Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar sztywniak - miski rury sterowej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Komar sztywniak - miski rury sterowej (/showthread.php?tid=50609)



Komar sztywniak - miski rury sterowej - jorgov - 17-05-2020 21:47:54

Mam wątpliwości dotyczące misek do rury sterowej do komara sztywniaka (mr 232, 66r). Kupiłem cały nowy komplet (marki "Neco" z tego co widzę na nakrętce). Po przymierzeniu do ramy okazało się, że są one za luźne. Z pomiarów wyszło mi, że rura sterowa w ramie ma 30.5 mm, miski mają 30.15. Co więcej nakrętki nakręcane na rurę w widelcu też nie pasują. Spotkał się ktoś z takim problemem?


RE: Komar sztywniak - miski rury sterowej - joozek - 18-05-2020 01:49:17

Wielokrotnie o tym pisałem. Te współczesne zamienniki pasują jedynie do modeli Romet (pasują, ale są nic nie warte) Do modeli Komar - nie ma współczesnych zamienników, trzeba przeprosić się ze starymi, odnowić i założyć. Przy okazji poszukaj dobrze dolną bieżnię sztycy, w sztywniakach jest nieco inna niż w komarach 2 i 3.
Przy okazji - to jest rozmiar 1 cal. W dobrym sklepie rowerowym kupisz markowe wianki, taniej niż to badziewie z allegro po 3, 4 i 6 zł szt


RE: Komar sztywniak - miski rury sterowej - jorgov - 18-05-2020 09:35:39

(18-05-2020 01:49:17)joozek napisał(a):  Wielokrotnie o tym pisałem. Te współczesne zamienniki pasują jedynie do modeli Romet (pasują, ale są nic nie warte) Do modeli Komar - nie ma współczesnych zamienników, trzeba przeprosić się ze starymi, odnowić i założyć. Przy okazji poszukaj dobrze dolną bieżnię sztycy, w sztywniakach jest nieco inna niż w komarach 2 i 3.
Przy okazji - to jest rozmiar 1 cal. W dobrym sklepie rowerowym kupisz markowe wianki, taniej niż to badziewie z allegro po 3, 4 i 6 zł szt

Dzięki za wyjaśnienie.