Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster (/showthread.php?tid=52799)

Strony: 1 2 3


Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Marcin_Majster - 18-11-2021 23:22:41

Chce pochwalić się moim najnowszym projektem jubilatem 2 Kowalewo rocznik 93 zakupiony za 30 złotych na złomie.
Rower po przyprowadzeniu był w stanie nie jezdnym, łańcuch był sztywny ale po popsikaniu wd w końcu się ruszył, lampka przednia była przyklejona na taśmie izolacyjnej była uszkodzona ale udało mi się ją zreperować, rower miał dużo oryginalnych części (koła, lampy, akcesoria) jedynie mnie zastanawia osłania łańcucha która nie ma napisu "Kowalewo" a wygląda tak jak z tego modelu, i na pierwszy rzut oka widać że jest pomalowana aż dwa razy świadczą o tym dwa kolory na nim.
Z innych wad to zły stan lakierniczy i przyspawany bagażnik i luzy na suporcie.
Teraz go zaczynam renowować i mam pytania
1.czy kolor czerwony by do niego pasował?
2. i czy bagażnik zostawić srebrny czy zrobić go pod kolor

ps. Jak ktoś by chciał to mogę dać link do filmiku gdzie jeżdżę na nim pierwszy raz Big Grin


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Debesta - 19-11-2021 00:06:54

Jak sq jakieś dymy to daj link.


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - zaz - 19-11-2021 00:12:15

Kolor by pasował. Chromy polecam wypolerować pastą K2 aluchrom i rower rozebrać i łożyska wymienić oraz smary i na nowo złożyć. opony, dętki, łańcuch proponuje dać nowe. Poszukaj oryginalnej pompki siodła narzędziówki z kluczami.


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Marcin_Majster - 19-11-2021 00:20:20

(19-11-2021 00:12:15)zaz napisał(a):  Kolor by pasował. Chromy polecam wypolerować pastą K2 aluchrom i rower rozebrać i łożyska wymienić oraz smary i na nowo złożyć. opony, dętki, łańcuch proponuje dać nowe. Poszukaj oryginalnej pompki siodła narzędziówki z kluczami.
Chromy wypoleruje jak je odrzewię (teraz nie mam jak bo końcówki do mini polerki mi się skończyły a szczotą nie chce mi się robić)

co do kół do na pewno zrobię przegląd piast pomimo że koła nie mają luzów i chodzą gładko


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - zaz - 19-11-2021 10:45:23

Oprócz kół zrób serwis widelca i mechanizmu korbowego

A bagażnik w kolor pomaluj


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Wojtasik - 19-11-2021 11:40:28

@Marcin_Majster dobrze rozumiem osłona łańcucha nie plastykowa (czarne plastykowe były z napisem Kowalewo), tylko metalowa i aż dwa razy malowana ?


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Marcin_Majster - 19-11-2021 12:48:34

(19-11-2021 11:40:28)Wojtasik napisał(a):  @Marcin_Majster dobrze rozumiem osłona łańcucha nie plastykowa (czarne plastykowe były z napisem Kowalewo), tylko metalowa i aż dwa razy malowana ?

Tak metalowa pomalowana dwa razy


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Wojtasik - 19-11-2021 13:48:15

Zastanawia mnie czy to oryginalnie ? było czy ktoś przypasował trwalszą wersję niż ten bądź co bądź plastyk ? Wszak zaczynając od najstarszych to były metalowe innej budowy niż ta oraz tzw. pistolet (Jubilat, Traper, Universal), potem plastyk (biały później czarny jak w Wigry) i znowu plastyk czarny (podobna do tego co Ty masz, zabudowana "Kowalewo").

Interesujący jest ten otwór na śrubkę mniej więcej w połowie ?


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - zaz - 19-11-2021 14:22:20

(19-11-2021 00:20:20)Marcin_Majster napisał(a):  
(19-11-2021 00:12:15)zaz napisał(a):  Kolor by pasował. Chromy polecam wypolerować pastą K2 aluchrom i rower rozebrać i łożyska wymienić oraz smary i na nowo złożyć. opony, dętki, łańcuch proponuje dać nowe. Poszukaj oryginalnej pompki siodła narzędziówki z kluczami.
Chromy wypoleruje jak je odrzewię (teraz nie mam jak bo końcówki do mini polerki mi się skończyły a szczotą nie chce mi się robić)

co do kół do na pewno zrobię przegląd piast pomimo że koła nie mają luzów i chodzą gładko

Podobno wełna stalowa jest dobra na rdzę a potem ta pasta o której mówiłem. Taką wełnę kupisz w sklepach obi, castorama, jula, fimal, mrówka. tylko musi być granulacja 00 lub 000


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Marcin_Majster - 19-11-2021 15:04:06

(19-11-2021 13:48:15)Wojtasik napisał(a):  Zastanawia mnie czy to oryginalnie ? było czy ktoś przypasował trwalszą wersję niż ten bądź co bądź plastyk ? Wszak zaczynając od najstarszych to były metalowe innej budowy niż ta oraz tzw. pistolet (Jubilat, Traper, Universal), potem plastyk (biały później czarny jak w Wigry) i znowu plastyk czarny (podobna do tego co Ty masz, zabudowana "Kowalewo").

Interesujący jest ten otwór na śrubkę mniej więcej w połowie ?

Jak będę w domu dam dokladniejsze zdjęcie

(19-11-2021 10:45:23)zaz napisał(a):  Oprócz kół zrób serwis widelca i mechanizmu korbowego

A bagażnik w kolor pomaluj

Właśnie co do mechanizmu korbowego to suport ma luzy, zobaczył bym go ale nie mam klucza do suportów taki jaki był np w pelikanie by dał radę odkręcić nakrętke od suportu?


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - romek - 19-11-2021 15:21:45

W sumie to widzę że te forum się zrobiło bardziej rowerowe, człowiek zrobi renowacje moplika to nikt słowa nie napisze a składak ze złomu rozkręca temat.

Składak jak składak jak dla mnie, no ale szkoda było nie wziąć.

PS nie ten dział.


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - zaz - 19-11-2021 17:48:42

(19-11-2021 15:04:06)Marcin_Majster napisał(a):  
(19-11-2021 13:48:15)Wojtasik napisał(a):  Zastanawia mnie czy to oryginalnie ? było czy ktoś przypasował trwalszą wersję niż ten bądź co bądź plastyk ? Wszak zaczynając od najstarszych to były metalowe innej budowy niż ta oraz tzw. pistolet (Jubilat, Traper, Universal), potem plastyk (biały później czarny jak w Wigry) i znowu plastyk czarny (podobna do tego co Ty masz, zabudowana "Kowalewo").

Interesujący jest ten otwór na śrubkę mniej więcej w połowie ?

Jak będę w domu dam dokladniejsze zdjęcie

(19-11-2021 10:45:23)zaz napisał(a):  Oprócz kół zrób serwis widelca i mechanizmu korbowego

A bagażnik w kolor pomaluj

Właśnie co do mechanizmu korbowego to suport ma luzy, zobaczył bym go ale nie mam klucza do suportów taki jaki był np w pelikanie by dał radę odkręcić nakrętke od suportu?

Wysyłam Ci link do olx gdzie gościu sprzedaje komplet kluczy Romet


https://www.olx.pl/d/oferta/komplet-kluczy-do-zabytkowych-rowerow-romet-wigry-CID767-IDKQhPV.html#e02c3d9591
https://www.olx.pl/d/oferta/komplet-kluczy-do-zabytkowych-rowerow-zzr-romet-CID767-IDM58It.html#6238aa393a

Może są drogie ale zawsze się przydadzą do innych rowerów.


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Marcin_Majster - 19-11-2021 18:13:53

(19-11-2021 17:48:42)zaz napisał(a):  
(19-11-2021 15:04:06)Marcin_Majster napisał(a):  
(19-11-2021 13:48:15)Wojtasik napisał(a):  Zastanawia mnie czy to oryginalnie ? było czy ktoś przypasował trwalszą wersję niż ten bądź co bądź plastyk ? Wszak zaczynając od najstarszych to były metalowe innej budowy niż ta oraz tzw. pistolet (Jubilat, Traper, Universal), potem plastyk (biały później czarny jak w Wigry) i znowu plastyk czarny (podobna do tego co Ty masz, zabudowana "Kowalewo").

Interesujący jest ten otwór na śrubkę mniej więcej w połowie ?

Jak będę w domu dam dokladniejsze zdjęcie

(19-11-2021 10:45:23)zaz napisał(a):  Oprócz kół zrób serwis widelca i mechanizmu korbowego

A bagażnik w kolor pomaluj

Właśnie co do mechanizmu korbowego to suport ma luzy, zobaczył bym go ale nie mam klucza do suportów taki jaki był np w pelikanie by dał radę odkręcić nakrętke od suportu?

Wysyłam Ci link do olx gdzie gościu sprzedaje komplet kluczy Romet


https://www.olx.pl/d/oferta/komplet-kluczy-do-zabytkowych-rowerow-romet-wigry-CID767-IDKQhPV.html#e02c3d9591
https://www.olx.pl/d/oferta/komplet-kluczy-do-zabytkowych-rowerow-zzr-romet-CID767-IDM58It.html#6238aa393a

Może są drogie ale zawsze się przydadzą do innych rowerów.

A to takie klucze takie to ja mam jeden nawet na złomie znalazłem i mogłem za darmo se wziąść


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - Marcin_Majster - 19-11-2021 19:36:57

Chce zdjąc klin a tu nic nie idzie próbowałem popsikac wd użyłem palnika i nadal nic lewa korba nie schodzi

(19-11-2021 19:36:57)Marcin_Majster napisał(a):  Chce zdjąc klin a tu nic nie idzie próbowałem popsikac wd użyłem palnika i nadal nic lewa korba nie schodzi

Dam se już dzisiaj spokój z nim z nerwów głupie rzeczy można zrobić zobaczę jutro czy coś ten klin ruszy


RE: Romet Jubilat 2 by Marcin_Majster - KadetDezamet023 - 19-11-2021 21:19:58

Fajny jubilat.Nie mam Kowalewa ,ale ogólnie Kowalewo ma fajne naklejki.Czy ten oryginalny lakier jest aż taki zły ?Bo ja bym chyba nie lakierował ramy.Chromy owszem.Wydaje mi się też że najlepiej by było go rozebrać na części pierwsze wszystko wyczyścić , co zepsute wymienić, wszystko przesmarować i złożyć.