Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dość nie typowe pytanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Dość nie typowe pytanie (/showthread.php?tid=52311)



Dość nie typowe pytanie - KOMBI - 07-07-2021 23:02:06

Hej mam dosyć nie typowe pytanie, otóż obok bloku są takie małe działki i większość ludzi ma na nich uprawy i takie inne no i ja na takiej działce chciałbym postawić garaż blaszany. Czy w ogóle można postawić taki garaż a jak tak to czy trzeba wnieść jakąś opłatę za postawienie takiej konstrukcji. Wiem że pytanie nie związane z forum ale po prostu nie mam gdzie trzymać komara bo obok bloku dzieciaki często grają w piłkę i się boje że jak strzeli to coś zrobi mojemu Komarku albo ktoś po prostu go ukradnie bo to nie ma żadnych zabezpieczeńSad .


RE: Dość nie typowe pytanie - bkrukl - 07-07-2021 23:08:44

Możesz postawić. Tylko Dzialeczka musi być Twoja. Chyba że nie masz działki to się z kimś dogadać musisz.
Ale jak dla mnie blaszak to nie jest dobry pomysł. Bo jest tam wieczna wilgoć.
Komara moment rdza zacznie żreć.


RE: Dość nie typowe pytanie - KOMBI - 07-07-2021 23:11:34

znaczy tą działke to można w urzędzie sobie zająć i po prostu jest tak jakby moja
no niestety na nic lepszego niż blaszak mnie nie stać ale już lepiej jak takie coś niż plandeka i przypięty łańcuchem do lampy Big Grin


RE: Dość nie typowe pytanie - bkrukl - 08-07-2021 00:04:18

Wolałbym mały domek drewniany postawić.


RE: Dość nie typowe pytanie - romek - 08-07-2021 06:00:08

Mam już ponad 2 lata blaszak, stoi przykręcony do bloczków betonowych a jako podłoga po prostu położone gumoleum i oprócz tego że czasem przy roztopach skrapla się wilgoc na suficie to nie stwierdzam żeby w środku coś rdzewiało itp jakoś szczególnie.

Jeszcze myślę żeby dać po dwie podłużne kratki wentylacyjne z tyłu i na drzwiach, podobno najgorzej co można zrobić to obłożyć to styropianem


RE: Dość nie typowe pytanie - łogór 200 - 08-07-2021 11:25:36

to trzeba gadać z urzędem.Bo jeśli jesteś właścicielem to wystarczy tylko zgłoszenie o postawieniu blaszka


RE: Dość nie typowe pytanie - romek - 08-07-2021 14:48:37

Dokładnie, bo Łogór uświadomił mi że nie odpowiedziałem na pytanie Smile właściciel działki zgłasza po prostu że zamiaruje coś takiego postawić. Do 24m2 chyba nie potrzeba pozwolenia a zgłoszenie. Jak zrobisz samowolkę mogą ci dać karę.


RE: Dość nie typowe pytanie - KOMBI - 08-07-2021 14:56:15

ok dzięki za odpowiedzi


RE: Dość nie typowe pytanie - łogór 200 - 08-07-2021 14:59:45

Oczywiście garaż musi spełniać wymogi miejscowego planu zagospodarowania terenu a najbardziej chodzi o spadek dachu.Przerabiałem temat,