Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Naprawa Ogara 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Naprawa Ogara 200 (/showthread.php?tid=51593)



Naprawa Ogara 200 - I am Vojt3k - 06-01-2021 22:32:31

Witam jestem Wojtek i prosiłbym o pomoc w sprawie gasnącego ogara.
Około tydzień temu z tatą kupiliśmy niesprawnego ogara 200 którego mieliśmy w planach "obudzić z martwych". Porobiliśmy przy nim troszkę i bardzo dobrze odpalał,
można było nawet się nim przejechać , po skończonej pracy odstawiliśmy go i poszliśmy spać. Następnego dnia ku naszemu zaskoczeniu odpalał ale nie trzymał obrotów, od razu po odpaleniu gasł (próbowaliśmy regulować obroty, ale to nic nie dawało).Jedynym przypadkiem kiedy trzymał obroty było gdy trzymałem przytapiacz ,
a poziom paliwa był ustawiony na najwięcej . Nie wiem czy po prostu mamy jakiś nieoryginalny / za duży pływak czy jakiś inny problem bezradny .
Proszę o pomoc Big GrinBig Grin


RE: Naprawa Ogara 200 - arturwietnamczyk - 06-01-2021 23:18:15

Czyszczenie gaźnika to na początek, jeśli Ogar długo stał to napewno osiadł osad na dnie komory prywakowej i teraz nowe paliwo go rozpuszcza, później regulacja pływaka http://www.ogar200.pl/index.php?id=gaznik , jak nie pomoże to będziemy dalej kombinować.


RE: Naprawa Ogara 200 - Wodnik - 07-01-2021 00:04:50

Jak długo silnik stał to przydało by się uszczelniacze na wał dać nowe bo to może być lewe powietrze stąd potrzebuje dużo paliwa.


RE: Naprawa Ogara 200 - Wiktor2002ZPL - 07-01-2021 12:42:51

(06-01-2021 22:32:31)I am Vojt3k napisał(a):  Witam jestem Wojtek i prosiłbym o pomoc w sprawie gasnącego ogara.
Około tydzień temu z tatą kupiliśmy niesprawnego ogara 200 którego mieliśmy w planach "obudzić z martwych". Porobiliśmy przy nim troszkę i bardzo dobrze odpalał,
można było nawet się nim przejechać , po skończonej pracy odstawiliśmy go i poszliśmy spać. Następnego dnia ku naszemu zaskoczeniu odpalał ale nie trzymał obrotów, od razu po odpaleniu gasł (próbowaliśmy regulować obroty, ale to nic nie dawało).Jedynym przypadkiem kiedy trzymał obroty było gdy trzymałem przytapiacz ,
a poziom paliwa był ustawiony na najwięcej . Nie wiem czy po prostu mamy jakiś nieoryginalny / za duży pływak czy jakiś inny problem bezradny .
Proszę o pomoc Big GrinBig Grin

A co dokładnie robiliście? Być może którąś dyszę przypchało jeśli nie przeczyściliście zbiornika, i po podpompowaniu dostaje na tyle więcej paliwa, że jako tako chodzi, ale to tylko teoria Tongue
Osobiście bardziej skłaniałbym się ku teorii Wodnika - uszczelniaczom. Pochodził parę dni, a więc raczej układ paliwowy zdążyłby się zapchać (choć pewności nigdy nie ma), zapłon odpada skoro po przelaniu chodzi elegancko. Widocznie ma za dużo powietrza - sprawdź jeszcze łączenie króćca gaźnika z cylindrem, czy czasem się nie poluzowały śruby, oraz filtr - u mnie za cholerę nie chciał chodzić bez założonego (nie żeby chodził z założonym rewelacyjnie ;P). Jeśli to nic nie da, szukaj dalej - gaźnik (czyszczenie), zbiornik (czyszczenie) i na końcu uszczelniacze na wale - na pewno czyszczenie mu nie zaszkodzi Big Grin


RE: Naprawa Ogara 200 - bartek_tabaka - 07-01-2021 19:20:01

Zrób tak jak piszą przedmówcy. Ja często tak miałem ,że niby wszystko fajnie chodzi ,ale jak chciałem pojezdzić to brakował mu paliwa nawet na 1 biegu.