Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jakieś dziwne coś - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Jakieś dziwne coś (/showthread.php?tid=52495)



Jakieś dziwne coś - seler1500 - 21-08-2021 00:48:55

rama yzf450 2009
silnik dt125re (rozrusznik, brak kopki)



jak na razie - w silniku otwór tylnego mocowania 17 mm, w ramie oś 18 mm - do rozwiercenia. Zębatka jakimś cudem idealnie w jednej linii z tylną i nawet na dobrej wysokości. Króćce chłodnic do przeróbki, nic nie pasuje, haczą o dyfuzor i głowicę + rozdzielacz do wyspawania (na 2 chłodnice). Gaźnik jako tako siedzi, ale nowy króciec ssący do wydrukowania i adapter średnicy airboxa. Do dorobienia przednie i górne mocowanie silnika, alu 8 albo stal 5-6 mm. Akumulator wlatuje litowy takiej samej budowy jak w mojej DT, czyli 4s1p na jakichś fajnych 18650, testowałem i 4s1p z VTC4 i daje radę bez problemu kręcić nawet szybciej niż z akumulatora kwasowego. I odpada problem ogromnej masy, bo taki pakiecik waży 180g. Poza akumulatorem oczywiście makaron do ogarnięcia. Nie wiem czemu Yamaha zdecydowała się na elektronicznie sterowany ypvs, w YZ zrobili to w pełni mechanicznie i się dało to ładnie w silniku upakować zamiast dowalać ogromny silnik krokowy na dwóch linkach. Do niewielkiej przeróbki dyfuzor, ale zaskakująco dobrze siedzi na swoim miejscu, jak na ramę z innych lat, z innego typu motocykla i w dodatku z czterosuwa.

Silnikowo wał bez luzu, sprzęgło git, tłok już siedzi świeży Wossner. cdn.


RE: Jakieś dziwne coś - Jaca - 21-08-2021 12:07:48

Masz chłopie zacięcie
Pozytywnie zakręcony
Działaj dalej