Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Archiwum ogłoszeń (/forumdisplay.php?fid=188)
+--- Wątek: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 (/showthread.php?tid=52010)

Strony: 1 2


RE: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - mati578 - 15-04-2021 08:44:14

To w takim razie przytrzymaj ją w takiej pozycji żeby nie dotykała żadnej scianki jakimś srubokrętem, albo jak da rade to palcem i wtedy próbuj wciskać sprzęgło. Ale aż mi się wierzyć nie chce bo przecież praktycznie żadna siła jej nie dociska do tego karteru, ona się tylko opiera na nim.


RE: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - Spaceman164 - 15-04-2021 09:13:46

No spoko, sprawdzę potem... Szkoda, że głupiej linki na wymiar nie potrafią zrobić, bardzo szkoda, albo już niech będzie dłuższa o te 2cm, no ale żeby była solidna i nie chodziła ciężko.


RE: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - Spaceman164 - 15-04-2021 11:04:57

(15-04-2021 08:44:14)mati578 napisał(a):  To w takim razie przytrzymaj ją w takiej pozycji żeby nie dotykała żadnej scianki jakimś srubokrętem, albo jak da rade to palcem i wtedy próbuj wciskać sprzęgło. Ale aż mi się wierzyć nie chce bo przecież praktycznie żadna siła jej nie dociska do tego karteru, ona się tylko opiera na nim.
Ja wiem na pewno, że podczas wciskania sprzęgła słychać mocne tarcie, nie wiem może to blaszka a może i linka i pewnie też linka bo pancerz cienki i ta linka w środku prawie luzu nie ma i pewnie trze w środku


RE: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - mati578 - 15-04-2021 11:59:21

Jeśli przytrzymasz blaszkę w takiej pozycji, żeby o nic nie obcierała i spróbujesz kilka razy wcisnąć sprzęgło, a dalej będzie słychać tarcie to znaczy, że gdzieś indziej jest problem. Możliwe że to źle wykonana linka, tak jak mówisz. Ja kupowałem linkę do sprzęgła rok temu w sklepie motocyklowym w moim mieście (nie pamiętam od jakiego producenta ta linka) ale widać było gołym okiem że ma dość luzu w pancerzu, tak że można było po kropelce oleju powoli wlewać, olej się chwilę sączył i po chwili już go nie było bo spływał sobie do środka.


RE: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - Spaceman164 - 15-04-2021 12:11:31

Zmierzyłem długość linki oryginalnej sprzęgła i wynosi około 109cm a na Roader znalazłem linkę hamulca do Ogara i ma długość 111cm więc nie dużo więcej, zamówię ją i zobaczę jak będzie działać, napiszę tutaj czy się w końcu udało znaleźć linkę...


RE: [K] Kupię linke sprzęgła do Ogara 200 - Spaceman164 - 15-04-2021 16:36:44

(15-04-2021 11:59:21)mati578 napisał(a):  Jeśli przytrzymasz blaszkę w takiej pozycji, żeby o nic nie obcierała i spróbujesz kilka razy wcisnąć sprzęgło, a dalej będzie słychać tarcie to znaczy, że gdzieś indziej jest problem. Możliwe że to źle wykonana linka, tak jak mówisz. Ja kupowałem linkę do sprzęgła rok temu w sklepie motocyklowym w moim mieście (nie pamiętam od jakiego producenta ta linka) ale widać było gołym okiem że ma dość luzu w pancerzu, tak że można było po kropelce oleju powoli wlewać, olej się chwilę sączył i po chwili już go nie było bo spływał sobie do środka.
Już chyba wiem co jest grane, linka z gmoto była problemem, to właśnie ona tarła w pancerz mocno, załozyłem linkę z Linmotu z Rooader pl i jest o wieele lepiej, lekko trze ale prawie w ogóle, nie aż tak jak linka z gmoto, niestety linka z Linmotu jest tak długa, że praktycznie nie starcza regulacji więć zamówiłem linkę hamulca przedniego też z Linmotu i jest którtsza o 2cm więc może będzie lepiej i będzie można normalnie jeździć.