Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) (/showthread.php?tid=52539)



Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Spaceman164 - 30-08-2021 23:46:24

Cześć, potrzebuje szybkiej odpowiedzi, czy w motorowerach Rometu były montowane ramienia bezpieczeństwa?? Czy tylko w rowerach. Dołączam zdjęcie z gogla żeby było wiadomo o co chodzi.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Odrestaurator - 31-08-2021 00:01:17

Nigdy nie spotkałem w motorowerze


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Spaceman164 - 31-08-2021 00:04:21

Ja właśnie czytałem gdzieś że niektóre Ogary 200 i 205 były fabrycznie wypuszczane z tym, ale jak pisałem nie wszystkie, w filmie Oldtimerbazaru o ogarze 200 niby 100% oryginał była taka chorągiewka na bagażniku z boku. Mam okazję kupić taką nową w przystępnej cenie i się pytam czy były bo jeżeli nie to chyba nie kupię.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Wojtasik - 31-08-2021 13:24:33

W rowerach to i owszem (sam mam), ale w motorowerach to nie (chyba ktoś sobie doczepił, jak Romet to czemu nie Tongue).


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Piotrekdriver1 - 31-08-2021 13:51:41

Za małolata w mojej miejscowości skąd pochodzę było mnóstwo rometów.Nowych i używanych.W żadnym nie było tego ramienia bezoieczeństwa.Może montowali na zamówienieBig Grin


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Spaceman164 - 31-08-2021 16:02:54

Poszukam jeszcze informacji czy było montowane czy nie i się zastanowię czy kupię, ale możliwe że tak bo nawet do jazdy w nocy albo wieczorem by się mogło przydać. Gorzej jakby jakiś ciul wyprzedzał i mi to urwał albo skrzywił.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Dawdzio - 31-08-2021 16:53:03

Jeśli ktoś przy wyprzedzaniu Ci to urwie lub skrzywi to wtedy martw się lepiej o dobre podejście do czekającego Cię lądowania w rowie.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Wojtasik - 31-08-2021 17:16:27

Tak w ogóle to trzeba jeździć z oświetleniem (wieczorem i w nocy teraz będzie wcześnie ciemno), a jak dojdzie do urwania/skrzywienia to pikuś ważniejsze jest zdrowie i życie.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Spaceman164 - 31-08-2021 17:24:17

(31-08-2021 16:53:03)Dawdzio napisał(a):  Jeśli ktoś przy wyprzedzaniu Ci to urwie lub skrzywi to wtedy martw się lepiej o dobre podejście do czekającego Cię lądowania w rowie.

Dlaczego akurat wtedy mam w rowie wylądować? ta chorągiewka jest na śrubie więc się przesunie do przodu i może skrzywić, w dzień by było złożone, ale jadąc w ciemnościach myślę, że by było dobre bo jedyne co świeci z tyłu w Ogarze to tylne światło :F a taki odblask to fajna sprawa chyba.

(31-08-2021 17:16:27)Wojtasik napisał(a):  ważniejsze jest zdrowie i życie.

I Ogar bo to też nie tania sprawa :F


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Dawdzio - 31-08-2021 19:34:42

Bo jak coś zahaczy o to paskudztwo to walnie i Ciebie. A jak nie to kierownicę. Tak czy inaczej leżysz.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Spaceman164 - 31-08-2021 20:09:17

Czyli lepiej tego nie kupować bo mogą być z tego większe problemy w ciemnościach niż korzyści? O to chodzi?


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - mati578 - 31-08-2021 20:37:32

Myślę, że chodzi po prostu o to że człowiek o zdrowych zmysłach wyprzedzając, nigdy nie zbliży się na odległość tego ramienia (to jest na prawdę bardzo mała odległość). A jeśli już tak się zdarzy, że wygnie Ci to ramię, to możesz być pewny, że sięgnie też kierownicę lub cały motorower i wylądujesz w rowie xD W każdym razie mam takie ramię w Jubilacie i jak zdarzy mi się jechać po ciemku to zazwyczaj je wystawiam. Wg mnie nawet jeśli oryginalnie w Ogarach tego nie było, to co stoi na przeszkodzie żeby to zamontować jeśli Tobie się podoba? Zawsze to jakoś tam polepszy Twoją widoczność.


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Piotrekdriver1 - 31-08-2021 20:41:28

Według mnie to im więcej odblasków tym bezpieczniej.Ja żebym takie ramię miał to bym go przykręcił dla bajeru.Niech ludzie zastanawiają się co to jest?


RE: Romet ramię bezpieczeństwa (potrzebna szybka odpowiedź) - Spaceman164 - 31-08-2021 21:14:43

To chyba jednak kupię Tongue w filmie Oldtimerbazaru kurcze spodobało mi się to na bagażniku i w sumie to prawda, że nawet jeżeli ktoś o to zahaczy to zahaczy też o kierownicę, ale zazwyczaj ludzie wyprzedzają dużym łukiem, chyba że jakaś baba jedzie jak ostatnio i prawie mnie zahaczyła o kierownicę... więc to ramię to bym i tak wystawiał jadąc po ciemku a w dzień by było złożone i git.