Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z działaniem ogara 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z działaniem ogara 205 (/showthread.php?tid=50823)



Problem z działaniem ogara 205 - Szybkififer - 02-07-2020 22:26:22

Cześć wszystkim! Przychodzę do was z bardzo nietypowym problemem, na który odpowiedzi nie mogłem znaleźć w żadnym wątku.
Mianowicie posiadam ogara 205
Wymieniłem w nim tłok, bo był pęknięty, wymieniłem simeringi, dałem nowy działający
gaźnik, wymieniłem przewody paliwowe, wyregulowałem zapłon, iskra jest i to mocna
Mimo iż iskra jest, jest kompresja i paliwo dochodzi do cylindra, jednak się nie zapala.
Czym może być spowodowany problem? powoli tracę nadzieję na jego naprawę, i mam nadzieję, że ktoś z was pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu, Pozdrawiam.
Podejrzewam jeszcze, że może być to spowodowane dostawaniem się dzikiego powietrza, skąd może ono się dostawać, pomimo wymiany simeringów?


RE: Problem z działaniem ogara 205 - Wilq86 - 03-07-2020 08:48:06

Bawiłeś się ustawieniem iglicą? Jeśli dostaje się lewe powietrze możesz spróbować zatkać puszkę gaźnika i zobaczyć czy coś się zmieni. U mnie takie coś zadało egzamin na zidentyfikowanie. Możesz też spróbować założyć, jeśli Masz, inny gaźnik, bo choć ja sobie chwale nowe, to słyszałem o nich różne opinie.


RE: Problem z działaniem ogara 205 - Szybkififer - 03-07-2020 14:25:26

(03-07-2020 08:48:06)Wilq86 napisał(a):  Bawiłeś się ustawieniem iglicą? Jeśli dostaje się lewe powietrze możesz spróbować zatkać puszkę gaźnika i zobaczyć czy coś się zmieni. U mnie takie coś zadało egzamin na zidentyfikowanie. Możesz też spróbować założyć, jeśli Masz, inny gaźnik, bo choć ja sobie chwale nowe, to słyszałem o nich różne opinie.

Bawiłem się iglicą i nic, inny gaźnik też nie pomógł, jak zatykam filtr od gaźnika to wtedy dmucha z wydechu


RE: Problem z działaniem ogara 205 - seler1500 - 03-07-2020 16:20:12

W sensie strzela? W zapłonie regulowałeś tylko przerwę na platynkach czy wyprzedzenie też?


RE: Problem z działaniem ogara 205 - Szybkififer - 03-07-2020 16:29:37

(03-07-2020 16:20:12)seler1500 napisał(a):  W sensie strzela? W zapłonie regulowałeś tylko przerwę na platynkach czy wyprzedzenie też?
nie strzela, po prostu leci powietrze i nie wiem skąd Sad Regulowałem to i to.