Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
WSK 125 kolor i model - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: WSK 125 kolor i model (/showthread.php?tid=52756)



WSK 125 kolor i model - Seba988 - 04-11-2021 21:58:35

Witam zakupiłem ostatnio Wsk 125 w przystępnej cenie jak na te czasy (2300 z dokumentami) i jako że wcześniej nie miałem styczności z takimi maszynami a w internecie jest masa sprzecznych informacji ( wiadomo jak to za tamtych czasów tego nie było to wkładali od innego) chciałbym się dowiedzieć co to jest za model (a może to składak) i jakie to są kolory tj. jakiś kod koloru, nazwę kolor zbliżony, cokolwiek żebym w zimie mógł sobie ją odrestaurować i przywrócić do żywych. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
https://files.fm/f/xcxdf9bgx -zdjęcie wsk


RE: WSK 125 kolor i model - arturwietnamczyk - 04-11-2021 23:02:51

Według mnie to wsk gil, raczej oryginał patrząc na lakier, fajna sztuka, czeka cię sporo roboty.


RE: WSK 125 kolor i model - Debesta - 04-11-2021 23:03:36

Pewnie Gil najzwyklejszy. Ciekawy egzemplarz, ponieważ ma choragiewki, wahacz i inne elementy ramy w kolorze zbiornika. A działo się tak najprawdopodobniej dlatego ze niekiedy brakowało czarnego lakieru , stad elementy w kolorze pomarańczy. Niekiedy można spotkać egzemplarze, które cala rame maja w kolorze baku.


RE: WSK 125 kolor i model - trzcinka - 05-11-2021 00:48:10

To nie gil na 90%, gil miał inna lampe i zbiornik z wyższym wlewem. To poczciea b3 zwykła w malowanki pomarańczowym


RE: WSK 125 kolor i model - speedwagon - 05-11-2021 10:37:55

Cytat:To nie gil na 90%, gil miał inna lampe i zbiornik z wyższym wlewem. To poczciea b3 zwykła w malowanki pomarańczowym

W Gil-ach w zależności od rocznika występował cały przekrój zbiorników paliwa - od "garbatego" poprzez wąskie z wysokim wlewem i wąskie z niskim wlewem po najzwyklejszy szeroki z logo PZL jak na zdjęciu.

Co do lamp to również w zależności od rocznika - metalowa lampa bez komina lub plastikowa z licznikiem w kominie.

Egzemplarz ze zdjęcia ma "głębokie" błotniki więc Gil-em na pewno nie jest. Jak napisał kolega wyżej - zwykła B3 za to w nieczęsto spotykanym malowaniu.

Siodło nitowane czy też z aluminiową listwą?


RE: WSK 125 kolor i model - Debesta - 05-11-2021 13:13:51

Hmmm miałem gila nie pamiętam roku, ale pierwszy wypisy z plastikowa lampa i miała głębokie blotniki. To był na pewno gil z jednego kawałka, od pierwszego wlasciciela.


RE: WSK 125 kolor i model - Seba988 - 05-11-2021 19:02:34

(05-11-2021 10:37:55)speedwagon napisał(a):  
Cytat:To nie gil na 90%, gil miał inna lampe i zbiornik z wyższym wlewem. To poczciea b3 zwykła w malowanki pomarańczowym

W Gil-ach w zależności od rocznika występował cały przekrój zbiorników paliwa - od "garbatego" poprzez wąskie z wysokim wlewem i wąskie z niskim wlewem po najzwyklejszy szeroki z logo PZL jak na zdjęciu.

Co do lamp to również w zależności od rocznika - metalowa lampa bez komina lub plastikowa z licznikiem w kominie.

Egzemplarz ze zdjęcia ma "głębokie" błotniki więc Gil-em na pewno nie jest. Jak napisał kolega wyżej - zwykła B3 za to w nieczęsto spotykanym malowaniu.

Siodło nitowane czy też z aluminiową listwą?
siodło dostałem drugie od właściciela jest nitowane orginalne od niej bardzo zasmakowało gryzoniom

Egzemplarz zakupiony od pierwszego właściciela który zakupił ją nową (miał 5 szt ale tylko ta była zarejestrowana) dobry znajomy mojego dziadka wiec mogę mieć pewność co do tego co mówił. Silnik jest cały ( ma takie same numery). Przebieg na dziś dzień to 10tyś km (licznik działa) jakieś 3 lata temu policja zabrała mu dowód i od tej pory stała. Może można jakoś po numerze ramy dojść co to za model ? A i czy ktoś wie z jakiej palety WSK brała kolory czy to paleta fiata jak w przypadku rometa czy może coś innego ?


RE: WSK 125 kolor i model - speedwagon - 07-11-2021 19:20:23

Cytat:Hmmm miałem gila nie pamiętam roku, ale pierwszy wypisy z plastikowa lampa i miała głębokie blotniki. To był na pewno gil z jednego kawałka, od pierwszego wlasciciela.

Były różne zbiorniki, lampy, boczki ale jeżeli GIL to tylko i wyłącznie "płytkie" błotniki.

Cytat:Może można jakoś po numerze ramy dojść co to za model ?

Niestety po numerze ramy można jedynie dojść do roku produkcji. Brutalnie to zabrzmi ale nie ma tu za bardzo do czego dochodzić - jestem przekonany że to "zwykła" B3.

Cytat:Silnik jest cały ( ma takie same numery). Przebieg na dziś dzień to 10tyś km (licznik działa)

Zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz - jeżeli to co napisałeś odnośnie przebiegu jest rzeczywiście prawdą to cylindra raczej nikt nie wymieniał. Na zdjęciu mamy cylinder aluminiowy a takie w GIL-ach nie występowały.

Na koniec jeszcze kwestia siodła - GIL powinien mieć kanapę z "zadartym" tyłem i listwą aluminiową.

Napisz jeszcze który to rok produkcji wg tabliczki.


RE: WSK 125 kolor i model - Jędrek - 07-11-2021 21:45:47

To WSK nie pochodzi z Woli Łaszewskiej ?


RE: WSK 125 kolor i model - Seba988 - 11-11-2021 22:45:37

(07-11-2021 21:45:47)Jędrek napisał(a):  To WSK nie pochodzi z Woli Łaszewskiej ?

Dokładnie Big Grin

(07-11-2021 19:20:23)speedwagon napisał(a):  
Cytat:Hmmm miałem gila nie pamiętam roku, ale pierwszy wypisy z plastikowa lampa i miała głębokie blotniki. To był na pewno gil z jednego kawałka, od pierwszego wlasciciela.

Były różne zbiorniki, lampy, boczki ale jeżeli GIL to tylko i wyłącznie "płytkie" błotniki.

Cytat:Może można jakoś po numerze ramy dojść co to za model ?

Niestety po numerze ramy można jedynie dojść do roku produkcji. Brutalnie to zabrzmi ale nie ma tu za bardzo do czego dochodzić - jestem przekonany że to "zwykła" B3.

Cytat:Silnik jest cały ( ma takie same numery). Przebieg na dziś dzień to 10tyś km (licznik działa)

Zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz - jeżeli to co napisałeś odnośnie przebiegu jest rzeczywiście prawdą to cylindra raczej nikt nie wymieniał. Na zdjęciu mamy cylinder aluminiowy a takie w GIL-ach nie występowały.

Na koniec jeszcze kwestia siodła - GIL powinien mieć kanapę z "zadartym" tyłem i listwą aluminiową.

Napisz jeszcze który to rok produkcji wg tabliczki.
Jak tylko będę (bo nie mam jej u siebie) to spróbuję odczytać chodź nie jest w najlepszym stanie

WSK odpaliła po wymianie cewki zapłonowej Big Grin Silnik na zimę będzie remontowany ( ma widoczne luzy no i nikt tam nie zaglądał od tylu lat) wleci zapłon CDI i gaźnik 21mm ( podróbka dellorto) oczywiście seryjne części zostają wyczyszczona i schowane do szafki. Więc remont bez oszczędności. Odpalona oczywiście tylko na trochę zalana świeżym olejem i rozgrzana . Może jeszcze jakieś zabiegi drobne modyfikacje polecacie przy kapitalnym remoncie ?
https://files.fm/f/j3qupahpm- krótki filmik z pracy