Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czyszczenie baku Romet pony - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Czyszczenie baku Romet pony (/showthread.php?tid=51286)



Czyszczenie baku Romet pony - Młodziak - 25-10-2020 15:50:45

Witam, chciałbym wyczyścić bak w moim romecie i przychodzę z pytaniem czy mogę użyć takiego preparatu jak na zdjęciu? Czy lepiej użyć zwykłej coli? Mam jeszcze pytanie czym po czyszczeniu przeczyścic jeszcze raz bak aby móc już wlać mieszanke? Dziękuję za odp. Pozdrawiam ?


RE: Czyszczenie baku Romet pony - Odrestaurator - 25-10-2020 19:25:17

Fosol się nada, tak.
Najlepiej kamyków/nakrętek do środka nasypać, zalać czymś i szelątać bakiem i tak kilka razy a na koniec przepłukać czystą benzyną, ja też zawsze przelewam go na koniec wodą ze szlaucha aby się przelał i wszystko wypłynęło a potem benzyną żeby nie rdzewiał i zalewam go potem już paliwem.


RE: Czyszczenie baku Romet pony - Młodziak - 25-10-2020 19:57:37

(25-10-2020 19:25:17)Odrestaurator napisał(a):  Fosol się nada, tak.
Najlepiej kamyków/nakrętek do środka nasypać, zalać czymś i szelątać bakiem i tak kilka razy a na koniec przepłukać czystą benzyną, ja też zawsze przelewam go na koniec wodą ze szlaucha aby się przelał i wszystko wypłynęło a potem benzyną żeby nie rdzewiał i zalewam go potem już paliwem.
O to w takim razie dziękuję zrobię tak samo.


RE: Czyszczenie baku Romet pony - heli126 - 25-10-2020 20:45:49

Ja czyściłem właśnie Fosolem wraz z małymi nakrętkami (chyba M5, aby mogły wypaść także przez otwór dedykowany do mocowania kranika). Po Fosolu tak, jak pisze Odrestaurator, czyli przepłukanie wodą, potem trochę benzyny i gotowe.


RE: Czyszczenie baku Romet pony - maras52 - 26-10-2020 00:31:04

Ropa + nakrętki / żwirek, odratowałem tak bak z Simsona który stał otwarty pod chmurką dobre 5-6lat Wink Na koniec jak pipspzą można zalać fosol albo cortanin, a najlepiej zasypać farbą proszkową i wypiec Wink