Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak masy na widelcu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Brak masy na widelcu (/showthread.php?tid=51921)



Brak masy na widelcu - oski77 - 28-03-2021 14:40:34

Witam, spotkałem się z problemem w romecie komarze 2352w, gdy połączę kabel masowy do śruby od lampy, to ,,nie ma jej", dopiero po poprowadzeniu przewodu do ramy wszystko działa, co może być powodem i jak temu zaradzić?


RE: Brak masy na widelcu - Norweski Zomowiec - 28-03-2021 14:47:00

Masę podłącz do innego punktu.


Może do śruby mocowania baku?


RE: Brak masy na widelcu - joozek - 28-03-2021 15:35:10

Brak masy, to brak ciaglisci polaczenia, czyli brud, korozja lub farba, np jesli niedawno malowales Robaka. Zwlaszcza lakier proszkowy.
Należy dklanie oczyścić te mijsca mechanicznie, a koncowki odatkowo chemicznie, np kontakt spray.
Dobrze jest też zastosować pokladki draiace.
Aha, sprawdź tez koncowki i same przewody, doradzam lutowanie miękkie.


RE: Brak masy na widelcu - Debesta - 29-03-2021 06:26:45

Albo takie cudowne wianki kupiłeś do glowki ramy Tongue


RE: Brak masy na widelcu - joozek - 29-03-2021 18:02:55

Raczej nie zdejmowal bieżni i ja pomalowal proszkowo.


RE: Brak masy na widelcu - romek - 29-03-2021 18:10:03

Swoją drogą ja tego nie mogę pojąć choć to głupie.

Na logikę masa powinna iść przez ramę od cewki , czyli od silnika tak?

Ale przecież nie ma kabla masowego, to jak ta masa przechodzi z silnika na ramę? Śruba jest w gumowej tulei, silnik owszem się styka ale farba nie przeszkadza? No i w końcu przecież jak nawalisz smaru do główki ramy też nie powinno iść na widelec Tongue

nie mogę tego ogarnąć xD


RE: Brak masy na widelcu - Debesta - 29-03-2021 19:53:22

Ja w sumie sie nigdy nie zastanawiałem jak to działa, nie jestem specem od elektryki. Od siebie jedynie dodam romku, że w większości motocykli (jeśli nie we wszystkich) gdzie cewkomodul, czy modul zaplonowy jest gdzies pod siedzeniem, poza obszarem silnika, z tych układów wychodzi przewód masowy podłączony do obudowy silnika, najczęściej zintegrowany z wiazka instalacji i samym statorem.
W simsonie S51, gdzie na zawieszeniu silnika nie ma żadnych tulei gumowych, czy silentblokow, cewka zaplonowa jest zmasowana z ramą. Zaś gdy montujesz sportowy układ zapłonowy typu Vape (montowałem, siedzi w moim simsonie), to masę obudowy cewkomodulu, trzeba połączyć z masa silnika, w innym wypadku nie będzie iskry (ale się zdenerwowałem zaraz po montażu, myślałem ze jakiś niedziałający bubel mi wcisnęli czy cos :F )
Ps: W simsonie Sr na platynowym zapłonie jest fabrycznie zmasowana masa ramy z silnikiem, za pomocą przewodu (ale w srce zawieszenie silnika jest na gumach).
Ps2:W s51 na fabrycznym elektronicznym zapłonie, nie ma żadnego przewodu masującego z silnika. I wez tu człowieku badz mądry...


RE: Brak masy na widelcu - oski77 - 31-03-2021 14:38:20

Rama w oryginalnej farbie nigdy nie malowana, więc żadne malowanie proszkowe nie miało miejsca, wianki też nigdy nie ruszane


RE: Brak masy na widelcu - Bartoszek00 - 03-08-2021 12:40:16

Panowie , nie ma cudów, masa jest doprowadzona z silnika do ramy za pomocą chociażby tłumika czy łańcucha. Linka sprzęgła również doprowadza masę na kierownice ,a ta do widelca . Jeśli gdzieś macie zamalowane gwinty na tych łączeniach to gubicie masę i wtedy są problemy .