Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 (/showthread.php?tid=52562)



Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - Bob_Harley - 08-09-2021 13:45:49

Witajcie szanowni Romeciarze! Na wstępie proszę nie bijcie za wątek, bo wiem że na pewno juz wiele razy taki temat sie przewinął na forum natomiast nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi i dlatego zapytam, i tak wiem że "na cholere mi to w ogarze 200" ale mimo wszystko chce spróbować. Czy jeśli chciałbym podłączyć akumulator do obsługi kierunkowskazów, to mogę masę czyli "-" podpiąć do ramy, czy cała instalacja będzie powodować zakłócenia i np. przerywacz migaczy nie będzie działał? Następnie czy nie podłączanie go do ładowania z cewek (jak dla mnie za dużo roboty z przerabianiem instalacji, a i tak jest ładowarka w zestawie) ma sens, czy za szybko sie bedzie rozładowywać? Cały ten ambaras powstaje z tego powodu że zamieniłem oryginalny przełącznik świateł i klaksonu, który jakiej jest jakosci każdy wie, na współczesny przełącznik z wajchą od kierunków i spodobał mi sie pomysł udoskonalenia ogarka.


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - Spaceman164 - 08-09-2021 16:12:51

Oryginalny przełącznik nie jest taki zły, trzeba go trochę "poprawić" po fabryce i będzie działał jak należy, w końcu doszedłem do tego jak. Ja myślałem nad jakiś małym akumulatorem żelowym czy jakimś do zasilania klaksonu bo wiadomo, że do najgłośniejszych nie należy xD


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - Michał - 08-09-2021 18:06:55

Połączenie akumulatora z masą pojazdu nie będzie sprawiało problemu reszcie instalacji z prądem przemiennym.
Co do sensu montażu akumulatora bez ładowania, to może chwilę wytrzyma z kierunkowskazami ledowymi, albo jakimiś małymi z żarówkami o mocy 5W. Przy standardowych kierunkach z żarówkami 21W, może być konieczne częste ładowanie akumulatora.


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - mati578 - 09-09-2021 20:52:54

Ja mam akumulator w jawce do zasilania kierunków, światła stopu oraz klaksonów. Ma ładowanie z oryginalnej prądnicy, tylko szczegół jest taki, że jeśli chce go podładować podczas jazdy to na wyłączonych światłach.


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - tramwajarz - 11-09-2021 22:45:46

mam akumulator w 50 t1,wystarcza na czasem na 2-3 tygodnie uzywania kierunków,z ew ładowaniem z ori pradnicy


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - Ryoko Yuki - 12-09-2021 00:12:57

Mogę się nie znać, ale aku jakiś czas montowałem w swoim Błękitku! Co prawda w tym roku nie wiele jeździłęm, ale akumulator ok 5Ah daję radę z kierunkowskazami na dłuższą metę, po resztę zapraszam tu: https://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=50902


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - tramwajarz - 12-09-2021 21:44:05

(09-09-2021 20:52:54)mati578 napisał(a):  Ja mam akumulator w jawce do zasilania kierunków, światła stopu oraz klaksonów. Ma ładowanie z oryginalnej prądnicy, tylko szczegół jest taki, że jeśli chce go podładować podczas jazdy to na wyłączonych światłach.

mam dokładnie tak samo zrobione


RE: Podłączenie akumulatora w Ogarze 200 - Bartoszek00 - 16-09-2021 14:21:34

Według mnie najlepiej by było zrobić prostownik ,przetwornice napięcia że stabilizacja na 5V i powerbank 3000mAh do tego. Zamiast zwykłych żarówek wstawić ledowe, taki zestaw będzie działał długo i zawsze będzie doładowany odpowiednio z prądnicy.