkcji są głośniejsze)
To mogę potwierdzić. Sam miałem chiński tłumik... Wsadziłem do końcówki rury nasadkę nasadową 8 lub 10 (nie pamiętam). Pasował oraz zredukował otwór wylotowy i głośność. Spadku mocy w ogóle nie zauważyłem

(21-11-2021 21:24:38)romek napisał(a):  No chyba ze rzeczywiście tłumik z Simsona ale to nie wiem czy nie będzie rzeźby z kolankiem itp
Jak ktoś ma dostęp do warsztatu, to nie ma problemu dostosować. Mogę podpowiedzieć


RE: Wyciszenie komara - KOMBI - 22-11-2021 02:19:08

silnik sprawny, guma jest, tłumik też jako tako. chociaż nagaru w nim trochę jest to może przez to. podobno benzyną można to czyścić w sensie wlewasz i podpalasz ale też niby niebezpieczne. ma ktoś jakiś sposób na to?


RE: Wyciszenie komara - Dawdzio - 22-11-2021 08:56:13

Soda kaustyczna. Rozrabiasz i zalewasz tłumik zatkany z jednej strony. Też trzeba bardzo uważać, ale jest to chociaż bardziej przewidywalne.

Nagar działa raczej tłumiąco, o ile jego ilość nie dławi silnika to nic bym nie robił.


RE: Wyciszenie komara - ananas - 22-11-2021 14:18:13

Silnik w dobrym stanie, bez luzów i szumiących łożysk, szczelna guma/puszka filtra powietrza, dobry oryginalny tłumik, szczelne wszystkie polączenia i komar jest cichutki. Zadbaj też o wszystkie elementy ramy, żeby wszystko było dobrze dokręcone i nie brakowało śrubek, bo reszta motoroweru też może wpadać w rezonans. Ostatnia sprawa, możesz pobawić się zębatkami, żeby przy tej samej prędkości jazdy mieć niższe obroty, ale przygotuj się na spadek mocy.