Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 który nie odpala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 który nie odpala (/showthread.php?tid=52146)



Ogar 200 który nie odpala - Bob_Harley - 16-05-2021 13:00:39

Witajcie szanowni Romeciarze! Mam problem z uruchomieniem złożonego przez kolegę silnika. Rama jest moja ale to chyba nie problem żeby włożyć inny silnik nie Tongue? No chyba że te sprzęty miały przypisane swoje silniki i w jednej ramie mógł pracować tylko dany silnik... dobra żarty na bok. Wszystko wskazuje na to, że nie ma przeciwwskazań do odpalenia a jednak przy kopaniu nie ma nawet najmniejszej reakcji, ciągle tylko wydmuch w wydech. Sprawdzone wszystko, paliwo dociera, iskra jest, kompresji też nie brak. Instalacje sprawdzałem ze 30 razy, najpierw na aku 6v, potem kopiąc na włączonych światłach i one się żarzą delikatnie przy kopaniu. Wiem że wielu z was składa te silniki z pamięci dlatego proszę napiszcie w punktach co powinienem jeszcze sprawdzić bo już mi się pomysły skończyły. Będę wdzięczny za wszystkie rady.


RE: Ogar 200 który nie odpala - Debesta - 16-05-2021 14:13:28

Jedyne rozwiązanie to czerwona wstążka na kierownice i ewentualnie poświęcenie przez biskupa, a jak nie podziała to wrzucić w dol, ziemia przysypać i troche gnojówki podrzucić zeby kwiatki rośli.
Mój ziomek w simsoniw mial taka opcje po wymianie tloka ze za nic nie chcial palic, jak założył tlok odwrotnie, czyli strzałką do gaznika, to normalnie zaczął działać jeździć i tak dalej. I badz tu mądry, jak tu takie głupoty wychodzą.


RE: Ogar 200 który nie odpala - Bob_Harley - 16-05-2021 19:01:33

A czy ważny jest odstęp cewek od koła magnesowego? Bo np. jak bedzie bardzo mały albo cewki będą przycierać o magneto to nie będzie odpowiedniego prądu dawać? Innych pomysłów już nie mam...


RE: Ogar 200 który nie odpala - siwy1958 - 16-05-2021 20:56:00

Witam !
Cewki w ZADNYM przypadku nie moga ocierac o magnesy, bo TO znacznie oslabia iskre !

Ale idealem jest , aby przerwa byla jak najmniejsza, wtedy sila magnetyczna dzialajaca na cewki jest najwieksza, powinno byc ok 0.2 mm. Trzeba tez zalozyc bicie walu. I inne luzy na lozyskach.
Pozdrawiam
Marek Z.


RE: Ogar 200 który nie odpala - łogór 200 - 17-05-2021 10:31:41

Tak naprawdę to podstawy czyli sprawdzenie ustawienia zapłonu najlepiej na żarówkę lub miernik nie żadnymi suwmiarkami bo jawka ich nie lubi.podlej do cylindra paliwa zobacz czy zagada.a jak nic z tych rzeczy nie pomoże to pomiar kompresji prawdę Ci powie.


RE: Ogar 200 który nie odpala - Bob_Harley - 18-05-2021 22:42:45

Słuchajcie, udało się odpalić maszynę! Pomógł rozrusznik z wiertarki Tongue podejrzewam że cewki mogą być słabe i iskra przez to też. Dlatego jak dostanie obrotów to zagada. Jednakże radość nie trwała długo bo skrzynie biegów szlag trafił Sad wajcha tylko rusza się góra-dół ale nie wrzuca biegów ani luzu. I stało się to po wbiciu 3ki jak podejrzewam bo na pych łatwo idzie i obraca silnikiem. Musiałem pchać z 500m na sprzęgle do domu xD. Czy znów czeka mnie rozpołowianie?


RE: Ogar 200 który nie odpala - Odrestaurator - 19-05-2021 23:29:28

Prawdopodobnie tak bo tam nie ma żadnej regulacji skrzyni. Ewentualnie sprawdź czy element który jest przymocowany do tego pręta który idzie od dźwigni biegów Ci nie wypadł.


RE: Ogar 200 który nie odpala - Bob_Harley - 20-05-2021 22:58:05

A więc tak, wyjelismy z kolegą silnik z ramy odkręciliśmy śruby automatu i po poruszaniu wrzucił się luz. Założyliśmy silnik do ramy i po niewielkich komplikacjach zrobiliśmy dziś 40km! Jednakże biegi raz wchodzą raz nie, trójka lubi sobie wyskoczyć pod obciążeniem obciążeniem i jedynka nie zawsze się chce wrzucić. Niemniej da się tym jeździć i powiem wam że na trójce z lekkiej górki idzie jak zły Tongue wg wskazań licznika w ogarze kolegi leciałem moim ogarem 65km/h na zębatce 13z Smile do tego pali na dotyk, nawet po wrzuceniu jedynki i zakręceniu kołem na stopce od razu chodzi. Można powiedzieć, że chyba w końcu jestem szczęśliwy Tongue